Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rośliny w doniczkach

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rośliny w doniczkach

    Mam w domu dwa kwiaty, które wymagają szczególnej opieki - jeden to palma areka, drugi storczyk. Mam pytanie odnośnie nawożenia ziemi w której rosną - znacie jakieś dobre środki pomagające tym roślinkom?
    2
    cięte
    50,00%
    1
    doniczkowe
    50,00%
    1
  •    
       

    #2
    Odp: Rośliny w doniczkach

    jeżeli chodzi palmę areka to musi ona mieć wilgotne podłoże i nie potrzeba żadnego nawożenia. A co do storczyków to ja się nie znam, ale moja babcia ma 3 piękne i nigdy ich nie podlewała niczym innym jak wodą.
    A jak potrzebujesz jakiegoś nawozu to idź do ogrodniczego i się zapytaj albo poszukaj na internecie

    5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

    14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rośliny w doniczkach

      Odnośnie storczyków to nie musisz je niczym specjalnym podlewać .
      Moje storczyki stoją w przeźroczystej doniczce, która na spodzie ma pojemniczek w którym trzymają korzonki, raz na tydzień, dwa napełniam go wodą tak by miały do niej dostęp non stop (leje od góry, a woda do niego po prostu spływa), ważne by stały w bardzo jasnym (nawet słonecznym), ale nie upalnym miejscu (latem lepiej je przestawić w miejsce bardziej zacienione, żeby nie uschły [ewentualnie bardziej skrzętnie pilnować by stale miały wodę!], ale wiosną bez przeszkód mogą stać na parapecie). W razie gdyby kwiaty opadły trzeba storczyk obciąć tuż nad DRUGIM kolankiem, stary pęd uschnie, wygląda to tak:


      A tak rozrósł się mój ślubny storczyk po obcinaniu (miał tylko jeden pęd!), jak widać wciąż rośnie i rozkwita! (Ma on około roku):

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rośliny w doniczkach

        Dziewczyny chcę kupić sobie kwiatka na biurko w pracy. Zastanawiam się co przetrwa przy komputerach.
        Chciałabym coś co długo kwitnie.

        Polecicie coś?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rośliny w doniczkach

          a to biurko jest dosc dobrze oswietlone (chodzi mi o swiatlo naturalne)?

          Skomentuj


            #6
            Kwiaty cięte czy doniczkowe

            Drogie koleżanki jakie kwiaty wolicie? Cięte czy doniczkowe? Dlaczego?

            Skomentuj


              #7
              Przepiękne kwiaty doniczkowe

              Sprzedam bardzo duże przepiękne, zadbane z gęstym ulistnieniem i intensywną zielenią kwiaty doniczkowe:

              - Ficus Benjamina – wysokość 240 cm szerokość około 220 cm
              - Figowiec sprężysty, Fikus – wysokość 240 cm, szerokość ok. 160 cm
              - Araukaria wyniosła - Araucaria heterophylla – wysokość 2ok. 250 cm szerokość ok 188 cm
              - drace – wysokość około 235 cm
              - yucca – wysokość 160 cm
              Zainteresowanym osobom prześlę zdjęcia.

              Odbiór Warszawa-Tarchomin

              tel. 501.521.03

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kwiaty cięte czy doniczkowe

                Z tych ciętych uwielbiam tulipany i konwalie, a z doniczkowych kwitnące- storczyk, fiołek mam ich kilka na parapecie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rośliny w doniczkach

                  też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kwiaty cięte czy doniczkowe

                    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przepiękne kwiaty doniczkowe

                      chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przepiękne kwiaty doniczkowe

                        zapraszam do wątku http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=8679, ten zostaje zamknięty , aby nie powielać wątków o podobnej treści, pozdrawiam

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X