Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

    Jakie kwiaty mogę zasadzić na nasłonecznionym balkonie?Chciałabym także aby mogły one kwitnąc jaknajdłużejBratki to dobry pomysł?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

    Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
    Jakie kwiaty mogę zasadzić na nasłonecznionym balkonie?Chciałabym także aby mogły one kwitnąc jaknajdłużejBratki to dobry pomysł?
    Bratki możesz posadzic już teraz,zimno na pewno im nie zaszkodzi.będą się prezentowały ładnie ale tylko jeżeli będziesz patrzeć na nie z mieszkania,niestety nie będą widoczne z zewnątrz.Dlatego proponowałabym Ci jakieś zwisające gatunki kwiatów,surfinie niestety odpadają ale bardzo dobrze powinny się czuć pelargonie zwisające.Miałam je w jednym sezonie niestey były w pólcieniu słabo kwitły ale były bardzo bujne i zielone.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

      Może rzeczywiście warto się nad nimi zastanowić...a może jakoś je połączyć z bratkami,co o tym myślisz?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

        ja tez mam barzo nasloneczniony balkon i chcialabym posadzic w tym roku cos innego, niz pelargonie... Polecicie cos?
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-05-2014, 13:27.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

          Oooo na słonecznym balkonie można sporo roślin posadzić Bakopa - ma mnóstwo drobnych białych kwiatków i rewelacyjnie wygląda z pelargonią rabatową Milion belss - jak nazwa wskazuje miliony kolorowych kwiatów, Bidens albo inna nazwa Uczep - wytwarza mnóstwo zwisających, żółtozłotych kwiatów, Gazania - kwiaty żółte, pomarańczowe i karminowobrunatne, dwu- lub trójbarwne, zamykające się w pochmurne dni, wys. 30 do 40 cm, Lobelia - roślina silnie rozkrzewiona z mnóstwem kwiatów pokrywających ją w całośći, wys. 10 do 20 cm Surfinie - obficie kwitnące o kielichowatych kwiatach w szerokiej gamie barw.Jedna ich wada to taka ze trzeba usówać regularnie przekwitłe kwiatostany które są lepiące i najlepiej to robić w rękawiczkach. Portulaka - niska roślina płożąca się, kwiaty różnobarwne, przypominające różyczki, o średnicy do 5 cm, otwierają się w dni słoneczne, występują odmiany o kwiatach pojedynczych, półpełnych i pełnych, wys. 10 do 20 cm Sanwitalia - kwiaty przypominające małe słoneczniki, wys. 20 cm Werbena - pędy płożące się, silnie rozgałęzione, kwitnie obficie, kwiaty w bogatej gamie barw, wys. 20 do 40 cm,
          Pomiędzy kwiatami możesz posadzić także bluszczyk kurdybanek który nie kwitnie ale ma bardzo dekoracyjne biało obrzeżone liście, a także Plektrantusa inaaczej komarzyca, rośnie w górę ale łodygi przewieszają się..Ma mięsiste biało obrzeżone liście a ich zapach odstrasza komary

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

            O dziekuje isia, na pewno skorzystam z Twoich rad Wlasnie googluje podane przez ciebie nazwy roslinek Ales wyczerpujaco wszystko opisala Dzeiki i pozdrawiam
            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-05-2014, 15:29.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

              Nie ma za co wiosenko Z zawodu jestem ogrodnikiem więc dla mnie to pestka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                Ja również mam nasłoneczniony balkon od stronu południowej i dzięki isi2 wiem jakie roślinki sie tam nadają.Bardzo dziękuje!Pozdrawiam




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                  ja mam pelargonie i petunie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                    isia2 ja miałam bacope surfinie i lobelie. Najlepiej było surfini w słońcu. Bacopa i lobelia też dają radę, ale przestawiłam je pod ścianę, gdzie słońce wchodziło na nie nieco później niż na cały balkon. Ładniej kwitnie gdy słońce jednak jej nie pali.
                    Last edited by nojaka; 27-12-2012, 13:15.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                      Surfinie i petunie są całkiem ładne i długo wyglądają dobrze, na słońce sie nadają tylko trzeba w lecie ze dwa razy dziennie podlewać
                      Naprawdę nowoczesne rozwiązania elo

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                        Napisane przez adenina333 Pokaż wiadomość
                        Surfinie i petunie są całkiem ładne i długo wyglądają dobrze, na słońce sie nadają tylko trzeba w lecie ze dwa razy dziennie podlewać
                        A czy orientujesz się jakie jeszzcze fajne roślinki nadają się na balkon? Planuję w sezonie 2013 jakąś szałową skrzynkę
                        Posiadam profesjonalną bazę kominki zdjęcia

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                          też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na wymarzony

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                            O wszystkim decyduje budżet i upodobania, ale ogólnie popatrz na to - http://www.roseduchateau.com/ Piękne kwiaty nie muszą być drogie, a zawsze takie dane w prezencie od nieznajomego, powinny zrobić największe wrażenie, tym bardziej tak zapakowane.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie kwiaty na nasłonieczniony balkon?

                              Balkon, czy taras zachodni i południowy mają największy wybór: aksamitki, cynie, begonie, komarzyce, pelargonie i werbena też jest piękna.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X