Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

    Witam ,

    mój synek ma ( 2 l 8 msc) nie wykazuje żadnych zainteresowań zabawą samemu . Cały czas muszę się z nim bawić , nie jestem w stanie zrobić nic w domu bo od razu słyszę „chodź się bawić” , „ czemu się nie bawisz”. Próbowałam wciągać go do pomagania mi w domu , próbowałam by bawił się w pomieszczeniu w którym ja się znajduję ale to nie przynosi rezultatu. Niestety każda nasza zabawa nie jest również długa, bo zajmuje nam ok 2- 3 minut więc to też powoduje , że po dwóch godzinach różnych zabaw jestem wykończona. Staram się z nim robić przeróżne rzeczy od gier,klocków,puzzli, po prace plastyczne czy różne wycieczki na dworze. Niestety nawet sala zabaw,plac zabaw wymaga ode mnie ciągłej aktywności. Spróbowałam, przez 2 godziny zajmować się swoimi sprawami, z nadzieją , że syn się sam zabawi , NIE. Czekał,całe 2 godziny leżąc na łóżku, popłakując, zaczepiając mnie i zadając pytanie czy skończyłam i ze mam się bawić . Syn raczej stroni od dzieci niż się z nimi bawi, dość dużo naśladuje rzeczy od nich ale tylko te złe. Próbowałam dawać go na parę godzin do przedszkola, ale musiałam zrezygnować bo syn zaczął przerażająco chorować. Nie przypuszczam , że brakuje mu bliskości ze mną, gdyż dużo się przytulamy, spędzamy ze sobą cały dzień , gdyż tata wraca bardzo późno. Zastanawiające jest to, że gdy z tata zostaję czasem na parę godzin , potrafi zabawić się sam, gdy jedziemy na parę dni do kuzynki w jego wieku , też potrafi się troszkę zająć sobą .

    Synek należy do dzieci histerycznych, nie wiem jak mu pomóc stać się odważniejszym i spokojniejszym. Gdy coś mu nie wychodzi, od razu sie denerwuje , zniechęca towarzyszy temu płacz, dodatkowo tak samo jest gdy na coś nie pozwalam.
  •    
       

    #2
    Odp: Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

    Może wcześniej byłaś nadopiekuńcza, cały czas spedzałaś z nim i teraz on tego wymaga? Kup mu jakieś zabawki, którymi może się bawić tylko sam. Bajek też sam nie poogląda?

    Musisz stopniowo go tego oduczać, bo do końca życia będzie maminsynkiem...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

      Znajomej córeczka miała podobnie. Tylko mama i mama. Nie mogła nic zrobić w domu. Ale jak córeczka poszła do przedszkola i tam poznała grupkę dzieci to to ciagłe chodzenie za mamą i trzymanie się jej kurczowo minęło. Nauczyła się, ze są inne dzieci z którymi może się bawić.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

        Wydaje mi się, że to właśnie taki etap. dziecko nie jest w sanie ( nie chce) bawić się samo, a wiadomo, że z rodzicem raźniej. U nas minęło jakoś po 3roku.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

          mój jak poszedl do przedszkola zaczął samodzielnie sie bawić. Wcześniej sam nie chciał może dlatego że ciągle był ze mną i ze mną się bawił i to była taka rutyna która sprawiała że się przyzwyczail i samodzielnie nie chciał

          Skomentuj


            #6
            Odp: Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

            Dziecko do tego, aby samo potrafiło się sobą zajmować trzeba przyzwyczajać, jeśli już od małego poświęcałaś mu 100% uwagi, teraz tego samego od Ciebie oczekuje. Podobnie jest z dziećmi, które mają np. nianie i ciągle ktoś z nim jest.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Brak samodzielnej zabawy/ Histeryczność

              U mnie córka nie potrafiła bawić się sama - powtarzałam, ze musi zacząć się bawić bo mama w tym czasie musi zrobić obiad lub posprzątać i w końcu zobaczyła, że jednak nie przekona mnie do zabawy i udało się . Bawi się sama i potrafi sie sobą zająć.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X