Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strach przed drugim porodem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Strach przed drugim porodem

    Szkoda, ze nie zawsze udaje się tak wszystko zaplanować. To taka jedna wielka niewiadoma. Wiele osób mówi, ze każdy poród jest inny. Boję się, ze jeśli pierwszy miałam mało bolesny to ten drugi może byc jego przeciwieństwem. Chyba jak nie spróbuje to się nie przekonam

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Strach przed drugim porodem

      Obawa zawsze jest kazdy poród jest inny i nigdy nie mamy pewnosciczy pojdzie sprawnie czy tez nie ale nie wolno sie denerwować

      Skomentuj


        #63
        Odp: Strach przed drugim porodem

        Pierwszy poród miałam dość bolesny. Było tak za sprawą przedłużającej się akcji porodowej, długo czekałam na skurcze parte. Później okazało się, że synek miał związane nóżki i szyję pępowiną. Znieczulenie zewnątrzoponowe rozluźniło szyjkę macicy i przyspieszyło akcję. Drugi poród był jeszcze bardziej bolesny ale to ze względu na wagę synka. Ważył 4 kg, starszy nieco mniej - 3640g.


        Skomentuj


          #64
          Odp: Strach przed drugim porodem

          mój pierwszy owszem był bolesny ale juz tego tak nie odczuwam, jak mowią zapomina się w sumie nie aż tak długo się męczyłam bo od 8 do 16 a co do drugiego był dobrze gdyż znieczulenie miałam ale nie jestem zachwycona samym przebiegiem jedyne co to szczeście gdy widziałam córkę tuz po porodzie

          Skomentuj


            #65
            Odp: Strach przed drugim porodem

            czekladka24, ja też już zapomniałam o bólu porodowym. Chcielibyśmy mieć jeszcze dwoje dzieci, ale na razie jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z budową domu. Może jak domek będzie już stał to pomyślimy o potomstwie. Na razie chcę się nacieszyć moimi łobuziakami


            Skomentuj


              #66
              Odp: Strach przed drugim porodem

              Dziewczyny, piszecie, że zapomina się o bólu porodowym. Coś w tym jest. Moja znajoma urodziła pięcioro dzieci i mówi po prostu, że każdy kolejny poród jest szybszy i łatwiejszy.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Strach przed drugim porodem

                Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                Dziewczyny, piszecie, że zapomina się o bólu porodowym. Coś w tym jest. Moja znajoma urodziła pięcioro dzieci i mówi po prostu, że każdy kolejny poród jest szybszy i łatwiejszy.
                Bobusie2, podobno tak jest, ale z tym też różnie bywa. Gdy rodziłam pierwszego syna, poznałam w szpitalu panią, która urodziła szóste dziecko. Poprzednie dzieci rodziła bez znieczulenia, a przy szóstym zaczęła się stresować i poprosiła o znieczulenie. Czasami bywa tak, że dzieci rodzą się coraz większe i poród jest bardziej bolesny. Ja też zaobserwowałam, że drugi poród był szybszy, ale bardziej bolesny. Pomimo to chciałabym mieć więcej dzieci, bo to największy dar


                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Strach przed drugim porodem

                  powiem szczerze, ja mało pamietam z tego jak męczyłam się przed porodem, mąż mówił że przy drugim dziecku nie będzie mi towarzyszył gdyz mój widok nie był dla niego do zniesienia. Woli nie patrzec jak cierpię. Ja natomiast pamiętam wszystko dokładnie natomiast te przeżycia zazwyczaj wypieramy z pamięci, pamietamy że było i jak przebiegało ale nie pamiętami natężenia bólu

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Strach przed drugim porodem

                    Mój Mąż towarzyszył mi przy obu porodach. Jest naprawdę silnym mężczyzną, którego widok krwi w ogóle nie rusza. Był od początku do samego końca. Wspierał mnie, trzymał za rękę, w razie potrzeby mnie uspokajał. Jego obecność bardzo mi pomogła


                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Strach przed drugim porodem

                      wsparcie meża w takich momentach jest nieocenione Mi pomógł bardzo, wspierał, pocieszał, robił okłady. Potrzebna jest taka obecność bliskiej osoby

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Strach przed drugim porodem

                        Nie wyobrażałam sobie porodu bez obecności mojego Męża. Jednakże nie wszystkie kobiety potrzebują towarzystwa. Moja siostra nie chciała rodzić razem z mężem bo uważała, że to by Jej w niczym nie pomogło, a wręcz przeciwnie. Każda kobieta ma inne potrzeby


                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Strach przed drugim porodem

                          Stres, obawa to absolutnie normalne reakcje, problem pojawia się gdy stres zamiast Cię mobilizować, paraliżuję Cię, nie panujesz nad sobą, czujesz że wszystko wymyka Ci się spod kontroli. Wtedy warto udać się do specjalisty np. z Kliniki Psychomedic.pl , żeby pomógł Ci uporać się z lękami bez dodatkowych wspomagaczy, które w czasie ciąży często są niepożądane.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Strach przed drugim porodem

                            Ja długo myślałam, że jak poród to absolutnie bez męża. Im bliżej było końca ciąży tym bardziej zmieniałam zdanie. I teraz uważam, że bez męża ani rusz. Zwłaszcza, że nasza polska służba zdrowia jest jaka jest...

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Strach przed drugim porodem

                              Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                              Ja długo myślałam, że jak poród to absolutnie bez męża. Im bliżej było końca ciąży tym bardziej zmieniałam zdanie. I teraz uważam, że bez męża ani rusz. Zwłaszcza, że nasza polska służba zdrowia jest jaka jest...
                              To prawda. Wiele kobiet wypowiada się, że kiedy rodziły z mężem to personel medyczny je lepiej traktował. Dobrze, gdy jest ktoś kto wszystkiego dopilnuje i w tym chwilach zaopiekuje się nami


                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Strach przed drugim porodem

                                Poród z mężem jak najbardziej. Jego pomoc jest nieoceniona, a i personel jakby bardziej się starał. A w większości przypadków jest tak, że głównie na męża można liczyć a nie na położną.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X