Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strach przed drugim porodem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Strach przed drugim porodem

    Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
    bardzo współczuję autorce postu, ja również pierwszy poród maiłam cc i chciałabym bardzo doświadczyć porodu naturalnego i boję się że jednak drugi poród znowu będzie musiał zakończyć się cc
    Może być tak, że drugi poród też zakończy się cesaką, ale nie musi. W poprzednim poście w tym wątku pokazałam to na swoim przykładzie. Mój drugi poród był wspaniały, w przeciwieństwie do pierwszego. A nawet położna i lekarz sugerowali, że i ten skończy się cesarką...

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Strach przed drugim porodem

      Ja szczerze mówiąc tego nie rozumiem. U mnie poród SN zakończył się CC po dwóch godzinach parcia. Od początku byłam nastawiona na to, że być może będę miała CC i nie widziałam w tym nic strasznego od początku. Byłam pogodzona z tym, że będzie co ma być. Jeśli będę drugi raz w ciąży to szczerze mówiąc bałabym się porodu SN bo jednak jest on bardziej ryzykowny niż drugie CC. Ja swój poród i CC wspominam bardzo dobrze. Może to dlatego. Bardzo szybko też wróciłam do formy - szybciej niż dziewczyny po normalnych porodach.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Strach przed drugim porodem

        ja jestem pozytywnie nastawiona ale wiadomo że gdy trzeba będzie znowu zrobić cc ze względu na bezpieczeństwo moje czy dziecka to oczywiście nie będę się upierała przy sn

        Skomentuj


          #49
          Odp: Strach przed drugim porodem

          Do pierwszego porodu byłam nastawiona bardzo pozytywnie bo nie wiedziałam jeszcze co mnie czeka. Przed drugim się już trochę stresowałam. Obu synków urodziłam siłami natury i mogę powiedzieć szczerze, że wszystko jest do zniesienia


          Skomentuj


            #50
            Odp: Strach przed drugim porodem

            A nie jest tak, że jak ktoś miał cesarkę to kolejny raz też będzie? Co do bólów porodowych to nie chcę straszyć ale moja koleżanka opowiadała, że było gorzej niż z pierwszym dzieckiem. Jestem jednak pewna, że to wszystko kwestia indywidualna i nigdy się nie dowiemy dopóki same tego nie przejdziemy

            Skomentuj


              #51
              Odp: Strach przed drugim porodem

              hmm chyba niekoniecznie, po cesarce chyba można jeszcze rodzić naturalnie, ale słyszałam że nie można mieć 3 cesarek, dwie to max.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Strach przed drugim porodem

                Tak czytam i czytam i powiem Wam, że u mnie było zupełnie inaczej. Bałam się panicznie pierwszego porodu a przy drugim byłam totalnie wyluzowana, gdyż wiedziałam co mnie czeka. Jednak rozumiem indywidualność każdej z nas dlatego radzę na wykonanie kilka rzeczy przed porodem, które z pewnością zmniejszą naszą odczuwalność lęku:

                Rozmowa. Z partnerem, przyjaciółką, mamą, terapeutą – osobą, która Cię wysłucha, przeanalizuje z Tobą każdy etap porodu. Osobą, która pozwoli Ci zrozumieć czego tak na prawdę się boisz i wspólnie z Tobą znajdzie najlepsze rozwiązanie. Osobą, która będzie w Ciebie wierzyć, że dasz radę, która będzie trzymać za Ciebie kciuki i codziennie powtarzać Ci, że jesteś silna!

                Warto rodzić wspólnie. Weź pod uwagę poród z bliską Ci osobą, nie musi to być mąż czy partner. Może to być mama, doula, siostra czy przyjaciółka. Osoba, przy której czujesz się dobrze, nie wstydzisz się, masz do niej zaufanie i wiesz, że ta osoba zrobi wszystko, abyś czuła się komfortowo i miała jak najlepszą opiekę.

                Poznaj szpital. Warto wybrać się do szpitala w którym planuje się rodzić. Szpitale często organizują raz, dwa razy w miesiącu dni otwarte w których przyszłe mamy mają możliwość zwiedzenia sal porodowych, sal poporodowych, miejsca gdzie przebywają dzieciaczki zaraz po urodzeniu. Podczas takiej wizytacji jest możliwość zadawania pytań, bo wiadomo w każdym szpitalu panują różne zasady. My z mężem uczestniczyliśmy w takim spotkaniu i bardzo serdecznie polecam! Podczas takiego spotkania dostaliśmy też od położnej rozpiskę co należy ze sobą zabrać do szpitala dla siebie i dzidziusia, a także jakie badania trzeba zrobić i mieć ze sobą w momencie przyjęcia. Takie spotkanie na prawdę uspokaja i pozwala zdobyć wiele cennych informacji.

                Plan porodu. Bardzo mało kobiet wie, że w ogóle coś takiego istnieje. Plan porodu to dokument w którym możemy zapisać swoje uwagi dotyczące tego jak ma przebiegać poród. Oczywiśćie w sytuacji zagrożenia Twojego życia lub życia dziecka nie będzie on brany pod uwagę, ale przecież wszystko będzie przebiegało dobrze W planie porodu możesz zawrzeć informację o tym, że na pewno chcesz skorzystać ze znieczulenia, o tym jakie to ma być znieczulenie (np. znieczulenie zewnątrzoponowe, gaz rozweselający itp.). Możesz napisać o tym, że np. nie wyrażasz zgody na udział osób trzecich podczas porodu czyli praktykantów, stażystów itp. Warto taki plan porodu sporządzić z kimś doświadczonym np. położną lub z osobą która co najmniej jeden poród ma już za sobą, na pewno będzie w stanie podpowiedzieć Ci na co szczególnie zwrócić uwagę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Strach przed drugim porodem

                  Napisane przez loozak11 Pokaż wiadomość
                  Tak czytam i czytam i powiem Wam, że u mnie było zupełnie inaczej. Bałam się panicznie pierwszego porodu a przy drugim byłam totalnie wyluzowana, gdyż wiedziałam co mnie czeka. Jednak rozumiem indywidualność każdej z nas dlatego radzę na wykonanie kilka rzeczy przed porodem, które z pewnością zmniejszą naszą odczuwalność lęku:

                  Rozmowa. Z partnerem, przyjaciółką, mamą, terapeutą – osobą, która Cię wysłucha, przeanalizuje z Tobą każdy etap porodu. Osobą, która pozwoli Ci zrozumieć czego tak na prawdę się boisz i wspólnie z Tobą znajdzie najlepsze rozwiązanie. Osobą, która będzie w Ciebie wierzyć, że dasz radę, która będzie trzymać za Ciebie kciuki i codziennie powtarzać Ci, że jesteś silna!

                  Warto rodzić wspólnie. Weź pod uwagę poród z bliską Ci osobą, nie musi to być mąż czy partner. Może to być mama, doula, siostra czy przyjaciółka. Osoba, przy której czujesz się dobrze, nie wstydzisz się, masz do niej zaufanie i wiesz, że ta osoba zrobi wszystko, abyś czuła się komfortowo i miała jak najlepszą opiekę.

                  Poznaj szpital. Warto wybrać się do szpitala w którym planuje się rodzić. Szpitale często organizują raz, dwa razy w miesiącu dni otwarte w których przyszłe mamy mają możliwość zwiedzenia sal porodowych, sal poporodowych, miejsca gdzie przebywają dzieciaczki zaraz po urodzeniu. Podczas takiej wizytacji jest możliwość zadawania pytań, bo wiadomo w każdym szpitalu panują różne zasady. My z mężem uczestniczyliśmy w takim spotkaniu i bardzo serdecznie polecam! Podczas takiego spotkania dostaliśmy też od położnej rozpiskę co należy ze sobą zabrać do szpitala dla siebie i dzidziusia, a także jakie badania trzeba zrobić i mieć ze sobą w momencie przyjęcia. Takie spotkanie na prawdę uspokaja i pozwala zdobyć wiele cennych informacji.

                  Plan porodu. Bardzo mało kobiet wie, że w ogóle coś takiego istnieje. Plan porodu to dokument w którym możemy zapisać swoje uwagi dotyczące tego jak ma przebiegać poród. Oczywiśćie w sytuacji zagrożenia Twojego życia lub życia dziecka nie będzie on brany pod uwagę, ale przecież wszystko będzie przebiegało dobrze W planie porodu możesz zawrzeć informację o tym, że na pewno chcesz skorzystać ze znieczulenia, o tym jakie to ma być znieczulenie (np. znieczulenie zewnątrzoponowe, gaz rozweselający itp.). Możesz napisać o tym, że np. nie wyrażasz zgody na udział osób trzecich podczas porodu czyli praktykantów, stażystów itp. Warto taki plan porodu sporządzić z kimś doświadczonym np. położną lub z osobą która co najmniej jeden poród ma już za sobą, na pewno będzie w stanie podpowiedzieć Ci na co szczególnie zwrócić uwagę.
                  wrr.... znowu tekst skopiowany z innej storny Internestowej. Lekka przesada moim zdaniem. Albo piszmy coś od siebie albo wcale mam nadzieję że moderatorzy to zauważą.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Strach przed drugim porodem

                    Mój pierwszy poród była baaardzo , bardzoo trudny, nie wiele osób wie, że lekarz po porodzie, gdy wróciłam już na sale powiedział mi "na szczeście jest Pani z nami". Mimo tgo wszystkiego chcę mieć drugie dziecki i rozważam nawet kolejny poród naturalny, prawdą jest że wszystko co złe, związane z porodem szybko się zapomina

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Strach przed drugim porodem

                      Mój pierwszy poród nie był ciężki porodem. Praktycznie to tylko nogi bardzo mnie bolały. Mimo wszystko obawiam się kolejnej ciaż y i kolejnego porodu. Chyba za dużo sie nasłuchałam i naczytałam.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Strach przed drugim porodem

                        Ja czasem sobie myślę "co ma być to będzie", mój strach i tak niczego nie zmini, mam nadzieję, że coś nade mną czuwa i wszystko będzie dobrze

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Strach przed drugim porodem

                          Myślę, że strach bedzie zdecydowanie mniejszy jak już na teście ciążowym pojawią sie dwie kreseczki. Wtedy każda kobieta wie, ze trzeba sie z tym zmierzyć i nie poddawać cię.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Strach przed drugim porodem

                            w naszym przypadku były dwa cc , pierwsze z przyczyny zmiany lekko pozycji dziecka a drugie ze wzgledu na krótki okres czasu, lekarz zalecił je dla bezpieczęństwa

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Strach przed drugim porodem

                              Przyznam się, ze pierwszy poród to dla mnie była taka nowość, ze bardzo sie nie bała, bo nie wiedziałam co mnie czeka. Teraz jak pomyślę, że kiedyś przyjdzie mi tam jeszcze pojechać to już teraz mam obawy czy wszystko pójdzie tak jakbym chciała.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Strach przed drugim porodem

                                Mi bardzo pomogło to, że miałam wszystko zaplanowane, pod kontrolą. Wiedziałam, że będę miała cc ze względów zdrowotnych, więc wybrałam odpowiedniego lekarza, który pracował w szpitalu , w którym chciałam rodzić. Ginekolog wybrał optymalną datę rozwiązania ciąży, wszystkim się zajął. Wspominam pierwszy poród bardzo dobrze.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X