Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brodawczak ludzki

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• lideczka89
    replied
    Odp: Brodawczak ludzki

A w jaki sposób zapobiegać? Jakaś profilaktyka?

Leave a comment:

•    

• panitereska
    replied

Niestety chyba przez porady w necie nie da rady, trzeba jednak umówić się na wizytę.

Leave a comment:

• elasalata
    replied

Czy jest dodatkowa diagnostyka w tym kierunku ? I czy NFZ refunduje takie badania i leczenie ?

Leave a comment:

• M.Blumska-Janiak
    replied

Witam,

Bez obejrzenia zmian nie jestem w stanie z pewnością podać diagnozy. W okolicach narządów płciowych można rozpoznać szereg innych chorób skóry.

HPV czyli wirus brodawczaka ludzkiego jest przenoszony drogą płciową- przez kontakty seksualne. Jego onkogenne typy powodują zapalenie szyjki macicy, stany przednowotworowe oraz nowotwory szyjki macicy. Typy nieonkogenne przyczyniają się do powstawania kłykcin narządów płciowych- są to wyrośla skórne najczęściej zlokalizowane w okolicy sromu. Najlepszym sposobem na leczenie jest krioterapia.

Pozdrawiam serdecznie,

Leave a comment:

• ninoczka90
    started a topic Brodawczak ludzki

Brodawczak ludzki

Witam, moje pytanie dotyczy tak jak w tytule brodawczaka ludzkiego. Tzn. od jakiś 2 miesięcy obserwuję u siebie na wzgórku łonowym takie narośle, nie są to stany zapalne czy krostki, po prostu pojawiają się narośle w kolorze skóry. Nie swędzą, nie powiększają się ale się mnożą. Wyczytałam, ze jest to brodawczak ludzki czy to możliwe? Skąd się to bierze i jak wygląda leczenie?

Working...
X