Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kolka

    Mamusie czy Wasze dzieci miały kolkę? Jak sobie z nią radzić?
  •    
       

    #2
    przypomniałaś mi o naszym 3 miesięcznym koszmarze
    Kurcze nam nie pomagało nic, kompletnie.
    Począwszy od wszystkich specyfików, które można dostać
    w aptece, poprzez przyciąganie nóżek do brzuszka, okłady
    z ciepłej pieluchy, kładzenie na brzuchu, zmiana mleka,
    odstawienie od piersi na tydzień. Ahhh .... cuda już robiliśmy.
    Troszkę spokojniejszy się zrobił po probiotyku Bio Gaja (po innych
    typu Lakcid poprawy nie było) ale kolki nie ustały calkowicie.
    Ale jak skończył 3 miesiące....mmmm.... nacieszyć się nie mogłam
    moim spokojnych niepłaczącym synkiem

    Skomentuj


      #3
      Ja właśnie drugi miesiąc walczę z kolkami i musiałam się poddać. Teraz czekam, aż samo przejdzie Córeczce nie pomagają specyfiki, masaże, tylko...odrobinę cierpliwość nasza niestety.

      Skomentuj


        #4
        Mój mały też miał do końca 3 miesiąca. Moja siostra kazała mi wbijać do szklanki 2 białka i kłaść pod łóżeczkiem dziecka (rano i wieczorem)...i wiecie, co po całym dniu powstawały słupki pęcherzyków powietrza na białku....Nie powiem, że kolki nie było, ale mały mniej się męczył....

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez Basia101 Pokaż wiadomość
          Mój mały też miał do końca 3 miesiąca. Moja siostra kazała mi wbijać do szklanki 2 białka i kłaść pod łóżeczkiem dziecka (rano i wieczorem)...i wiecie, co po całym dniu powstawały słupki pęcherzyków powietrza na białku....Nie powiem, że kolki nie było, ale mały mniej się męczył....
          Basiu i co te słupki powietrza oznaczały?
          Gazy w dziecięcych jelitach ?

          Skomentuj


            #6
            Witaj, to białko miało wyciągać gazy z dzidziusia i najwyraźniej to robiły...może to głupota ale warto zrobić wszystko, aby maluszek się tak nie męczył....
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              a ja mogę polecić mamom karmiącym cycem picie naparu z kminku, wiem, że nie za dobre, ale da się przyzwyczaić no i czego się nie robi dla dziecka?
              nam pomogło

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                U nas kolek nie bylo
                Maly pil mleko pzreciwkolkowe, mial butelki przeciwkolkowe i wszystko bylo anty Staralismy sie by czesto odbijał.No i duzo lezal na brzuszku.
                Jednak do dzis nie znano tak na serio przyczyn kolki.Kolezanki ze specyfikow chwala Sab Simplex i Gripe Water.
                Mama karmiaca piersia moze tez pic herbatki z koperku ( albo podawac je dziecku ) ale trzeba pamietac ze ta w nadmiarze tez moze wywolywac kolki.

                Skomentuj


                  #9
                  z kolka meczylismy sie 7 tyg. marysia miala ja prwie po kazdym karmieniu. nawet na pogotowiu bylismy. pediatra tam powiedzial ze to od mleka krowiego. dzidzius pil razem z moim mlekiem. przestalam pic i kolka przeszla. a wczesnie pomagalo tylko noszenie.




                  Skomentuj


                    #10
                    My używaliśmy dość dziwnego sposobu, braliśmi małego na rączki i jego brzuszkiem przytulaliśmy go do nszych brzuszków zeby czul ciepło. Pomagalo. Tzn tak nam sie wydaje, bo od razu siedział cichutko.
                    Bartuś 26.06.08
                    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Kitty bo to stary i sprawdzony sposob - czesto pomaga
                      My kupilismy termoforek w maskotce w razie kolek ale na szczescie lezy nieuzywany
                      Sprawdza sie tez "odgazowywanie" maluszka i podawanie esputikonu.

                      Skomentuj


                        #12
                        moja mała miała kolkę tylko miesiąc jak jej vita K odstawiłam. właściwie przypadkiem jej nie podałam ze 3 dni i okazało się że to potym miała gazy i piszczała


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          A czy prawdą jest że kolki są tylko/ aż do 3 miesiąca?

                          Skomentuj


                            #14
                            majajula dokładnie, wit.K często jest prowodyrem występowania
                            kolek u niemowlat. I to nawet lekarze twierdzą.

                            Koniczynka nieprawda, aczkolwiek często się tak zdarza.
                            Mogą trwać krócej ale i mogą wystepować nawet do 6 miesiąca.

                            Skomentuj


                              #15
                              a ja nieiwem czy mija ma kolki trzy mies za tydzien skonczy ale drze sie juz od dobrych trzech mies i to caly czas tylko jak spi to nie placze koszmar nieiwem czy to kolki bo ma miekki brzuszek i nie prezy sie a najgorsze ze wczoraj bylam do szczepienia i sie okazalo ze za 6tyg przybrala tylko 500g wczesniej super przybierala na wadze a teraz wogole nie chce jesc nawet 5godz nie je nie umiem jej zmusic do jedzenia jak chce wiecej zeby zjadla to sie denerwuje i placz tak jak dzis od 2 w nocy do teraz zjadla tylko dwa razy po 80 koszmar jutro mam isc na badania bo sie nawet w normie nie miesci pobiora jej krew i mocz i mam nadzieje ze znajda przyczyne tego jej nie jedzeniamartwie sie okropnie
                              Wikunia 04.08.2008r

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X