Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

    Kochana to jest właśnie to ja jestem samoukiem, co do toru uwielbiam piec ciasta wieszosc na bazie biszkoptów, pierwszy tort dla małej był przed jej urodzinami dzień przed porodem piekłam dla zabicia czasu w tym roku też planuje go przygotowac sama wraz z dekoracji z masy z glukozy i galaretki która już kiedyś robiłam

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

      z glukozą i galaretką ? Ja zawsze robiłam z żelatyną i glukoza wymięszana z cukrem pudrem Tylko ona szybko twarda się robi i koleżanka poleciła gotową masę ona kupuje tylko że jest o wiele droższa niestety

      Skomentuj


        #63
        Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

        Tak, robiłam już chyba ze dwa razy, bardzo dobrze figurki się robi koszt nie wielki.

        Przepis w kleiłam w dziale o tortach, moze się przyda.

        Skomentuj


          #64
          Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

          Przyda się na pewno być może na święta coś nalepimy
          teraz za dwa tygodnie zrobię ale udekoruję żelkami i m&m bo mam odłożone a to tak szybciej pójdzie

          Skomentuj


            #65
            Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

            to prawda, też o nich myślałam zwłaszcza ze tort ma być z misiami, ale zastanawiam się jeszcze nad lizakami żelkami mają fajne kształty i tez mogą fajnie wyglądać, wszystko okaże się jak wyjdą figurki z masy cukrowej

            Skomentuj


              #66
              Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

              Lizaki żelki to jeszcze coś nowego
              Koleżanka robiła kiedyś lizaki ale mówiła że nie wyszły takie dobre jakby się tego spodziewała :/

              Skomentuj


                #67
                Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                O metkowcach usłyszałam od znajomej i to ona pierwsza mnie poprosiła o uszycie takiego czegoś dla jej maluszka, potem już powędrowały kolejne dla Bratanicy i obecnie jeden czeka na kolejną malutką kuzyneczkę, ponieważ mojej córci metki nie przypadały do gustu a wręcz kazała je od razu wycinać, wiec nawet nad takim pomysłem się nie skłaniałam, aby jej takiego metkowca sprawiać potem musiałabym wycinać wszystkie metki które wszyłam


                Metkowiec który uszyłam składa się nie tylko z wszytych tasiemek ale również z koronki i uszytych długich sznureczków zakończonych supełkami,
                W sklepach z pasmanteria są bogate kolorystycznie tasiemki, ja wykorzystałam zwykłe jedno barwne, metkowiec nie musi zawierać samych tasiemek, wszystko zależy od naszej fantazji co będziemy chciały do takiej mięciutkiej przytulanki wszyć wszystko zależy od umiejętności i czasu przede wszystkim.
                Tasiemki wszywając do wewnątrz warto pamiętać że lubią się pruć wiec lepiej zachować wewnątrz większy zapas, w celu zapewnienia ze żadna metka się nie odpruje wszywałam je na wąskim ściegu ( można to zrobić na normalnym ściegu lecz podwójnie)
                Jeśli chcemy aby nasza przytulanka miała wzór z przodu naszywany warto to wykonać ściegiem zygzakowatym (jeszcze przed wszyciem metek) wzór wycinamy z innego koloru materiału , przypinamy szpilkami, potem juz tylko należy dokładnie zszyć
                Metkowiec z sową był zszyty z dodatkowymi metkami które należy wykonać wcześniej, potem juz podczas zszywania wyciętej przez nas aplikacji podkładamy skrzydełka czy nóżki w odpowiednie miejsca starannie zszywając.
                Oczka jak i dziób zostały wyszyte ręcznie muliną.
                Takiego metkowca możemy wypełnić watoliną co przyniesie efekt małej puszystej podusi.
                Czasochłonne, ale czego się nie zrobi dla roześmianej buzi malucha

                Urocza sówka! pierwszy raz słyszę o czymś takim jak metkowiec, ale znajoma jest w ciąży, a zastanawiam się nad prezentem dla niemowlaka, wiec z nieba mi spadłyście z tym patentem

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                  ja szyć za bardzo nie umiem choć żałuje strasznie bo jak widze jaki fach ludzie mają w rączkach to zazdroszczę takich zdolności - mimo iż zdolności nie mam w krawiectwie to ostatni z skarpety, guzików i materiałowych ścinek robiłam do Zosi pacynkę na rączkę - ile radości było jak zobaczyła "moje dzieło" szał i tyle uśmiechu iż byłam dumna z siebie

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                    U mnie ostatnio ponownie poszły w ruch sówki tym razem nieco większe;0 i pazury zrobione z supełków, powędrowały do nowych nabywców tym razem bliźniaków
                    Przyznam, ze fajne są jako na prezent,

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                      Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                      U mnie ostatnio ponownie poszły w ruch sówki tym razem nieco większe;0 i pazury zrobione z supełków, powędrowały do nowych nabywców tym razem bliźniaków
                      Przyznam, ze fajne są jako na prezent,
                      Anis81 chwal sie koniecznie swoim dziełem czekamy na zdjęcia

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                        Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                        U mnie ostatnio ponownie poszły w ruch sówki tym razem nieco większe;0 i pazury zrobione z supełków, powędrowały do nowych nabywców tym razem bliźniaków
                        Przyznam, ze fajne są jako na prezent,

                        Anis - pochwal się czekamy

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                          Nasza malutka dostala taki metkowiec, ale niespecjalnie ją interesuję. Fajniusi jest bo taki przytulny mięciutki. Gosia woli twarde rzeczy sobie pogryźć albo kciuka zna którym ma bluzke

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            Anis - pochwal się czekamy
                            Sowy już dawno odleciały w ręce maluchów, ale niebawem ma się pojawić kolejną dzidzia, więc nadrobie metkowcem, muszę tylko nad wzorem pomyśleć

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                              Świetne te metkowce i najważniejsze, że samemu się je zrobiło. Mam nadzieję, że mi się też uda coś stworzyć dla dziecka.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                                Ja czasami w sklepach stacjonarnych, czasami internetowych chociaż od jakiegoś czasu zamawiam głównie przez sieć.Jest taniej a i wybór materiałow jest o wiele większy niż w normalnych sklepach. Lubię na przykład to miejsce: http://shop.odonati.pl/ - mają tam wiele porządnych materiałów,wszystko w dobrych cenach. Możesz zaglądać sobie co jakiś czas do działu z końcówkami.Jeśli nie potrzebujesz dużo materiału to można tam kupić sobie wybrane tkaniny o wiele taniej.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X