Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

    Zaczne od tego ze moje dziecko chodzi do przedszkola juz ponad 1.5 roku. Jest bardzo wrazliwa i bardzo przezywa zmiany nauczycieli. Najgorsza trwala 2 miesiace. Ogolnie uwielbia przedszkole. Przedszkole jest prywatne-prxy rozpoczeciu nauki bylo.najlepsze. niestety w ciagu roku zmiana o 180 stopni. I moj problem polega na tym ze nie wiem czy zmieniac przedszkole czy sie wstrzymac.

    Powody:

    1. Z wiadomych rodzicom powodow, ktore szybko sie nie ustabilizuja (brak wyjsc jakichkolwiek)

    2. Ciagle zmiany pan (8 w ciagu roku szkolnego)- przyczyna sa bardzo zle stosunki z dyrekcja

    3. Co raz gorsze jedzenie (w ramach oszczednosci zapewne)

    4. Od wrzesnia grupa 30 osob w 4 latkach.

    Kadra raczej dobrze dobierana, poki co trafnie lecz te zmiany sa okropne.. no i ta grupa, jak dzieci maja sie uczyc... reszty rzeczy nie wpisywalam z racji chwilowej poprawy.

    Ale niestety sytuacja raczej zmianie nie ulegnie u tu moj problem czy trzymac dziecko z powodu przyjaciol i dobrych znajomosci, oraz z tego powodu ze pierwszy raz nie placze przy zmianie wychhowawcy a wrecz leci na skrzydlach do przedszkola co mnie dziwi i po prostu dostosowac sie bo liczebnosc grupy i zmiany w kadrze to nie problem (ktory ja wyolbrzymiam)

    Czy moze zaryzykowac i zmienic przedszkole ktore ma poki co dobra opinie, dzieci maja duzo zajec, mniejsze grupy, lepszy plac zabaw... ale problem w tym ze skoro dziecko zle znosi zmiany to jak zniesie az tak drastyczna zmiane...

    Prosze o szczerze odpowiedzi i rady.

    Dodam ze przedszkole jest prywatne.
  •    
       

    #2
    Odp: dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

    Jestem nauczycielką w szkole i wiem, jak ciężkie są dla dziecka wszelkie zmiany...Ma tam już przyjaciół, zna rozkład dnia, a dzieci lubią harmonię...Z drugiej strony, złe nastawienie dyrekcji do nauczycieli nie powinno wpływać na dziecko. Czy jest to przedszkole Państwowe? Jeżeli tak, nie wahałabym się zgłosić tego dalej...Jeżeli nie- zawsze możecie przekazać swoje zdanie na temat ciągłych zmian nauczyciel- dyrekcji.Oczywiście większą grupą rodziców. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów- ja zmieniłabym przedszkole, popytaj znajomych może ich dzieci trafiły do dobrych przedszkoli.
    I pamiętaj= rodzic jest jakby nie patrzeć klientem dyrekcji, więc w ich dobrej woli powinny być zmiany na lepsze. Powodzenia!

    Skomentuj


      #3
      Odp: dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

      Jest to przedszkole prywatne. W sierpniu bylo zebranie i wszystkie 4grupy naskoczyly na dyrekcje ale jak widac nic sie nie zmienilo. Poniewaz poinformowano nas ze beda 3 Panie a sa 4 z czego ta jedna o ktorej nam.nie powiedziano byla na probe juz odkilku tygodni a druga sprawa powiedzieli nam ze bedzie 25 osob, a jest 29 ale uwaxaja ze zawsze ktos rezygnuje. A co.jesli nie?

      Mnie tylko meczy to ze corka lubi tam chodzic, jest szczesliwa wiec dlatego ciezko mi ocenic racjonalnie jaka decyzja bedzie lepsza a przed nami jeszcze 3 latanauki wiec najwazniejszy okres. Z czego corka chodzi juz 1.5 roku wiec dlugo..

      Skomentuj


        #4
        Odp: dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

        Powiem Ci spory dylemat, sama nie wiem jakbym w tej sprawie zareagowała...Z jednej strony- zawsze można trafić gorzej, a Twoja córka czuje sie tam dobrze, z drugiej- takie zmiany nie są dobre dla dzieci i rozumiem Twoje rozgoryczenie tą sprawą.
        Wiesz- porozmawiaj z Twoim dzieckiem, zapytaj się czy chciałaby zmienić przedszkole, czy by tęskniła za koleżankami, dzieci są mądrzejsze niż nam się czasami wydaje.

        Skomentuj


          #5
          Odp: dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

          Mój synek też przechodził zmiany przedszkolanek Uwielbiana przez dzieci posżła na wolne bo zaszła w ciąże Przyszła następna dzieci to wiadomo potrzebowały czasu a tu się okazało że też w ciąży i odeszła i przyszła kolejna pani której dzieci po prostu nie lubiły bo była bardzo ostra dla dzieci
          Póki jest dobrze to chyba zostawiłabym dziecko jeszcze w tym jak widać poprawę A dyrekcja też powinna wiedzieć że takie zmiany to niczemu nie służą a przecież liczy się dobro dzieci

          Skomentuj


            #6
            Odp: dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

            Zaczynam powoli się nie dziwić pracodawcą, że pytają się na rozmowie kwalifikacyjnej czy przypadkiem nie planuje się w najbliższym czasie dziecka. Bo faktycznie jak tak jedna po drugiej zachodzi w ciążę to kłopot dla dyrekcji.

            Skomentuj


              #7
              Odp: dylemat przedszkolny-potrzebuje porady

              Ja bym chyba zaczęła się rozglądać za innym przedszkolem.
              Z tego co wiem to według ustawy o systemie oświaty grupa przedszkolna nie powinna być większa niż 25 dzieci.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X