Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapasy rodzeństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zapasy rodzeństwa

    Witam
    Moja dwójka dzieci 5 letnia córka i 3 letni syn czesto przepychaja się i uprawiają takie dziecięce zapasy. Prawie każda ich zabawa tak się kończy. Widze że córka jest tym zfrustrowana i nie podobają się jej takie zabawy. Za to syn uwielbia takie przepychanki. Czy to normalne w jego wieku i jak sobie poradzić z tą sytuacją.
  •    
       

    #2
    Odp: Zapasy rodzeństwa

    witam
    zapasy wśród rodzeństwa to całkiem normalna sprawa, chyba, że komuś się ta zabawa nie podoba - tak własnie jest u Pani
    dla chłopców przepychanki to chleb powszedni, to ich naturalna forma kontaktu
    nieco inaczj jest z dziewczynkami, one co prawda czasem wchodzą w taką zabawę, ale nie lubią, gdy trwa to zbyt długo lub gdy braciszek za bardzo sie rozbryka
    proszę porozmawiać o tym z dziećmi - dobrze by każdr powiedziało jak widzi tę zabawę, co w niej lubi, czego nie, co mogłyby zrobić, by fajnie się bawić bez przepychanek (np. hasło które zatrzymuje zabawę, ustalenie zasad np. nie wolno kopać)
    zanim poda Pani gotowe rozwiązanie, proszę dać im chwilę by sami coś wymyślili
    poza tym warto poobserwoać synka - czy to zabawa w przepychanki (naturalna aktywność) czy agresja pod przykryciem zabawy
    pozdrawiam i czekam na wieści z pola bitwy
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zapasy rodzeństwa

      Dziękuję Pani za pomoc, porozmawiałam z dziecmi i ustalismy "nowe zasady". Zmiany nie zostały od razu zaakceptowane , zwłasza przez synka, ale widzę poprawę

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zapasy rodzeństwa

        Jeśli obojgu dzieci to nie przeszakdza to nie ma problemu. Ale jeśli córka jest sfrustrowana to może lepiej wymyślić im jakieś spokojne zabawy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zapasy rodzeństwa

          Myślę że takie przepychanki są normalne ale może warto porozmawiać z synkiem że siostrze nie podobają się takie zabawy. Może trzeba im podsunąć inne zabawy?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zapasy rodzeństwa

            Normalne zachowania dziecięce... ;D Pamiętam, kiedy ja byłam mała wraz z moim bratem, który jest ode mnie 3 lata starszy zawsze tak było Przepychanki, zapasy, wzajemne dokuczanie ;D

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zapasy rodzeństwa

              U mnie to samo było Ja też z bratem się okładałam, normalne zachowania, ale też fajnie potrafilismy sie bawić. Są plusy i minusy haha

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zapasy rodzeństwa

                u dzieci to naturalne sama jak byłam dzieckiem często z kuzynem tak walczylismy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zapasy rodzeństwa

                  Nas była w domu siódemka i caly czas się przepychaliśmy i siłowaliśmy. to chyba normalne wśród dzieci że chcą sprawdzić kto silniejszy i chcą sobie wyrobić tytuł najlepszego

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zapasy rodzeństwa

                    U mnie co prawda synek jeszcze za mały na przepychanki z siostrą ale córka często mówi, że będzie się ganiać i ciągać, przepychać z bratem...czasami mam wrażenie, że nawet nie wie co mówi Tłumaczę jej oczywiście, że zabawa na tym nie polega bo jeszcze kiedyś na prawdę przez zabawę mu coś zrobi...mam nadzieję, że to mnie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zapasy rodzeństwa

                      Wśród rodzeństwa tak właśnie już jest. Nawet moja mama opowiadała, że ilekroć jechalismy samochodem na wakacje to jak akurat nie spaliśmy to się biliśmy i dokuczaliśmy sobie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zapasy rodzeństwa

                        U mnie w domku było to samo - zapasy całymi dniami z braćmi. Ja jako jedyna dziewczynka zawsze ich bardziej i częściej zaczepiałam niż oni mnie dzieci uważają to za zabawę.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X