Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Łazienka marzeń"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

    W łazience marzeń powinno przedewszystkim ładnie pachnieć,by maluszki nie bały się do niej wejść,poza tym powinno byc kolorowo,warto pomyśleć o tym,aby w łazieneczce zaowocować w motywy z ulubionych bajek naszych pociech,może Kubuś Puchatek itp,zapachy tez powinny się kojarzyć maluszkom z czymś przyjemnym.I co bardzo ważne musi być tam czysto i schludnie Sama chętnie bym się udała do takiej łazienki.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

      Marzę sobie tak czasami
      by za łazienkowymi drzwiami
      były co najmniej 4 sedesy
      by dzieci mogły załatwiać "swoje interesy"
      i gdy nagle wszystkim by się zachciało
      żadne długo w kolejce stać by nie musiało.

      By było kilka umywalek z mydełkami
      które pachną różnymi owocami
      A na ścianach piękne płytki zielone
      aby nastroje przedszkolaków były ukojone
      Na tych płytkach motylki
      bo bardzo je lubią wszystkie dziewczynki.

      W mojej wyobraźni maluje się tez obraz taki:
      wysoko zamieszczona,zamknięta na klucz szafeczka
      A w niej wszystko co potrzeba do walki z brudem
      Domestos 24h i Zero kamienia
      Kostki ActiBlitz do Wc na zapas, do zmienienia

      To wszystko Panie Krysia lub Danka
      używają każdego ranka.
      kiedy Maja do przedszkola przychodzi
      wiem, że nic jej nie grozi
      bo żadne wirusy grypy i bakterie po spotkaniu z Domestosem nie przetrwają
      i wszytskie przedszkolaki będą zdrowe chyba, że się wzajemnie pozarażają...




      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

        Łazienka w przedszkolu powinna spełniać wszystkie wymogi BHP, sanitarne i preferencje przyszłego użytkownika. Moje dzieci lubią, duże jasne pomieszczenia z bajkowymi elementami. Dobrze aby w takiej łazience było duże, bezpieczne okno, kilka umywalek umieszczonych na różnej wysokości, ponieważ nawet dzieci z tego samego rocznika, różnią się znacznie wzrostem i umiejętnościami. Powinny być przynajmniej trzy ubikacje o dość niskich sedesach, z łatwym systemem spłukiwania oraz miękkim papierem toaletowym. Mydło przy umywalkach tylko w płynie ponieważ takie jest bardziej higieniczne. Ciepła i zimna woda w kranie, z którego łatwo się korzysta. Niedaleko umywalek osobne dla każdego dziecka wieszaczki na ręczniki oraz odpowiednia szafka na kubeczki i szczoteczki do zębów. Pomieszczenie musi być czyste, estetyczne o odpowiedniej wentylacji. Dzieci mają różne pomysły i zdolności, czasami mogą zapomnieć umyć rączek albo przewrócić się. Tylko czysta i odkażona powierzchnia najlepszymi na rynku środkami daje poczucie czystości, bezpieczeństwa i zadowolenia. Dobrze byłoby aby każda łazienka w przedszkolu posiadała małe pomieszczenie na środki czystości, do którego wstępu nie miały by dzieci a personel w szybki i łatwy sposób mógłby poradzić sobie z usuwaniem skutków małych wpadek.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

          Chciałabym, aby w każdym przedszkolu znajdowała się właśnie łazienka marzeń, bo każde dziecko, niezależnie od miejsca na ziemi, zasługuje na ten komfort.
          W mojej głowie stworzyłam obraz takiej łazienki. Błękitne ściany, a na nich cały morski świat- kolorowe ryby, muszle, koralowce i rozgwiazdy. Pod sufitem pływają syreny, a tuż nad podłogą spacerują kraby. Przy zlewie wygrzewa się wielki żółw, leżąc na bielusieńkim piasku. Wodny świat zaprasza dzieci do łazienkowej przygody!
          Z jednej strony stoją w szeregu malutkie umywalki. Ich wielkość dostosowana jest do dzieci, by mogły samodzielnie z nich korzystać. Białe, lśniące czystością i pachnące. Każda umywalka zaopatrzona jest w dozownik z mydełkiem o zapachu gumy balonowej. Jest to jeden ze sposobów, by zachęcić dzieci do częstego mycia rączek. Tuż obok wiszą rolki z papierowymi ręcznikami, a pod nimi stoi kolorowy kosz na śmieci (koniecznie otwierany i zamykany automatycznie przez naciśnięcie stopą). Dzieci szybko się nauczą, że wszelkie śmieci wyrzucamy do kosza, a nie obok niego.
          Drugą część łazienki stanowią toalety. Wszystkie również dostosowane do dzieci- niskie i posiadające muszle niewielkich rozmiarów. Każda toaleta czyściutka, bez kamienia, osadu i brzydkich zapachów. Automatyczny odświeżacz powietrza dba, by przyjemna woń unosiła się nieustannie w całej łazience. Przybornik z mięciutkim i delikatnym papierem toaletowym umieszczony na wyciągnięce ręki, by dziecko nie musiało sięgać zbyt daleko.
          W rogu łazienki powinien się znaleźć mały prysznic z brodzikiem. Na pewno nie będzie przydatny każdego dnia, ale bywają sytuacje, gdy trzeba z niego skorzystać (np. okazuje się, że zabawa była zbyt wciagająca i nie udało się zdążyć do toalety).
          W przedszkolnej łazience marzeń nie ma miejsca dla brudu, bakterii, zarazków, pleśni i grzyba. Powinna być zawsze czysta i stanowić bezpieczne miejsce dla ciekawskich i pomysłowych maluchów. Środki czystości i detergenty powinny być przechowywane poza łazienką, aby nie stanowiły zagrożenia dla naszych pociech, a umywalki nie mogą mieć ostrych krawędzi i kantów. Dzieci są nieprzewidywalne więc zadaniem nas- dorosłych jest zrobić wszystko, by zapewnić im całkowite bezpieczeństwo oraz uchronić przed zarazkami czekającymi na chwilę naszej nieuwagi.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

            musi spełnić jeden warunek. Naprawde być czyściutka!

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

              Spytałam moja 3 letnią córeczkę Wiktorię jak by chciała aby wyglądała łazienka w przedszkolu, a ona mi na to;żeby była różowa dla dziewczynek, a dla chłopców niebieska,wiec wyobraźnia mi podziałała.
              W łazience dla dziewczynek kafelki na ścianie powinny być w kolorze jasno różowym a gdzie nie gdzie umieszczone na kafelku postać np. księżniczki.Na podłodze kolor kafelek powinien być ciemno różowy,zlew powinien być tak umieszczony aby dziecko mogło swobodnie z niego skorzystać, tak samo ubikacja powinna znajdować się na odpowiednim miejscu,aby dziecko nie miało problemów z niej skorzystać.Gdy dziecko spłukiwało by wodę kolor jej powinien być np. różowy(kolor kostki dezynfekującej),papier toaletowy powinien także znajdować się na odpowiednim miejscu aby dziecko moglu swobodnie po niego sięgnąć no i powinien być miękki bo nasze dzieciaczki maja delikatna skórę,na półeczce powinny znajdować się chusteczki nawilżone bo i one także maja duże znaczenie, a na ścianie powinien być zamontowany odświeżacz powietrza bo różnie bywa. Przy zlewie powinny znajdować się dozowniki z mydłem bo dziecko gdy ich używa ma największą frajdę, no i każde dziecko powinno mieć własny ręczniczek podpisany imieniem i nazwiskiem, każde dziecko powinno mieć kubek i szczoteczkę do zębów wszystkie powinny być jednakowe aby nie było kłótni. Na ścianie powinno znajdować się duże lustro bo wiadomo dziewczynki to małe modelki i lubią się przed nimi paradować, poprawiać. Nad lustrem powinny być kinkiety które by dawał odpowiednią jasność w pomieszczeniu .Kolor toalety i zlewu może być w kolorze fioletu. Łazienka powinna być przestronna jasna i przede wszystkim bardzo czysta i pachnąca, gdzie każde dziecko powinno iść do niej z przyjemnością załatwić swoje potrzeby, a nie ze strachem przed skorzystaniem z toalety czy umyciem rąk czy strachem przed zarazkami czy jakimś choróbskiem. Nie zapominajmy o tym, że z dzieci nie możemy zrobić sterylnych,bo to też źle wpływa na zdrowie naszych pociech.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                Jak powinna wyglądać przedszkolna łazienka marzeń zapytałam mojego małego domowego eksperta czyli moją 3,5 letnią córcię. Odpowiedź była - nasza łazienka w grupie "Biedronek" jest najlepsza na świecie! A więc postanowiłam jej się bliżej przyjrzeć.
                Po pierwsze jasna, przestronna, widna. Na jasnych kafelkach naklejone piękne biedronki (jak przystało na grupę biedronek) i inne sympatyczne motylki, trzmiele, pszczółki, kwiaty i inne roślinki. Cztery toalety - czyste, z odświeżaczami wewnątrz i na zewnątrz, zamykane małymi drzwiczkami (a więc dzieci mają swoje chwile intymności), ale równocześnie na tyle małymi, że panie z góry mogą "podejrzeć", czy któryś brzdąc nie potrzebuje pomocy (u maluchów szczególnie ważna sprawa).
                Umywalki umieszczone na odpowiednich wysokościach, mydełko w płynie i ręczniki papierowe, a więc jednorazowe - bardzo higieniczne.
                Ale co najważniejsze cała łazienka zawsze lśni, ładnie pachnie i zachęca do korzystania. Nie mówię tu o sterylnej czystości, bo przesada w żadnym kierunku nie jest wskazana ale jest naprawdę czysto, schludnie i małe biedroneczki chętnie korzystają ze swojej łazienki.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                  naukę siusiania własnie zaczynamy i naszą córcie na kibelek sadzamy.
                  Małe paluszki wszedzie wpycha, więc muszla musi być jak łza czysta
                  W domku na kibelku mamusi, w przedszkolu zaś malutki taki dla niej być musi.
                  Czysciutki pod rantem i na około, lśniący, pachnący, bez bakterii wkoło.
                  A jak ciekawe stworki na klapie ma, to nasze dziecie na siku ochotę ma
                  Papier toaletowy nie za wysoko, bo nasze dziecię wszak małe złoto
                  Najlepiej pachnacy i kolorowy, by nasze dziecie z radością wrzucało go potem do wody
                  Maluska umywaleczka, piekna do tego, czysta pachnąca, zachecajaca do mycia sie kolego
                  Płytki na ścianach i na podłodze, bo czystość najlepiej na nich utrzymać sie może.
                  Reczniczek każde swoj ma osobny, każdy zaznaczony, kazdy ozdobny
                  Kubeczek na szczotkę do zębów i pastę, mama wszak dała, by maluch dbał o zdrowie.
                  Lusterko nisko, by sie dziecie widziało, jak myje rączki, jak zabki szoruję śmiało
                  I Pani Sprzątaczka, niezbedna osoba, co zadba o wszystko, jak mama droga.
                  Umyje kibelek, lusterko, by czysto było, zabda by na podłodze lśniło.
                  Bo cóż jest całe wyposażenie, jak nie ma Pani, co szmatkę dzierży w dłoni i maluszka przed bakteriami z łazienki uchroni.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                    Przed wyborem przedszkola dla naszego synka,sprawdziliśmy,najpierw,warunki,w których nasze dziecko będzie przebywać większą część dnia.W domu skrupulatnie sprzatam,dbam o czystość w całym domu,a w szczegulności w łazience,bo tam,jak wiadomo,jest największe skupisko bakterij i drobnoustrojów.Na szczęście,nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń - łazienka w przedszkolu synka okazała się bardzo zadbana.Codzienne sprzątanie robi swoje - kafelki,muszle,lusterka i umywalki są lśniące,dziecięce szczoteczki do zębów i pasty stoją w osobnych kubeczkach,w szafce za szklaną szybą,ręczniczki wiszą w zamykanej szafce,płynne mydełko w dozownikach,umożliwia łatwe korzystanie,piękny zapach,który roznosi się w łaziencę,wręcz zchęca do korzystania...,a dzieci z miłą chęcią to wykorzystują,poniewarz łazienka jest przyjazna,piękna i czyściutka!!!Rodzice bez obaw mogą sprawdzić warunki czystości i muszę przyznać,że jestem bardzo zadowolona z efektów dbania o dobro naszych pociechZresztą,synek żadnych kłopotów ze zdrowiem nie miał,co,jak uważam,jest najlepszym dowodem na to,że łazienka w przedszkolu mojego synka jak najbardziej kwalifikuje się na łazienkę marzeń!Bo jest również czysta i biezpieczna,jak w domu
                    Last edited by tanika; 02-03-2010, 12:47.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                      Mam na imię Krzyś i jak wiadomo nie od dziś,
                      dużo mówię, tak mówi mama
                      kręcę się jak smród po ......hmmm,
                      tego nie powiem bo brzydko, ale czasem mama tak mówi,
                      mama mówi też, że wszędzie zajrzę
                      i wszystkiego dotknę i dlatego jak:
                      mama bajki mi nie czyta to albo coś smacznego w kuchni gotuje,
                      albo biega ze szmatką i z taką śmieszną butelką z dziubkiem
                      ( mama mówi, że tej butelki to dotykać nie mogę, a ja i tak raz nią psiknąłęm)
                      więc mama tą butelką w łazience zabija zarazki
                      Mama mówi, że dzięki tej butelce będę zdrowy,
                      bo żadne zarazki ( takie małe robaczki) w łazience mnie nie zaatakują.
                      A łazienka w przedszkolu, jak już chodzić tam będę ma być kolorowa.
                      Mają być kolorowe mydełka do mycia brudnych rączek,
                      kolorowe ręczniczki by do sucha wycierać już umyte rączki i buźki,
                      i kolorowy papier do wycierania pupki.
                      I taka butelka mamy też być musi,
                      by czysto było i wszedzie lśniło,
                      by zarazków nie było
                      i żadne chorubsko nam skarbom nie groziło.
                      I choć tam ładnie być musi,
                      to ja wolę przy mamusi.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                        Bardzo bym chciała, aby mój synek w swoim przedszkolu miał czystą i pachnącą świeżością łazienkę- tak bardzo różną od tej, którą ja spotykałam w swoim przedszkolu a potem szkole. Przede wszystkim, by po każdej dłuższej przerwie sprzątaczka kontrolowała czystość toalet. Bo wiadomo nie od dziś, że nie zawsze nasze pociechy po skorzystaniu z toalety spuszczą po sobie wodę. Aby zawsze był papier toaletowy, ręczniki papierowe i mydło w płynie. W każdej toalecie kosz na śmieci, nisko umieszczony wieszak, aby dziecko mogło np. powiesić bluzę. By zawsze posadzka była sucha i czysta. Brak pleśni na fugach, w zakamarkach.Super rozwiązaniem byłby automatyczny odświeżacz powietrza.I równie ważne-kolorystyka i przestrzeń w łazience.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                          Łazienka w przedszkolu powinna być kolorowa i przyjazna, żeby zachęcić dziecko do korzystania z niej. Na zabawnych wieszaczkach rozpoznawalnych dla dziecka np w kształcie owoców, każdy przedszkolak powinien mieć powieszony swój własny, osobisty ręcznik. Ręczniki powinny być grube i bardzo miękkie. Szczoteczki i pasty powinny być trzymane w kubeczkach z różnymi symbolami, żeby się nie myliły. Mogą być po prostu podpisane. Wszystkie urządzenia sanitarne muszą być dostosowane do wzrostu dzieci, aby ułatwić im korzystanie z nich.
                          I przede wszystkim łazienka przedszkolna musi być tak czysta, żeby mozna było się w niej przejrzeć. Żadnych zarazków! Żadnych zacieków! Żadnego brudu! Rzadko o tym myślimy, ale te niewidzialne dla ludzkiego oka żyjątka mogą zrobić wiele krzywd człowiekowi, a co dopiero takiemu małemu.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                            Łazienka marzeń,to drzwi do bajki,
                            tam mieszka kot który pali fajki.
                            Piotruś Pan z dzwoneczkiem tu fruwa,
                            i Alibaby rozbójników stówa.
                            Nie ma tam wejścia smok trzygłowy,
                            bo Szewczyk Dratewka chodzi na łowy.
                            W wannie mieszkają Syrenki,
                            które śpiewają piosenki.
                            Zapach cudowny z niej się roznosi,
                            aż o wizytę sama się prosi...
                            Prysznic niczym wodospad Niagara,
                            tu nie grozi nam Sahara...
                            Tutaj dziecko jest szczęśliwe,
                            czy myślicie ze to nie możliwe?

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                              Przedszkolna łazienka marzeń powinna być wesoła, kolorowa i dopasowana do potrzeb przedszkolaków, a przede wszystkim schludna i czysta. Umywalki usytuowane na poziomie małych rączek, a przy nich zamocowane pojemniczki z mydłem w płynie. Powierzchnie umywalek są idealnie czyste dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu uniemożliwiającemu zaleganie wody i temu, że codziennie są przemywane płynem czyszcząco-dezynfekującym DOMESTOS. Pojemnik na mydło bez zalegających warstw i nie dotykany jest codziennie spsikiwany Domestosem w sprayu, podobnie jak armatura i ściany w pobliżu. W niedalekiej odległości wiszą jednorazowe ręczniki, na których nie zbierają się bakterie i kurz. Po przeciwnej stronie, odgrodzone ścianką, znajdują się dziecięce toalety. W nich wiszą kostki toaletowe Domestos, a same toalety są codziennie myte Domestosem Zero Kamienia, potem spsikiwane sprayem do dezynfekcji Domestos i przecierane chlorowanymi chusteczkami nasączonymi Domestosem. Cała powierzchnia łazienki (glazura na ścianach i terakota na podłodze) są zmywane rozcieńczonym w wodzie płynem codziennym Domestos.
                              Taka łazienka jest przede wszystkim bezpieczna i nie zagraża zdrowiu naszych największych skarbów - dzieci!

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                                Zgodnie z przysłowiem:"Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca", projektując łazienkę dla przedszkolaka kładłabym szczególny nacisk na to by nie tylko służyła higienie osobistej, ale przede wszystkim uczyła dzieci niezbędnych przyzwyczajeń na całe życie, takich jak mycie rąk i zębów. Powinna być funkcjonalna, estetyczna, a przede wszystkim przyjazna dziecku.
                                Myślę, że będę zgodna ze swoim małym przedszkolakiem ubierając to pomieszczenie w żywe kolory, najlepiej żółty i pomarańczowy, tak by panowała tu ciepła atmosfera. Dodatkowo na ścianach umieściłabym bajkowych bohaterów, to sprawi, że łazienka będzie się dziecku miło kojarzyć. Wszystkie urządzenia sanitarne muszą być dopasowanie do wzrostu przedszkolaka, by dzieci nie musiały korzystać z pomocy Pani przedszkolaki. To uczyłoby ich samodzielności. W pobliżu toalety umieściłabym pojemnik z pojedynczymi ręcznikami papierowymi. W ten sposób dzieci nie zużywałyby zbyt dużej ilości papieru toaletowego. Na koniec jeszcze mycie rąk. Łazienka przedszkolaka powinna posiadać odpowiednią ilość umywalek. Dzieci nie lubią czekać, szybko się denerwują, chodzi więc o to by każde dziecko miało dostęp do umywalki bez kolejki. Obok umywalek umieściłabym półki na kubeczki ze szczoteczka do mycia zębów, oczywiście wszystko musi być w zasięgu ręki małego przedszkolaka. Nad umywalką powinno znajdować się lustro, a obok pojemnik (tak jak przy toalecie) na jednorazowe ręczniki w pojedynczych płatkach. Ach!!! Z takiej łazienki, myślę że każde dziecko korzystałoby naprawdę z przyjemnością .

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X