Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Aga_TM
    replied
    Wyznaję zasadę, że lepiej nagradzać dziecko za dobre zachowanie aniżeli karać za złe. Mój synek - 20-miesięczny Piotruś jest bardzo żywym dzieckiem i nietrudno u niego o jakąś mała katastrofę. Muszę mieć stale na niego oko i kontrolowac na każdym kroku jego szalone pomysły. Nagrodami za dobre sprawowanie mogą być:
    - wyjście na spacer i zabawa w piaskownicy,
    - drobna niespodzianka którą przynosze mu ze sklepu (banan, drożdżówka),
    - nowa ksiązka lub zabawka,
    - pochwała słowna lub pieszczota
    - uśmiech, pocałunek, miłe słowa
    Nagradzam moje dziecko propocjonalnie do włożonego przez nie wysiłku i tylko wtedy gdy na to zasłuży.
    Gdy nagradzamy swoje dzieci czują się one docenione i dowartościowane. Wprowadzając system nagród do naszego życia dostrzegamy i nagradzamy równeiż nowe umiejętności dziecka, a nie tylko grzeczne zachowanie. Nie obawiajmy się tego robić, ale jak we wszystkim, również i tu należy zachować umiar.
    Pozdrawiam

    Leave a comment:

  •    
       

  • happymummy
    replied
    dla mojej dwulatki hasło- pojedziemy do dzieci? wywołuje podskoki i w mig ubrane butki! staram się co najmniej 2 dni w tygodniu zabierac ją do centrum zabaw lub zoo gdzie wybiega się i pobawi z dziećmi. Mamy też taki specjalny rodzinny uścisk- gdy Mała przytula się z nami czasem musimy dłuuuugo postać w tej pozycji- bardzo to lubi

    Leave a comment:


  • zofik
    replied
    Najlepszą nagrodą dla mojej córci jest wyjazd na wieś. Może tam zobaczyć wiejskie zwierzątka i wybiegać się do woli. Niestety nie mamy babci na wsi, a szkoda bo takie chwile są bezcenne...

    Leave a comment:


  • kacperekt
    replied
    Kacperek

    Mój synek jak się złości to najlepszą nagrodą i pociechą dla niego jest grająca zabawka a najlepiej jak gra i sie świeci

    Leave a comment:


  • rakastan
    replied
    Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka? Z czego się najbardziej ucieszy?

    Każde dziecko lubi być nagradzane za swoje małe sukcesy. Jest to bardzo motywujące i wywołuje na twarzy dziecka radość. Ja nie mam określonego sposobu nagradzania dziecka, zazwyczaj jest to pomysł z ostatniej chwili. Jednak najbardziej fascynujące dla moich dzieci jest pomaganie mi w kuchni. Jeśli tylko mam czas, a moje córeczki były grzeczne idziemy do kuchni i zagniatamy ciasto na kruche ciasteczka. Najlepsza zabawa jest w wycinaniu, a potem w dekorowaniu ciasteczek, no i potem oczywiście zjedzenie swojego wypieku.
    Z nagradzaniem kojarzy mi się również zabawna sytuacja.
    Kiedyś idę z córeczką,a ona opowiada mi, że ładnie zje obiadek i będzie grzeczna i w końcu pyta czy będzie za to nagroda.
    Więc, ja pytam: "A jaką chcesz nagrodę?"
    I padła odpowiedź: "Wąsy i brodę"

    Leave a comment:


  • moniaB
    replied
    Gdy dziecko jest malutkie trudno określić co jest dla niego najlepszą nagrodą, z czego najbardziej sie ucieszy.
    Marysia ma 11 m-cy, nie zawsze mogę się z nią bawić, ponieważ są też inne obowiązki, wtedy ona przychodzi da buziaka, uśmiechnie się i wtedy zaczynamy się bawić. myślę że wspólna zabawa z rodzicami jest dla mojej córeczki najlepszą nagrodą wtedy na prawde się cieszy

    Leave a comment:


  • brzozak
    replied
    Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?

    Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?
    Moja Natalka bardzo lubi naklejki. W nagrodę na dobre zachowanie czy ładne zjedzenie obiadu stosuję system nagród w którym przyklejam Jej na bluzeczkę naklejki. Na drugim miejscu po naklejkach są słodycze ja jednak preferuję naklejki - to zdrowsze
    Last edited by brzozak; 27-04-2009, 10:29. Powód: literówki

    Leave a comment:

  •    
       

  • makwa
    replied
    Przytul mnie mamo..

    Lenka jest pogodnym 3 - miesięczniakiem. Niestety całkiem niedawno rozpoczęłysmy terapię Vojty i jest przy tym dużo płaczu. Lenka codziennie musi pokonac wiele przeszkód i zdobyc się na ogromny wysiłek. Jestem z niej bardzo dumna. Po cwiczeniach musi dostac nagrode - jej oczy mówią wtedy " Przytul mnie mamo"...to jest najmilsza nagroda.

    Leave a comment:


  • musia
    replied
    Zwariowany wieczór?

    Im bliżej weekendu, tym moje dwa smyki starają się być grzeczniejsze. Dlaczego? Może zasłużą na "zwariowany piątkowy wieczór" - kiedy to zmieniamy codziennie rygorystycznie przestrzegany rytm rytuałów wieczornych. Wtedy moi malcy mogą o wieeele dłużej posiedzieć w wannie, zdecydowanie później idą spać , oglądają na dobranoc bajki na DVD ... a czasami nawet uda im się zasnąć w sypialni rodziców. Hmm, na co dzień takie przyjemności są nie do pomyślenia, ale w wyczekiwany i wyjątkowy "wieczór" - dlaczego nie?

    Leave a comment:


  • agulda
    replied
    Najlepsza nagroda dla naszych dzieci to czas im poświęcony, wspólna zabawa, gry,wygłupy i przytulanki.Drogie zabawki tak naprawdę nie są potrzebne, wystarczy dobry pomysł i można zrobić coś z niczego np.z pudełek i taśmy- robota, z gazet papierowe - czapki, łódki i jesteśmy piratami..........

    Leave a comment:

  •    
       

  • justyna.sanko
    replied
    Ostatnio najlepszą nagroda jest wyjazd do Babci. Babcia mieszka na wsi, a Kinga cały dzień może biegać po podwórku, bawić się z pieskami, jeździć na rowerku i kopać piasek w piaskownicy. Pełna swoboda i cały dzień na świeżym powietrzu. A latem do tego dochodzi kąpiel w baseniku.
    A tak na co dzień potrafi ucieszyć się z małych rzeczy: wspólna zabawa, czytanie bajeczki,buziak, przytulanko...- tak nie wiele potrzeba aby dziecku sprawić radość.

    Leave a comment:


  • Daariaa87J
    replied
    Najlepszą Nagrodą Dla Mojego Damianka I Bartoszka Jest... Buziak... I/lub Jakaś Słodkość, Np Lizaczek Czy Cukierek. Jeśli Zrobią Coś Wartego Dużej Pochwały Dostają I Buziaka I Lizaczka, A Jeśli Coś Mniej To Tylko Buziaka Lub Tylko Lizaczka.

    Leave a comment:


  • aniawlkp86
    replied
    nagroda dla córci

    Najlepszą nagrodą dla mojej córci jest czas jaki po całym dniu może spędzić z tatą Niestety mąż bardzo dużo pracuje,ale wieczory stara się córce wynagrodzić. Wtedy nawet żadna zabawka nie jest w stanie zająć jej uwagi!Liczy się tylko tatuś!

    Leave a comment:


  • aniasz8206
    replied
    Co jest najlepszą nagrodą dla mojego dziecka?

    Agatka ma dwa latka i dla niej najlepszą nagrodą jest spędzanie czasu na zabawach na podwórku. Uwielbia lepić babki, jeździć rowerkiem, ale gdy usłyszy o sadzeniu kwiatków to jest od razu cała szczęśliwa, bo wie że będzie mogła je podlewać i to w tym czasie najbardziej lubi gdy może "pomagać" mi w pracach w ogrodzie.
    Uwielbia również wspólne rysowanie, wtedy jest w siódmym niebie.
    Nie przywiązuje się zbytnio do zabawek lubi inne różne "wynalazki" np. zwykły karton w który może się schować, wchodzić i wychodzić z niego, układa tam kocyk, lale do spania pomimo, że ma kołyskę i wózek dla lalek i chwilowo wolne łóżeczko bo sama śpi już w swoim większym łóżku.
    Takie zwykłe dla nas przedmioty, zabawy naszym szkrabom sprawiają ogromnie dużo frajdy.

    Leave a comment:


  • sampo21
    replied
    Dla mojego synka najlepszą nagradą jest oczywiście jakiś słodki łakoć. Najchętniej sięga po żelki z sokiem owocowym. Bardzo chętnie sprząta za sobą porozrzucane zabawki, zasunie niedomkniętą szufladę w komodzie. Wie, że będąc grzecznym chłopczykiem zawsze czeka na Niego coś co go ucieszy, jakaś niespodzianka, wspólna wycieczka, wyjście na długi wiosenny spacerek czy kąpiel pełna białej, puszystej pianki. Jego ulubionym zajęciem jest karmienie mamy a jego nagrodą jest wtedy zadowolenie jakie widzi na mojej twarzy.
    Zauważyłam, że mój synek obrasta w piorka a uśmiechnięta buzia sięga od ucha do ucha gdy np. powie jakieś nowe słówko, zje ładnie obiadek itp i zostanie za to pochwalony, dostanie buziaczka czy zostanie nagrodzony brawami. Wtedy jeszcze bardziej stara się być "cudownym" synkiem.
    Najlepszą nagrodą dla Nas oboja jest oczywiście wspólne zasypianie. Synek bardzo chętnie przytula się do mojego brzusia i głaska go, wie że jest tam ktoś kto już niedlugo pojawi się w Naszym życiu.

    Leave a comment:

       
Working...
X