Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Powtarzajace się stany zapalne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Powtarzajace się stany zapalne

    Nieustanie pojawiają się u mnie stany zapalne w intymnym miejscu, objawia się to najpierw swędzeniem a potem silnymi ale bezwonnymi upławami (upławy mają konsystencję i kolor krochmalu). Zawsze dostaję czopki "ginalgin", fakt po jakimś czasie problem znika ale równie szybko się pojawia. Lekarz twierdzi że przy takim stanie zapalnym antybiotyk jest niepotrzebny.
  •    
       

    #2
    Odp: Powtarzajace się stany zapalne

    Witam,
    Cierpi pani na nawracające zapalenia pochwy, sądząc po objawach grzybicze. W Pani sytuacji należy zgłosić się do ginekologa- pobrać posiew z pochwy a następnie wdrożyć celowane leczenie, wskazane jest również leczenie partnera seksualnego. Dodatkowo zleca się probiotyki ginekologiczne.

    Pozdrawiam serdecznie,

    Marta Blumska-Janiak
    www.blumska-janiak.pl
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Powtarzajace się stany zapalne

      Ja też z tym się zmagałam i też nie otrzymałam antybiotyku - lekarz argumentował to tym, że antybiotyk wyjaławia z "dobrych" baketrii i właśnie stąd póżniejsze grzybicze problemy. Z tym, że to wraca po jakimś czasie, a chciałabym sie tego pozbyć na zawsze.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Powtarzajace się stany zapalne

        Chyba każda z nas zmaga się z nawracającymi stanami zapalnymi, tylko ze lekarze pozostają czasem głusi na prośby i sugestie o dodatkowe badania. Dają jeden lek który pomaga na chwilę i potem znowu powtórka z rozrywki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Powtarzajace się stany zapalne

          A które probiotyki by pani poleciła?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Powtarzajace się stany zapalne

            Witam,

            W przypadku nawracających infekcji grzybiczych konieczne jest również leczenie doustne przez około pół roku, celem profilaktyki kolejnych zapaleń.

            Z reguły zalecam probiotyki doustne i dopochwowe, często również przez kolejne miesiące.

            Pozdrawiam serdecznie,
            Marta Blumska-Janiak
            specjalista położnictwa i ginekologii
            ginekologia estetyczna
            www.blumska-janiak.pl
            e-mail: marta@blumska-janiak.pl

            Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
            Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Powtarzajace się stany zapalne

              A ja od swojego lekarza usłyszałam niedawno, że przy infekcjach grzybiczych zażywanie probiotyków nie odgrywa większego znaczenia. Zaś inaczej jest w przypadku infekcji bakteryjnych - tu występuje często spadek ilości pałeczek kwasu mlekowego - i wówczas probiotyki są wskazane. Co sądzicie o iladian direct?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                Iladian sprawdził się u mnie, ale tak na rok. Po roku miałam wrażenie, ze przestał dziąłać..

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                  Ja jakoś nie widzę specjalnej różnicy przy tym iladianie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                    U mnie spawdził się provag, antybiotyki nie zadziałały a probiotyk pomógł na zakażenie bakterią streptococcus agalactiae

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                      Witam,

                      U mnie źródłem nawracającego zapalenia zawsze była przebyta antybiotykoterapia, po której zmagałam się z tym problemem, gotowe leki przyznam szczerze nie pomagały, kiedyś Pani doktor przypisała mi robione kulki dopochwowe, nie pamiętam , ale wydaje mi się, że było ich 10-14 i po tym problem mijał, kiedy tylko miałam ten problem,zwracałam się do lekarki zawsze prosząc o ten lek, nie wiem dlaczego ale zauważyłam, że lekarze nie są chętni przypisywać robione leki, proponują gotowe. Fakt, robiony jest tańszy i wg mnie u mnie się sprawdził w 100%, do tego ginekolog poradziła by stosować PLIVAfem B- żel do higieny intymniej i muszę powiedzieć,że od tamtego czasu a jest to jakieś 6 lat od kiedy używam, zero stanów zapalnych nawet w ciąży (piłam dużo herbaty z cytryną) Od tamtego czasu antybiotyki przyjmuję z rozwagą. A wszystko zaczęło się od częstego bólu gardła, na które lekarz przypisywał notorycznie antybiotyk. A co się okazało? ból gardła był symptomem alergii. Oczywiście chciałam zaznaczyć,nie jestem przeciwnikiem antybiotyków, i nikogo nie chcę zniechęcać do nich, bo są ważnym środkiem ratującym życie, ale wszystko z rozwagą, notoryczne stosowanie może wyrządzić duże powikłania, organizm wyłącza wtedy swoje reakcje obronne, bo czeka na siły z zewnątrz, które nam dotąd pomagały. Często jest tak, że to my wymuszamy na lekarzu antybiotyk, bo praca, obowiązki i szybko musimy stanąć na nogi, ale jeśli jest to wirus to antybiotyk i tak jest zbędny. Pozdrawiam.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                        To prawda, to bardzo częsty błąd. Przecież skoro antybiotyk nie działa to znaczy, że nie działa i powodem stanu zapalnego jest coś innego. Ale najlepiej pójść na łatwiznę...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                          Brałam iladian jak zauważyłam niepokojace upławy ion sobie z tym poradził. Jak już doczekałam się swojej wizyty u gin po infekcji nie było sladu. Moja lekarka powiedziała, ze warto brać go również profilaktycznie. W moim przypadku jest to wręcz wskazane bo biorę tab. anty i często chodze na basen

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                            Witam
                            Rowniez mam problem z nawracajacymi infekcjami,pol roku temu urodzilam drugie dziecko i nie moge sie uporac z tym problemem,poniewaz karmię lista lekow jest ograniczona,ale zadne nie przynosza efektow,dostalam macmiror,pimafucin,clotrimazolum,przyjmowalam tez lactovaginal i nie widze poprawy,a dodatkowo coraz czesciej miewam pobolewania podbrzusza,nie sa silne,ale czuje sie prawie caly czas jak przed miesiaczka..dodam,ze zaden lekarz nie zlecil wykonania posiewu..co mam dalej robic?bede wdzieczna za porade.pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Powtarzajace się stany zapalne

                              U mnie też pojawiają się nieustanne zapalenia i niestety leki, które mi dopierają również nie pomagają :/ Jest to już bardzo męczace bo branie ciąglę tabletek nie należy do miłych rzeczy Moze są jakieś środki, zioła czy cos co by można było myć kroczę czy pić ?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X