Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obawa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obawa

    Witam, od października planuje powrót na studia mój młodszy maluch będzie miał wtedy 7 miesięcy dotychczas praktycznie cały czas jestem z nim 24h na dobę. Obawiam się, że to że będzie musiał zostawać z kimś innym osłabi naszą relacje, czy mam powody do niepokoju.
  •    
       

    #2
    Odp: Obawa

    Brawo mamo!
    To ważne by poza byciem mamą dbać o to, co ważne dla nas samych. A co do malca... Warto powoli przyzwyczajać go do rozstań, zostawiajac z babcia lub przyjaciółka - kimś kogo smyk zna i dobrze sie w nim czuje. Stopniowo należy wydłużać nieobecność mamy ( choć na studiach nie będzie pewnie spędzała pani całego dnia). 7 miesiąc to dość trudny okres bo zaczyna sie lek społeczny, malec orientuje sie ze jest oddzielny od mamy i reaguje niepokojem, gdy pojawia sie ktoś nieznajomy. Dlatego do rozstania w październiku dobrze sie przygotować.
    W razie pytań,
    Czekam
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Obawa

      Super, podziwiam i życzę powodzenia

      Skomentuj


        #4
        Odp: Obawa

        mamita - nie przesadzaj. Dobra mama to nie mama, która jest 24 godziny na dobę przy dziecku na każde jego zawołanie. Takie podejście z reguły kończy się tym, że dziecko nie widzi świata poza mamą i musi być wszędzie tam gdzie mama, nawet w WC! Bo inaczej płacze - znam takie przypadki i chodzi tu o dwuletnie dziecko wychowywane od małego przy matce.

        Ja swoją córką od początku "dzielę się" z mężem, dziadkami i jej chrzestną. KArmią ją na zmianę ze mną, usypiają, bawią się, chodzą na spacery. Nie widzę w tym nic złego. Moja córka ma sześć miesięcy. Ja od czterech chodzę na aerobik trzy, cztery razy w tygodniu. Od października miałam zacząć studia podyplomowe, ale jednak nie wypaliły. Ale nie miałam żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu. Miałabym opory gdybym musiała zostawić ja z kimś obcym albo oddać do żłobka, ale z najbliższą rodziną dziecko powinno przebywać, a mama powinna sobie robić wolne od dziecka żeby nie zwariować.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Obawa

          Spokojnie, to na pewno nie osłabi waszej relacji. To normalne, że powoli będziecie się oddalać. Noworodek czuje się częścią mamy, ale po jakimś czasie, w trakcie rozwoju zaczyna zauważać swoją odrębność, co może zostać zachwiane, jeśli matka jest przy nim cały czas. To zdrowe, dobrze i nie, nie jesteś złą matką, że zadbasz o siebie. Szczęśliwa, spełniona mama to szczęśliwe dziecko. Serio.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Obawa

            Z maluszkiem nie trzeba, a nawet to nie wskazane, żeby jedna osoba (najczęściej mama) przebywała non-stop. Można wykorzystać dziadków, męża, a samemu zrobić coś dla siebie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Obawa

              uważam że dziecko nie może osłabić swojej relacji z kochającą go mamą, mama może zastąpić każdego ale mamy zastąpić się nie da , taką dewizą powinna kierować się każda mama

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Obawa

                Staram się poświęcić dzieciom jak najwięcej czasu. Czasem jednak potrzebuję odskoczni od codzienności i zostawiam dzieci na 2-3 godziny z babcią lub mężem i np. wychodzę na spacer, robię zakupy, itp.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Obawa

                  nie ma co się bać, relacji się nie osłabi a wręcz samemu się troszkę oderwie i spotka z ludzmi wtedy człowiek inaczej funkcjonuje bo samo zamknięcie z dzieckiem nie jest dobre dla psychiki człowieka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Obawa

                    Nie osłabi, to Ty jesteś mamusią i dziecko zawsze będzie Cie kochało najmocniej. A, że będzie mogło zatęsknić to moim zdaniem tylko lepiej. Nie przejmuj się i studiuj

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Obawa

                      Każda mamusia wracająca na studia czy do pracy przeżywa podobne obawy, jednaj takie zmiany nie wpłyną na relacje z dzieckiem - wręcz przeciwnie, zatęsknisz i poczujesz jeszcze więcej siły i energii dla tego dziecka.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X