Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przejść na butelkę....?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przejść na butelkę....?

    Mój synek 1 grudnia będzie miał już cztery miesiące, jest karmiony piersią na żądanie, ale niedługo będziemy musieli przejść na butelkę ponieważ czeka mnie operacja tarczycy. Nie wiem jak to zrobić, kiedy zacząć przestawiać synka i w jakiej proporcji. Chciałabym go karmić piersią do 6 miesiąca. A operacje mam mieć do kwietnia 2015 r.(koniecznie)
  •    
       

    #2
    Odp: Przejść na butelkę....?

    Ja niestety musiałam dopadły mnie nerki w 4 miesiącu jak karmiłam malutka musiałam brać antybiotyki,a mała pózniej już nie chciała chcą

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przejść na butelkę....?

      Może lepiej będzie zacząć na kilka tygodni przed planowanym zaprzestaniem karmienia i najpierw tylko spróbować podać butelkę i zobaczyć jak maleństwo reaguje.
      ps. Można tez zrobić zapasy pokarmu - odciągnąć i zamrozić. Myślę, że mleczko mamy smakuje najlepiej zwłaszcza zaraz po przejściu na butelke.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przejść na butelkę....?

        no właśnie moje odciąganie pokarmu to 20-50 ml maksymalnie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przejść na butelkę....?

          Może przy częstszym odciąganiu udałoby się zwiększyć ilość pokarmu?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przejść na butelkę....?

            Ja na początku również odciągałam mało pokarmu, ale z czasem w butelce go przybywało.
            Zawsze przed przystąpieniem do odciągania robiłam sobie ciepły okład na piersi, siadałam wygodnie w fotelu i relaksowałam się, czasem pomagało również siedzenie na wersalce i patrzenie na leżącą córeczkę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przejść na butelkę....?

              może warto spróbować jakiejś herbatki laktacyjnej, zeby więcej odciągnąć np takiej z Baby Mama Med, ale nie wiem czy to zadziała przy laktatorze...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przejść na butelkę....?

                a synek kiedykolwiek jadl z butli - ja bym juz w tym momencie spróbowała mu dodać MM i poobserwować jak reaguje, jak je i jak czuje sie po MM, masz jeszcze sporo czasu wiec wybralabym powolne odzwyczajanie od piersi - poczatakowo zastepujac jeden posilek naturalnego karmienia na butke itd. a w kwestii sciagania poczatki bywaja trudne - wiem to po sobie, do tej pory sciagam mleko dla corki, ale z czasem mozna sciagnac sporo i wykarmic maluszka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przejść na butelkę....?

                  jakby o mnie chodziło to bym karmiła jak najdłużej ale róznie to bywa - trudno - ale można popróbowac z tą herbatką na Karmienie Piersią - zobaczysz co dl aCiebie najlepsze

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przejść na butelkę....?

                    Napisane przez patka_m89 Pokaż wiadomość
                    Ja niestety musiałam dopadły mnie nerki w 4 miesiącu jak karmiłam malutka musiałam brać antybiotyki,a mała pózniej już nie chciała chcą
                    A nie próbowałaś odciągać mleka laktatorem i podawać swojego z butelki ? Na tym etapie też jest szansa na długie karmienie , ja osobiście sama synka wykarmiłam w ten sposób 7 miesięcy.

                    Ile masz tam tego pokarmu to masz ale dobre cokolwiek a z czasem pokarm może sie jeszcze wytworzyć , pijąc dodatkowo herbatki laktacyjne.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przejść na butelkę....?

                      Szwagierka ściągała mleko i dawała swoje mleko przez butelkę dopiero po dłuższym czasie zaczęła karmić piersią jak jej mała się przyzwyczaiła

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przejść na butelkę....?

                        To dobrze, że mała chciała potem ssać cyca, bo dzieciaki przyzwyczajone do buelki mają często problem ssania bezpośrednio od mamy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przejść na butelkę....?

                          Takiemu butelkowemu ciężko się przestawić ale próbowała do skutku i się udało

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przejść na butelkę....?

                            Moja znajoma tak robiła często, że karmiła piersią, ale miała takie chwile, dni, kiedy nie miała ochoty, lub po prostu zabalowała więc ściągała sobie pokarm z piersi i podawała przez butelkę, potem znów wracała do piersi i nigdy z tym problemu nie miała, także to chyba zależny od predyspozycji danego dzieciaczka.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przejść na butelkę....?

                              Napisane przez 92natalia Pokaż wiadomość
                              Mój synek 1 grudnia będzie miał już cztery miesiące, jest karmiony piersią na żądanie, ale niedługo będziemy musieli przejść na butelkę ponieważ czeka mnie operacja tarczycy. Nie wiem jak to zrobić, kiedy zacząć przestawiać synka i w jakiej proporcji. Chciałabym go karmić piersią do 6 miesiąca. A operacje mam mieć do kwietnia 2015 r.(koniecznie)
                              Ja myślę, że póki co, to możesz już powolutku ściągać pokarm z piersi i podawać butelkę, by malca już przyzwyczajać do smoczka.

                              Zanim to jednak zrobisz, dowiedziałabym się konkretnie, kiedy ma być ta operacja, bo jak np. dopiero w kwietniu, bo by się coś przeciągnęło, to śmiało do lutego, marca bym pokarmiła piersią i powolutku zaczęła wprowadzać butelkę, bo wiadomo po operacji będziesz chyba na silnych lekach, no to już chyba mleko modyfikowane wchodzi w grę plus już rozszerzenie diety maluszka, bo tak po 6 miesiącu już powinno się o tym pomyśleć.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X