Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ovula nabothi

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  ovula nabothi

  Witam
  Chciałam zapytać o wyniki badania USG. Lekarz który je wykonywał powiedział mi że wszystko jest w porządku. W wyniku jednak mam wpisane: w szyjce widoczne ovula nabothi. Czy powinnam się tym martwić i skonsultować ten wynnik z innym lekarzem? Do tej pory nie miałam takiego opisu. Jak często powiino wykonywac sie to badanie.

  #2
  Odp: ovula nabothi

  Witam,

  Zmiany opisane przez lekarza są torbielami Nabotha, które powstają przy zamkniętych ujściach gruczołów wydzielających szyjki macicy. Są to zmiany łagodne- nie wymagają z reguły dalszej diagnostyki i leczenia.

  Bardzo, bardzo rzadko rosną do dużych rozmiarów (kilka cm średnicy) i wtedy się je usuwa- są wtedy wyczuwalne przez pochwę, przy badaniu.

  Zwykle lekarze nie opisują torbieli Nabotha w badaniach usg- stąd zapewne w poprzednim badaniu nie miała Pani takich danych.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Marta Blumska-Janiak
  specjalista położnictwa i ginekologii
  ginekologia estetyczna
  www.blumska-janiak.pl
  e-mail: marta@blumska-janiak.pl

  Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
  Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

  Skomentuj

         
  Working...
  X