Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rozpuszczenie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    rozpuszczenie

    Witam . Moja córka ma 2,5 roku , Jest bardzo niegrzeczna . W domu w sklepie, wszędzie musi postawić na swoim , jak ona chce tak musi być , już nie wiem co mam robić . Mówię do niej tłumaczę jej a jest tylko gorzej .
  •    
       

    #2
    Odp: rozpuszczenie

    A czy twoja córka zachowuje się tak tylko w stosunku do Ciebie tzn. czy tylko Ciebie nie słucha? Jak to z nią jest jeśli jest pod opieką kogoś innego: np. taty, babci, cioci lub kogokolwiek innego? Może wyczuła, że dla "świętego spokoju" jeśli trochę przy Tobie popłacze to dostanie to czego żąda?

    Skomentuj


      #3
      Odp: rozpuszczenie

      Może to nie jest rozpuszczenie, tylko po prostu bunt dwulatka? Próbuje na ile może sobie pozwolić. Musisz być konsekwentna, zeby zobaczyła, że krzykiem nic nie zdziała i jej przejdzie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: rozpuszczenie

        ja gdy widzę że tłumaczenia nie działają zostawiam dziecko same aż się wykrzyczy i wypłacze, gdy już uwolni swoje emocje wtedy jeszcze raz staram się na nowo podjąć problem gdy znowu się zaczyna ja przestaję reagować i tak do momoentu aż dziecko zacznie współpracować

        Skomentuj


          #5
          Odp: rozpuszczenie

          Ja bym to zrzuciła na bunt dwulatka... Chociaż mam synka w tym wieku i zasadniczo nie mamy takich problemów, ale żelazna zasada: nie ustępujemy, gdy coś chce wymusić. Zostawiamy. Powyje chwilę i przestaje, bo widzi, że to nic nie daje. Co prawda nie robił takich akcji nigdy poza domem, np. w sklepie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: rozpuszczenie

            Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
            Ja bym to zrzuciła na bunt dwulatka... Chociaż mam synka w tym wieku i zasadniczo nie mamy takich problemów, ale żelazna zasada: nie ustępujemy, gdy coś chce wymusić. Zostawiamy. Powyje chwilę i przestaje, bo widzi, że to nic nie daje. Co prawda nie robił takich akcji nigdy poza domem, np. w sklepie.
            Zgadzam się z Tobą Bobusie2. Pod żadnym pozorem nie wolno ustąpić dziecku, bo później sobie z Nim nie poradzimy. Trzeba być stanowczym i konsekwentnym


            Skomentuj


              #7
              Odp: rozpuszczenie

              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
              Zgadzam się z Tobą Bobusie2. Pod żadnym pozorem nie wolno ustąpić dziecku, bo później sobie z Nim nie poradzimy. Trzeba być stanowczym i konsekwentnym
              Dzięki, blawatkowa15, utwierdzasz mnie, że chyba dobry mam pomysł na wychowanie dzieciaków .
              Ale muszę się przyznać, że czasem nie jest łatwo być stanowczym i konsekwentnym. Zdarza mi się ulec mojemu dwulatkowi... Ale wtedy szybko mąż lub mama mnie przywołują do porządku.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: rozpuszczenie

                ja staram się nie rozpuszczać dziecka wyznaczam mu granice i konsekwentnie trzymam się tego co mówię czasami alw uważam że czasami trzeba ulec dziecku by nie czuło się niedowartościowane i żyło w poczuciu że jego potrzeby i racje sie nie liczą ale mimo wszystko moim zdaniem dziecku jest nawet bezpieczniej gdy wie dokładnie co mu wolno a czego nie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: rozpuszczenie

                  Tak, gdy są określone zasady i dziecko od początku uczy się co mu wolno a co nie, czuje się bezpieczne.
                  Natomiast uleganie, pozwalanie, by coś wymuszło, sprawia, że czuje się ono niepewnie, bo nie wiem, "kto tu rządzi".

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: rozpuszczenie

                    Tak już mają małe dzieci, z pewnością nie należy nagle zmienić jej codziennego trybu życia, po prostu jej to przejdzie kiedy pójdzie do przedszkola.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: rozpuszczenie

                      Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                      Dzięki, blawatkowa15, utwierdzasz mnie, że chyba dobry mam pomysł na wychowanie dzieciaków .
                      Ale muszę się przyznać, że czasem nie jest łatwo być stanowczym i konsekwentnym. Zdarza mi się ulec mojemu dwulatkowi... Ale wtedy szybko mąż lub mama mnie przywołują do porządku.
                      Wiem coś o tym. Mój synuś jest w wieku Twojego i czasem nam daje ostro popalić. Codziennie nas testuje i sprawdza na ile może sobie pozwolić. Staram się być konsekwentna, ale różnie mi to wychodzi


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: rozpuszczenie

                        Fakt, nie zawsze i mi udaje się być stanowczą i konsekwentną. Mężowi jakoś lepiej to wychodzi. Ja się staram, ale różnie mi z tym wychodzi. To jednak nie jest takie proste jak ma się słodkiego maluszka przed sobą.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: rozpuszczenie

                          U mnie z tą konsekwencją też jest różnie ale się bardzo staram, dziecko jest doskonałym obserwatorem i patrzy też na nasze zachowania

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: rozpuszczenie

                            Kiedy mój synek miał 2 latka również był niesforny, taki wiek,ale teraz (4 lata) jest grzeczniejszy i się słucha. Wiadomo, że próbuje postawić na swoim, ale wie, że ze mną nie ma zmiłuj. jak już coś powiem, to wymagam i nie zmieniam zdania.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: rozpuszczenie

                              Dziecko jak ma 4 latka to już więcej rozumie i wie, że jak coś przeskrobie to będzie kara. Nasz też próbuje postawić na swoim, ja mówię, że ciągle testuje rodziców na ile mu pozwolą.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X