Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obowiązki położnej podczas porodu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obowiązki położnej podczas porodu

    Witam, proszę mi rozjaśnić moje wątpliwości odnośnie roli położnej podczas całej akcji porodowej - mam na myśli wszystkie etapy. Bo spotkałam się z opinią, że przy porodzie fizjologicznym to właśnie ona wykonuje najwięcej pracy i czynności kontrolnych i zabiegowych.
  •    
       

    #2
    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

    u mnie bylo tak iz przy calym porodzie byla ona - na poczatku wyjasnila mi co i jak, jak bedzie porod wygladal i pytala o znieczulenie czy chce korzystac, ja mialam plan porodu to tez sobie go obgadalysmy jak porod sie rozkrecal to przychodzila od czasu do czasu i pytala jak czuje sie, pokazywala jakie pozycje wybrac by ulzyc sobie w skurczach, to ona badala rozwarcie co jakis czas i oceniala zapisy ktg - ja jakos nie mialam potrzeby by cały czasy byla ze mna ale pytala czy moze w czyms pomoc byla pomocna, jak odeszly wody nad ranem to od tego momentu byla caly czas przy mnie - pokazywala jak sie ulozyc aby dziecko latwiej wchodzilo w kanal rodny - jakos mnie to starsznie bolalo - bo czulam juz lekkie skurcze parte a nie moglam jeszcze przec bo dziecko bylo za wysoko, potem pomogla przejsc na sale porodowa i zaczela sie II faza porodu - mowila jak przec ile wytrzymac - wogole dopingowala mocno - zaznacze iz u mnie zmiana personelu nastapila i balam sie nowej poloznej ale ta tez okazała sie fajna i przyszla w czasie porodu tez moja ginekolog wiec bylo mi razniej ale w czasie porodu musi byc lekarz przy poloznejz tego co wiem jak juz Zosia sie urodzila to dostalam ją na pierś i kroplowke i III faza nastapiła - Zosia zostala mi na chwilke zabrana (nie chcialam jej oddac ) by ocenil ją pediatra i wrocila do mnie, jak urodzilam lozystko - szycie przez lekarza - to wspominam najgorzej, polozna musiala mnie naciac bo troszku II faza sie przeciagala nam, potem lezakowałam na porodówce sobie - polozna pokazala jak przystawiac Małą, potem polozna pomogla sie potem mi zebrac i przejechalysmy na sale - i ona przychodzila w czasie zmiany do mnie - oceniala jak krwawie, pytala czy byłam juz w toalecie zrobic siusiu bo to wazne ponoc jest - tak praca pozlozne w moim przypadku wygladala

    Skomentuj


      #3
      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

      U mnie było bardzo podobnie jak u 27otsifem, położna robiła podobne rzeczy, mój poród akurat przebiegł szybko i miałam jedną położną, jak trafiłam na salę poporodową to był już zupełnie inny personel. Ale muszę przyznać, że to o co pytasz to jest prawda, położna wykonuje najwięcej pracy w czasie porodu, lekarz przyszedł dopiero na sam koniec, praktycznie kiedy już miałam za sobą kilka partych.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

        Czyli lekarz pojawia się dopiero na trzecią fazę porodu , jeżeli wszystko przebiega zgodnie z naturą?I pozostaje już do całkowitego zakończenia porodu (urodzenie łozyska) I szycie zawsze lekarz wykonuje ? A wcześniej dogląda nas tylko położna? To Ona kontroluje rozwarcie ?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

          Tak lekarz pojawił się na sam koniec i jest aż do szycia, mnie szył na zmianę ze stażystką, w tej euforii szczęścia że już jest po zgodziłam się żeby stażystka też szyła, ale zrobili to perfekcyjnie nie mogę narzekać. Ja trafiłam na porodówkę to położna do mnie zaglądała co jakoś czas, pytała czy mi coś potrzeba, sprawdzała rozwarcie i ktg ale byli też rezydenci, którzy też sprawdzali rozwarcie. Muszę przyznać że co jakiś czas ktoś przychodził i się mną interesował. Beatris jeśli masz jakieś wątpliwości to pojedź do szpitala gdzie planujesz rodzić, zobaczysz jak wygląda sala porodowa, zapytasz o co trzeba. Ja tak zrobiłam, co prawda trafiłam tak że byli raczej zajęci, ale mimo to odpowiedzieli na moje pytania i nawet pokazali salę porodową jak wygląda, tak się ułożyło że później na niej rodziłam. To był dla mnie strzał w 10, bo jak zaczęłam mieć skurcze i pojechałam sama do szpitala, bo mąż był w pracy to wiedziałam gdzie iść, nie błąkałam się z ta torbą.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

            U mnie też lekarz pojawił się na sam koniec porodu i to on był przy rodzeniu łożyska.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

              dokładnie beatris20 tak to wygląda pod warunkiem iz wszystko jest okiej z rodzącom i dzieckiem,

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                U Nas też robi wszystko położna , lekarz jest już jak jest po całej akcji. Przychodzić zszyć. U mnie położna od samego początku i pod prysznic i sprawdzała jakie rozwarcie , lekarz miał wsio gdzieś :/ Wszystko zależy od podejścia.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                  Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                  Tak lekarz pojawił się na sam koniec i jest aż do szycia, mnie szył na zmianę ze stażystką, w tej euforii szczęścia że już jest po zgodziłam się żeby stażystka też szyła, ale zrobili to perfekcyjnie nie mogę narzekać. Ja trafiłam na porodówkę to położna do mnie zaglądała co jakoś czas, pytała czy mi coś potrzeba, sprawdzała rozwarcie i ktg ale byli też rezydenci, którzy też sprawdzali rozwarcie. Muszę przyznać że co jakiś czas ktoś przychodził i się mną interesował. Beatris jeśli masz jakieś wątpliwości to pojedź do szpitala gdzie planujesz rodzić, zobaczysz jak wygląda sala porodowa, zapytasz o co trzeba. Ja tak zrobiłam, co prawda trafiłam tak że byli raczej zajęci, ale mimo to odpowiedzieli na moje pytania i nawet pokazali salę porodową jak wygląda, tak się ułożyło że później na niej rodziłam. To był dla mnie strzał w 10, bo jak zaczęłam mieć skurcze i pojechałam sama do szpitala, bo mąż był w pracy to wiedziałam gdzie iść, nie błąkałam się z ta torbą.
                  Byłam przy zapisach na badania na oddziale. Tak to wszystko wygląda miło i sympatycznie. Klimat taki bardziej domowy a nie szpitalny Tylko właśnie jestem ciekawa jak to wygląda od podwórka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                    W ogóle to polecam chodzenie dużo wcześniej na ktg. Ja o tym nie wiedziałam, lekarz nic mi nie mówił, mówił cały czas że w porządku i tylko czekać do porodu a tu dupa - dobrze że poszłam do położnej ona zrobiła i wynikami była niemile zaskoczona.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                      Zawsze jest wszystko ładnie pęknie a jak przyjdzie co do czego to nie wiadomo co robić

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                        Bo z tą ciążą to nie jest takie wszystko proste , jasne i wiadome. Dopóki maluszek jest w brzuszku o tyle niczego nie można być pewnym.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                          No niestety 9 miesięcy niby piękny okres, ale nie dla każdej kobiety. Póki dziecko pierwszy raz nie zapłacze trzeba uważać, dlatego czasem fajnie jak mąż jest przy porodzie, jednak widzi co się dzieje.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                            W mojej sygnaturce mam link, jest tam sporo na temat tego, co powinna położna, są też historie mam, których prawa zostały złamane, ja bardzo głęboko siedzę w tym temacie, także polecam zaglądnąć.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                              Położna ma obowiązki wobec nas, a my jako pacjenci tez powinniśmy zachowywać się w określony sposób.
                              Ja pytam o obowiązki położnej bo nie chce potem wymuszać coś na osobie , która nie jest od tego a robi mi przysługę z dobroci serca
                              Obowiązkiem jest przystawienie do piersi- w moim szpitalu,ale pod warunkiem że wszystko jest ok. Gdy są jakieś podejrzenia dziecko automatycznie zabierają na badania.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X