Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mieszanka AR a zatwardzenie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mieszanka AR a zatwardzenie

    Witam,
    pani pediatra zadecydowała aby mojemu 2 miesięcznemu synowi zacząć podawać mieszankę na ulewanie. Jednak po 3 dniach zaczął robić kupki w postaci zbitych "bobków" jak u królika. Czy to normalne i co zrobić żeby jednak synkowi było łatwiej się opróżnić? Dodam że staramy się go dopajać, ale bywają dni że pije dużo a bywają takie że nie chce tknąć wody ani herbatki.
    Wioleta


  •    
       

    #2
    Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

    Miałam ten sam problem z moją 3 miesięczną córeczką i mój pediatra kazał odstawić mleko AR a w zamian podawać mleko Bebiko Comfort lub Bebilon Comfort (bo te mleka rozluźniają stolec) i zagęszczać to mleko Nutritonem (do kupienia w aptece). Zaparcia minęły po 3 lub 4 dniach! Moja mała też ulewała, po zagęszczaniu mleka Nutritonem już dużo mniej ulewa. Problem z mlekiem AR wynika z tego, że w tym mleku w celu zagęszczania jest dodawany ryż i to on właśnie powoduje zaparcia. Tak mi wytłumaczył to mój pediatra, gdy zapytałam, dlaczego po tym mleku mała ma zaparcia a po dodaniu do mleka Nutritonu już zaparć nie miała. Ale ważne jest też by używać mleka Comfort, który stolec rozluźnia. U mnie bardzo dobrze się sprawdziło! Pozdrawiam serdecznie!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

      uo super w takim razie rozważymy to jak tylko skończymy tą puszkę
      dzięki!
      Wioleta


      Skomentuj


        #4
        Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

        ja również w kwestii zapobiegania ulewania polecam Nutriton -ja wprawdzie nie zageszczalam nim MM a swoje mleko ale u nas z dnia na dzien ulewanie sie zmniejszyło, u nas były tez takie zalecenia by dawac mniej porcji a czesciej tak by w sumie dziecko wypijało tyle ile powinno mleka a jednak te porcje były mniejsze jednorazowo

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

          Z tymi mniejszymi porcjami też się wszystko zgadza. Takie zalecenie też miałam, ale niestety moje dziecko jak się nie dopije, to płacze i szybko muszę dorabiać więcej

          Skomentuj


            #6
            Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

            Napisane przez izkasandra Pokaż wiadomość
            Z tymi mniejszymi porcjami też się wszystko zgadza. Takie zalecenie też miałam, ale niestety moje dziecko jak się nie dopije, to płacze i szybko muszę dorabiać więcej
            znam ten bol bo u nas tez był placz i rozdraznienie gdy dostawała mnie tylko ze my mialysmy pewna przygode zachlystowe zapaleniu pluc o tym szpital i tam leczono zapalenie pluc i ulewanie - ja zanosiłam mleko odciagniete i juz panie pielegniarki przygotowywaly jedzenie corce - i tak jak potrafiła przy piersi jesc i jesc to dostawała poczatkowy 50 ml ;/ i pierwsze 1,5 tyg były bardzo bardzo ciezkie dla niej bo mało na jedno jedzonko a dla mnie takze to ona plakala i rozdrazniona była - na szczesciepo jakims czasie brzuszek sie przyzwyczaił , ale tak jak pisałam nutriton nam bardzo pomogł my stosowalismy my go dlugo bo cos do 7 - 8 miesiaca ale gdy probowalismy wczesniej odstawic to ulewania wrocily, zycze Wam by ulewanie sie zmniejszyly i Maluch zdrowo rósł

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

              No i nas odkąd dostaje mleko AR to praktycznie się nie zdarza ulewanie.
              Młody jest dużo spokojniejszy pewnie go już palił przełyk na razie jemy normalne porcje, o mniejszych Pani pediatra na razie nie wspominała... zobaczymy jak to dalej będzie teraz został tylko jeden problem... Piotruś w ogóle nie chce spać w dzień przez co cały czas marudzi, no ale cóż nie można mieć wszystkiego
              Wioleta


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

                Napisane przez lolica Pokaż wiadomość
                No i nas odkąd dostaje mleko AR to praktycznie się nie zdarza ulewanie.
                Młody jest dużo spokojniejszy pewnie go już palił przełyk na razie jemy normalne porcje, o mniejszych Pani pediatra na razie nie wspominała... zobaczymy jak to dalej będzie teraz został tylko jeden problem... Piotruś w ogóle nie chce spać w dzień przez co cały czas marudzi, no ale cóż nie można mieć wszystkiego
                upał, duchota i wogóle pogoda wpływa na dzieciaki - moja panna też ma problemy z zasnieciem w dzien ostatnio, twierdzi ze nie idzie spac a potem jak juz padnie to nie moge jej dobudzic bo spi i spi wiec tak to jest z dzieciakami

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mieszanka AR a zatwardzenie

                  Ignaś miał zatwardzenia od 7 miesiąca. my podawaliśmy dicopeg junior by mu pomóc. Teraz jest już lepiej. Ale mleko modyfikowane musielśmy zmienić na inne.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X