Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witaminy z kwasem foliowym 22tc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Witaminy z kwasem foliowym 22tc

    Witam serdecznie.

    Lekarz ginekolog kazał mi przestać brać kwas foliowy w 3 miesiącu ciąży. Następnie zakupiłam witaminy, które jak sie okazało zawierają kwas foliowy 400ug. Moja ginekolog widzac nazwę witamin powiedziała Że moge brać. Na ulotce jest napisane, ze mozna brac do konca ciąży. Ja jednak proszę o poradę, gdyż myślałam ze nie należy juz brac kwasu foliowego powyżej 3 Msc
  •    
       

    #2
    Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

    mi lekarz zalecił przez całą ciążę brać kwas foliowy a nawet przed zajsciem w ciąże brałam aby przygotowac organizm na dzidziusia. Nie mam pojecia dlaczego Tobie zabronił. Ja osobno brałam kwas ale i przecież w suplementach diety jakie dostajemy dodatkowo kwas jest zawarty.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

      Napisane przez tinuuucha Pokaż wiadomość
      Witam serdecznie.

      Lekarz ginekolog kazał mi przestać brać kwas foliowy w 3 miesiącu ciąży. Następnie zakupiłam witaminy, które jak sie okazało zawierają kwas foliowy 400ug. Moja ginekolog widzac nazwę witamin powiedziała Że moge brać. Na ulotce jest napisane, ze mozna brac do konca ciąży. Ja jednak proszę o poradę, gdyż myślałam ze nie należy juz brac kwasu foliowego powyżej 3 Msc
      Moim zdaniem lekarz zalecił ci przestać brać kwas foliowy własnie dlatego że zalecił witaminy które już ten kwas zawierają. Mi lekarz kazał tak samo

      Skomentuj


        #4
        Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

        Zapraszam do rozpoczętego już wątku tutaj http://forum.babyonline.pl/forum/sho...t=kwas+foliowy Pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

          Czy któraś z Was jest moze nosicielką mutacji genu MTHFR? Która odpowiada za niewłaściwe przekształcanie kwasu foliowego

          Skomentuj


            #6
            Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

            ja osobiście nie miałam nic takiego, u mnie było wszystko w porządku także w tej akurat kwestii ja niestety nie wspomogę

            Skomentuj


              #7
              Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

              Podobno co druga kobieta w ciąży ma wolniejszy metabolizm kwasu foliowego, więc może to właśnie o to w takim razie chodzi. W takim wypadku najlepiej brać preparaty z folianami takie jak np. prenatal duo albo prenatal classic. Dodatkowo mają one też witaminę b12, która w tym metabooliźmie znacznie pomaga

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

                szczerze mówiąc nie miałam pojęcia o tym że kobiety po 3 miesiącu ciąży nie powinny już brać kwasu foliowego. O tych folianach też nie słyszałam. Muszę sobie ten prenatal sprawdzić

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

                  Jeśli kwas foliowy jest już w witaminach to nie brałabym go. W ogóle nie jestem zwolenniczką zbyt dużej ilości brania wszystkiego.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Witaminy z kwasem foliowym 22tc

                    Do skończenia 3 miesiąca ciąży przyjmowałam kwas foliowy natomiast później już femibion i juz kwasu foliowego dodatkowo nie brałam - w tych witaminach jest odpowiednia ilość.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X