Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Siadanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Siadanie

    Moi synowie siedzieli stabilnie dopiero na przełomie 8 i 9 miesiąca. Nie chciałam niczego przyspieszać, cierpliwie czekałam aż chłopcy będą na to gotowi


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Siadanie

      moja córcia ma teraz 7 miesięcy i w plecach jest sztywna, synek tez tak miał tylko, że ona raczkuje natomiast syn od razu wypychał się na nogi nie chciał siedziec ani raczkować i wcześnie zaczął chodzic bo w 8 mies. Mała natomiast teraz szaleje raczkując a siedzieć siedzi tylko że zdarza się że zachwieje sie jeszcze

      Skomentuj


        #18
        Odp: Siadanie

        dziecko samo musi pokazać ze już chce zacząć siadac nie możan go na siłe podciągać do siadania, albo sadzać i obkładać poduszkami,

        Skomentuj


          #19
          Odp: Siadanie

          Wszystkie dzieci rozwijają się w swoim tempie. Próbując coś przyspieszyć możemy tylko zrobić większą krzywdę.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Siadanie

            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
            dziecko samo musi pokazać ze już chce zacząć siadac nie możan go na siłe podciągać do siadania, albo sadzać i obkładać poduszkami,
            Niestety niektóre mamy chcą przyspieszyć rozwój dziecka i bywa tak, że na siłę je sadzają. Osobiście znam taką mamę :/


            Skomentuj


              #21
              Odp: Siadanie

              Ja na siłę nigdy nie podnosiłam synka do pozycji siedzącej za rączki, nie obkładałam poduszkami. dziecko jak nabierze sił to samo usiądzie. Nic na siłę i na wyścigi, bo dziecko znajomej już siedzi a moje jeszcze nie. To jest najgorsze co możemy zrobic.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Siadanie

                u mnie córka zaczęła siadać w wieku 8 miesięcy i wtedy zaczęła też raczkować..nie pomagałam jej w tym sama kiedy była gotowa to zaczęła to robić. Jedyne co robiliśmy to często bawiła się na podłodze wśród wielu zabawek, które motywowały ją to turlania Synek ma 5 miesięcy i już zaczyna być na swój wiek aktywny

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Siadanie

                  No niestety nie wiem czemu, ale matki za cel sobie stawiają, które dziecko będzie szybciej siedziało, mówiło, chodziło. Wystarczy kłaść na brzuszek a w końcu dziecko samo uzna, że chce siedzieć i to zrobi.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Siadanie

                    Również nie rozumiem mam, które chcą aby ich dzieci robiły wszystko szybciej od rówieśników, dziecko to nie zabawka nie da rady go zaprogramować. Tempo rozwoju w dużej mierze zależy od kładzenia go własnie na brzuszku.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X