Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sen dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sen dziecka

    Witajcie Mamy. Jestem tutaj nowa i licze na Wasza pomoc mam wrazenie ze tylko ja mam taki problem ale mam tez nadzieje ze jest ktos jeszcze oprocz mnie. Otoz chcialabym zapytac o sen Waszych maluchow. Moja coreczka za chwile skonczy 9 mieseiecy ale bardzo pozno chodzi spac ok.22-23 wieczorem mimo ze swiatlo zgaszone jest w pokoju od godzin 21 i pozno wataje rowniez granice 10-11. o godzine 6-7 budzi sie na mleko (modyfikowane) i pozniej znow zasypia. Dodam jeszcze ze byl taki okres ok 2 tygodni ze zasypiala o 21 i wstawala o 8. Licze na jakies porady. Pozdrawiam.
  •    
       

    #2
    Odp: sen dziecka

    rozumiem ze chcesz zmienić pory usypiania córci i szukasz rady jak to zrobic tak?

    Skomentuj


      #3
      Odp: sen dziecka

      Tak wolalabym zeby zasypiala wczesniej i wstawala wczesniej. W dzien tez nie spi dlugo bo 2 razy po pol godzinki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: sen dziecka

        Może zrób wszystko wcześniej i kąpiel i kolacja czy mleczko Aby w pokoju był spokój to i córeczka pomyśli że to już pora spania W dzień lub dwa nic się nie zmieni ale małymi kroczkami a zmienisz pory spania i się mała dostosuje Dużo cierpliwości i wytrwałości

        Skomentuj


          #5
          Odp: sen dziecka

          Ja również mam pytanie. Moja córka skończyła pół roku. Do tej pory nocki były cudne: budziła się dwa razy na karmienie (karmię piersią). Ostatnio natomiast zaczęła budzić się o wiele częściej, nawet 5 razy. Dodatkowo mocno płacze, nie chce dać się przewinąć, dopóki nie dostawię jej do piersi płacze przeraźliwie. Co może być przyczyną? Czytałam, że dzieci w jej wieku generalnie przesypiają już noce bez karmienia.

          Skomentuj


            #6
            Odp: sen dziecka

            U mnie tez bylo kilka takich nocy. Mala budzila sie w nocy z placzem, moze nie koniecznie 5 razy tylko 2 do 3 razy ale po kilku dniach juz wiedzielismy co sie stało..... znalezlismy pierwszego zabka u malej wiec u Ciebie moze tez tak bedzie, miejmy nadzieje ze to nic powaznego.

            Skomentuj


              #7
              Odp: sen dziecka

              Napisane przez adirfa Pokaż wiadomość
              Ja również mam pytanie. Moja córka skończyła pół roku. Do tej pory nocki były cudne: budziła się dwa razy na karmienie (karmię piersią). Ostatnio natomiast zaczęła budzić się o wiele częściej, nawet 5 razy. Dodatkowo mocno płacze, nie chce dać się przewinąć, dopóki nie dostawię jej do piersi płacze przeraźliwie. Co może być przyczyną? Czytałam, że dzieci w jej wieku generalnie przesypiają już noce bez karmienia.
              Mój syn do roku czasu budził się kilka razy na karmienie To było strasznie męczące Jeszcze kiedy koleżanki mówiły że ich dzieci całe noce przesypiają
              Ale faktycznie kiedy ząbki dokuczają to tak właśnie jest

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: sen dziecka

                Może dziecko ma źle ustawione drzemki w dzień? Albo jeśli uważasz, ze są dobre, to ograniczyc ich ilosc i poprzestawiac w miare mozliwosci godziny? Bardzo wazne tez jest wyciszenie dziecka przed snem

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: sen dziecka

                  Moja ma fajne godziny w dzień a i tak ma problem w nocy ze snem , ogólnie o 4 w nocy jest już wyspana a np chodzi spać o 20 -21 dopiero. A w dzień śpi np 2 razy po 15 minut

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: sen dziecka

                    Obstawiałabym źle ustawione drzemki albo ich za dużo albo są za długie, a może ostatnia drzemka jest zbyt późno? U nas właśnie chodziło o ostania drzemkę i trzeba było przeorganizować cały dzień, troche to trwało ale się udało.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: sen dziecka

                      Dziecko nie czuje odpowiedniej godziny do spani i niestety jest zbyt aktywne - wtedy trudno o sen. Może ostatnia drzemka w dzień jest za późno i dziecko jest wypoczęte, może nie móc zasnąć.
                      ja bym spróbowała zrezygnować z jednej drzemki w dzień.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: sen dziecka

                        Albo może ma też za dużo bodźców i tak przeżywa, moje tak miewają, gdy w dzień dużo się dzieje, a przed snem należy powoli dziecko wyciszać, zaproponować zabawy spokojniejsze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: sen dziecka

                          tak emocje i zabawa przed snem sa nie wzkazane, najlepiej czytac dziecku przed snem, rozmawiać , głaskać ,przytulać i koniecznie zachować rytuały codziennie takie same - pomagamy wtedy dziecku zapamietac rytm dnia.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X