Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tulipanomaniacy:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • teresa211186
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    Bo to zależy jak akurat słońce świeci, ale są bardzo klimatyczne i rzadko spotykane. Piękne są też te strzępiaste.
    Te strzępiaste też mam na swoim ogrodzie.A teraz zakwitły mi żółto czerwone i wyglądaja ślicznie,

    Leave a comment:

  •    
       

  • wyakin
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    Bo to zależy jak akurat słońce świeci, ale są bardzo klimatyczne i rzadko spotykane. Piękne są też te strzępiaste.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    Ja też bardzo lubię tulipany. Mam bardzo dużo kolorów, od jednokolorowych po mieszane. Ślicznie wyglądają takie ciemne fioletowe, jakby czarne.
    U nas w tym roku pierwszy raz zakwitły te ciemnofioletowe i jak je zobaczyłąm z daleka w pochmurny dzień to myślałam że są czarne

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    Ja też bardzo lubię tulipany. Mam bardzo dużo kolorów, od jednokolorowych po mieszane. Ślicznie wyglądają takie ciemne fioletowe, jakby czarne.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    Mam różne tulipany przywiezione przez szwagierkę z Holandii. Najbardziej podoba mi sie to że kwitną nam praktycznie od połowy marca i mamy takie odmiany że jak jedne przekwitają yo następne rozkwitają i cały czas jest kolorowo.

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    bardzo podobają mi się tulipany w ogrodzie, kolorowe i o róznych kielichach. A bukiety z nich wspaniale wyglądają w wazonach. bardzo lubię tulipany

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

    Leave a comment:

  •    
       

  • werna
    replied
    Odp: Tulipany

    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Tulipany

    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać

    Leave a comment:


  • A.Szamborska
    replied
    Odp: Tulipany

    Witam. Pierwsze co przyszło mi do głowy, to czy te tulipany posadzone są na słonecznej rabacie?
    Mam kilka cebul tulipanów wsadzonych w ogródku, pod żywopłotem z iglaków, w zupełnym cieniu, i one wprawdzie zakwitają, ale tak biednie, że pół dnia i po kwitnieniu. Dodatkowo łodygi są długie, i cienkie, pokładają się. To ewidentny objaw niedostatku światła.
    Ta sama odmiana na innym stanowisku zachowuje się zupełnie inaczej- kwiaty duże, dorodne, kwiaty utrzymują się dłużej, a liście są sztywne i zdrowe.
    Dlatego, żeby pomóc Pani tulipanom, należałoby za jakiś czas (jak liście zwiędną zupełnie) wykopać cebulki, i pozwolić im przyschnąć. Takie cebulki przechowujemy do września, października, a następnie sadzimy na nowym, bardziej słonecznym, stanowisku.

    Ewentualnie może to być też wina samych cebul- są zbyt małe, i muszą dorosnąć, by zakwitły(nie posadziła Pani cebul, a jedynie cebulki przybyszowe).

    Leave a comment:

  •    
       

  • kubasbarb
    replied
    Tulipany

    Może to trochę spóżniony temat, ale... W ogródku przyblokowym mam posadzone od 2 lat cebulki tulipanów. Co roku odbijają, ale nie kwitną. Pokazuja się listki, rosną, opadają a pąków kwiatów nie widać. Czemu tak się dzieje ?

    Leave a comment:


  • cwiklak
    replied
    Tulipany

    Może ktoś coś mi poradzi
    2 lata temu kupiłam kilkanaście cebulek kolorowych tulipanów. Posadziłam je w ogódku przyblokowym, co roku odbijają, ale nie kwitną, idą w liście, liście opadają, a żaden jeszcze nie zakwitł.

    Leave a comment:


  • andziaa23
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    A jak wychodować tulipana niebieskiego? Macie jakieś pomysły?

    Leave a comment:


  • alibabka
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    może macie już zdjęcia tulipanów rosnących w waszych ogrodach?? ja pojadę do rodziców może już zakwitły to zrobię foty a Wy jak macie to wklejcie w posta.

    Leave a comment:


  • maniana
    replied
    Odp: Tulipanomaniacy

    Uwielbiam tulipany!! te piękne klasyczne czerwone, żółte, różowe, fioletowe!! są boskie!! No uwielbiam jeszcze żonkile

    Leave a comment:

       
Working...
X