Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Autyzm/Asperger

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  #16
  Odp: Autyzm/Asperger

  Co do diagnozy, to dobry psychologa, czy psychiatra powinien sobie poradzić. Samodzielnie raczej ciężko zdiagnozować ta chorobę. Co do terapii, to w gabinetach logopedycznych prowadzą zajęcia dla dzieci autystycznych, w W-wie m.in. tutaj zajecialogopedyczne.pl, jak i dzieci z wadami wymowy.

  Skomentuj

  •    
      

   #17
   Odp: Autyzm/Asperger

   oby dobrze diagnozowali, bo mam wrażenie, że często lekarze bagatelizują problem.

   Skomentuj


    #18
    Odp: Autyzm/Asperger

    Bagatelizują albo wręcz stawiają złą diagnoze Niestety ale w wielu przypadkach autyzm i zespół Aspergera są diagnozowane zdecydowanie za późno. A im wcześniej zacznie się terapię z dzieckiem, to szybciej i łatwiej odnajdzie się ono w społeczeństwie.
    Jeśli któraś z Was bylaby z Krakowa, mogę polecić dobrą klinikę, która specjalizuje się w leczeniu Autyzmu. Mianowicie Supełek:
    http://www.supelek.eu/autyzm.html - tutaj jest kontakt.

    Na miejscu mozna przeprowadzić pełna diagnoze psychologiczną i psychiatryczną. Prowadzone są również terapie grupowe i indywidualne.

    Skomentuj


     #19
     Odp: Autyzm/Asperger

     Autyzm i Asperger to schorzenia, które rzeczywiście mogą napsuć krwi rodzicom. No i zdecydowanie utrudnić życie dziecka. Mam znajomą, która właśnie ma dziecko z autyzmem i widzę, jak dużo wysiłku i cierpliwości trzeba, żeby wychować takie dziecko i starać się, by mogło samo funkcjonować w społeczeństwie.
     Szukasz sposobu na łupież pstry? - https://polki.pl/baza-firm,pityver,65457,wizytowka.html

     Skomentuj


      #20
      Odp: Autyzm/Asperger

      Autyzm i zespół Aspergera są dwoma zupełnie innymi zaburzeniami.Autyzm jest poważniejszy, moze prowadzić do dużych problemów w odnalezieniu sie w świecie, czesto łączy się z poważnym upośledzeniem umysłowym. Zespół Aspergera nie powoduje zaburzeń w rozwoju umysłowym. Objawy zespołu Aspergera związane są z brakiem umiejętności interpersonalnych i społecznych.

      Na tej stronie jest to dokładnie opisane:
      https://zdrowie.tvn.pl/a/asperger-ob...czyny-leczenie

      Im wcześniej osoba jest zdiagnozowana, tym wcześniej mozna wprowadzić dobre leczenie.

      Szacuje się jednak, ze ponad 30 do 50% osób nigdy nie zostało zdiagnozowanych.

      Skomentuj


       #21
       Odp: Autyzm/Asperger

       Jeśli chodzi o dysleksję, ADHD, autyzm, Zespół Aspergera, FAS, Mózgowe Porażenie Dziecięce czy zaburzenia integracji sensorycznej to skutecznie leczy je świdnicka poradnia http://www.tomatis-swidnica.pl/ przy Pułaskiego. Mają skuteczne metody i mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Córeczka siostry jest tam na terapii w zakresie ADHD i przynosi to pozytywne efekty.

       Skomentuj


        #22
        Odp: Autyzm/Asperger

        Podobno trening słuchowy johansena jest również stosowany przy autyzmie. Po kliknięciu w link możesz więcej poczytać na ten temat, jest wszystko rozpisane.

        Skomentuj

        •    
            

         #23
         Odp: Autyzm/Asperger

         Na pewno w Sieci znajdzie się wiele porad w tym temacie. Nie powinno być z tym większych trudności.
         Gdybyśmy byli tak mądrzy, by wsłuchać się w ciszę! Lecz wciąż jesteśmy ludźmi i nie potrafimy nawet słuchać własnych rozmów.

         Skomentuj

                
         Working...
         X