Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

    Weź udział w naszym konkursie i wygraj książkę "Wychowaj szczęśliwe dziecko".

    Zadanie konkursowe:
    Odpowiedz krótko na pytania: Co Ci się podoba w byciu rodzicem? Jak sprawić, aby rodzina była szczęśliwa?




    Czytaj więcej o nagrodzie >>

    Książki zdobywają użytkowniczki o nickach:

    1. irka88
    2. Darinka11
    3. pero33
    4. Milena22x
    5. 27asia27



    Gratulujemy. Laureatki proszone są o sprawdzenie wiadomości na www.ja.w.polki.pl



    UWAGA!!!
    opowiadania konkursowe zamieszczamy jako posty a nie nowe wątki


    Autorki najciekawszych wpisów nagrodzimy książką "Wychowaj szczęśliwe dziecko"



    Nagradzamy 5 odpowiedzi!



    Konkurs trwa od 10.01 do 24.01.2011 roku!

    Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi najpóźniej 25.01.2011 roku.

    Życzymy przyjemniej zabawy.



    .................................................. ................................................

    ZASADY KONKURSU:

    1. Konkurs "Szczęśliwa rodzina" zostanie przeprowadzony na forum mamacafe.pl

    2. Zostanie wybranych 5 najciekawszych wypowiedzi, których autorzy otrzymają książkę "Wychowaj szczęśliwe dziecko"
    3. Wypowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl. oraz polki.pl

    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.

    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 10.01-24.01.2011 roku.

    6. Jury podejmie decyzję do 28.01.2011 roku i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na www.ja.w.polki.pl, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.

    7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.

    8. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w Internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.

    9. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.

    10. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-maliowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.

  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

    Co Ci się podoba w byciu rodzicem?
    Podoba mi się to, że mogę powrócić do beztroskich lat, piszczeć z dzieckiem, robić fikołki i śmiać si.ę co niemiara - podoba mi się sprawianie radości mojej córce a tym samym sprawiam sobie radość. Bo co innego jak nie śmiech - śmiech to zdrowie


    Jak sprawić, aby rodzina była szczęśliwa?
    Trzeba spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu. Wspólnie wymyślać nowe zabawy, rozwijać zainteresowania, pokazywać coraz to nowsze rzeczy - jednym zdaniem - trzeba nauczyć dziecko pozytywnego postrzegania świata!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

      W byciu rodzicem najbardziej lubię tą radość jaką niesie ze sobą dziecko. Gdy zobaczenie księżyca staje się wielkim wydarzeniem. Nigdy wcześniej nie doświadczałam tak dużej radości, wystarczy uśmiech dziecka, próba naśladowania ścierania kurzy i jakoś trud dnia staje się łatwiejszy
      Moją receptą na szczęście jest wzajemne poznawanie siebie w tych lepszych i gorszych humorach, a szczególnie radzenie sobie z tymi trudniejszymi emocjami jak złość. A wspólne spędzanie czasu pomaga w odkrywaniu swoich jaśniejszych i ciemniejszych stron.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

        Co Ci się podoba w byciu rodzicem?

        Przygotowywałam się do tej roli całą ciążę, a dzień narodzin i tak okazał się nieziemskim zaskoczeniem! Co mi się podoba? Całe macierzyństwo! To niesamowite, że dałam z mężem 2 nowe życia, że każdego dnia mogę uczestniczyć w milowych postępach dzieci. Że pierwsze kroczki są o niebo ważniejsze niż obrona pracy mgr. Że pierwsze słówka wydają się najbardziej elokwentną mową. Że uścisk małych rączek wzrusza do łez (jak np. dzisiejszego poranka). Że słodkie buziaki są szczersze niż cała szczerość mojego życia razem wzięta. Że zabawa klockami jest bardziej interesująca niż architektoniczne cuda świata. Że koparka moze się wydawać najpiękniejszym pojazdem świata. Że sprzątanie to zabawa, a nie żmudny obowiązek. W byciu rodzicem zachwycają mnie moje dzieci.
        Często wieczorem stoję przy ich łóżeczkach i nie mogę się nadziwić, że jestem świadkiem dwóch cudów!

        Jak sprawić, aby rodzina była szczęśliwa?
        Według mnie i mojego męża na fundament szczęśliwej rodziny składają się 3 sprawy:
        1. Miłość- rodzicielska, małżeńska i rodzeństwa
        2. Cierpliwość- nawet gdy dzieci roznosi energia, a zegar wybija 22:00. Nawet gdy mąż po raz kolejny musiał zostać dłużej w pracy. Nawet gdy zaplanowana aktywność została pokrzyżowana przez niezależne zdarzenia
        3. Wspólnota- tylko gdy jest się blisko, razem i dla siebie, rodzina jest silna "Sobą". Dlatego najważniejsze są wspólnie spędzone chwile. Sprzątanie, praca, odwiedziny- to moze zaczekać. Ale dzieci nie powinny czekać na rodziców, gdy sytuacja tego nie wymaga. Gdy mamy możliwość, warto pokazać dzieciom modelową rodzinną mołość. Bo to zawsze rodzi poczucie bezpieczeństwa i miłości.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

          Co mi się podoba? Gdybym powiedziała wszystko to bym skłamała bo nocne wstawanie na karmienie jest męczące i nie da się tego ukryć jednak ranny uśmiech dziecka na mój widok otwiera mi oczy i daje dawkę energii na cały dzień. Fajne i niesamowite jest to że mam wpływ na tą moją pociechę, że robię rzeczy które dla mnie są głupie a ją cieszą jak np robienie głupich min moja córka jako jedyna potrafi słuchać mojego śpiewu i bardzo go lubi. Cudowne jest to, że pozwala mi zauważyć,że cokolwiek bym nie robiła, mówiła ważne jest że jestem z nią. Poświęcając jej czas daję jej miłość ona po przez swój uśmiech tę miłość odwzajemnia

          Szczęśliwa rodzina to taka, która się kocha to oczywiste ale też ta która się szanuje i lubi. Często kochamy naszą rodzinę bo jest to naturalne jednak lubić kogoś jest czymś innym. Często z mężem mówimy do siebie: Lubie Ciebie i to jest fajne takie inne a nie zawsze oczywiste w rodzinie. Bliskość jest również ważna i nie może jej zabraknąć a zwłaszcza w stosunku do dzieci. Wspólne wyjazdy zabawy wygłupy wszystko to co my lubiliśmy robić będąc dziećmi sprawi, że rodzina będzie szczęśliwa, nam to przypomni swoje stare dobre czasy a dzieciom sprawi frajdę a co daje więcej szczęścia od radości swoich pociech?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

            co mi się podoba?hmm zacznę od rannych wstawań i jak patrzę na te uśmiechnięte minki jako mama bliźniaków mam aż podwójne szczęście oglądania uśmiechniętych twarzyczek patrzenia jak się przeciągają i już są gotowi do zabawy lubię jak w nocy szukają mojej twarzy aby dotknąć i spokojnie zasnąć chodź przyznaje że nocne wstawania nie należą do najłatwiejszych.
            Lubie patrzeć jak wymyślają co raz to nowe rzeczy (mają 8 miesięcy)całe macierzyństwo jest piękna chwilą szkoda ,że czas tak szybko mija..

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

              Bycie rodzicem to dla mnie nowe wyzwania, którym trzeba sprostać, to odkrywanie swoich zdolności, potrzeby opieki i nowego wymiaru szczęścia. Każdy uśmiech dziecka, każdy krok czy słowo są niewyobrażalnie budujące dla rodzica. Nowe ubranka, dzielenie się doświadczeniami z innymi matkami i ukazywanie dziecku całego cudownego świata roślin, zwierząt i przedmiotów to bezkresne morze przyjemności.

              Rodzina staje się szczęśliwa, gdy może w spokoju dzielić się swoimi potrzebami, pragnieniami i miłością. Należy pielęgnować wspólne więzi i łagodzić spory, wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Ponadto musimy się czuć potrzebni drugiej osobie, bo dzięki temu uszczęśliwiamy innych i siebie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                Gdy rano tupot naszych dzieci
                Rozbrzmiewa, nim słonko zaświeci,
                Kiedy do łóżka nam wskakują,
                Kiedy nas budzą i całują,

                Więcej do szczęścia mi nie trzeba,
                Mam własny kawałeczek nieba,
                Przesłodki kielich do wypicia -
                RODZINĘ - Miłość mego życia!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                  W byciu rodzicem najlepsza jest bezgraniczna miłość i ufność naszego dziecka.Moje dziecko każdy dzień czyni piękniejszym i cudowniejszym i choć czasem brakuje mi sił to i tak nie zamieniłabym bycia mamą na nic innego.Jak sprawić by nasza rodzina była szczęśliwa po prostu należy być sobą i należy robić wszystko z myślą o naszych bliskich.Najszczęśliwsza rodzina to nie ta która ma wszystko ale ta która potrafi cieszyć się swoją obecnością i bliskością.Ja w naszej rodzinie staram się celebrować chwile-wspólny obiad,wspolny wieczor we trójkę,jakaś wycieczka itd staram się by wszytko co tylko się da robić wspólnie i cieszyć się tym.Wygłupy z córeczką,wspólne śpiewanie i malowanie to wszystko sprawia ,że nasza rodzina jesy szcześliwa i połączona magiczną więzią,więzią która jest cenniejsza od wszystkicch bogactw tego świata

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                    odnalazłam w sobie nieograniczone pokłady mułości i cierpliwości. Do bycia szczęśliwą rodziną własnie to jest potrzebne.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                      Jestem mamą od niespełna 13 miesięcy Co podoba mi się w byciu rodzicem??? Najbardziej podoba mi się moje dziecko Uwielbiam patrzeć jak się rozwija, robię mu olbrzymią ilość zdjęć, bo kiedyś z łezką w oku będę je oglądać A poza tym on tak szybko rośnie, szybko się zmienia, staram się zapamiętać każdą chwilę, każdy mały i większy sukces syna ale także każdą dziecięcą porażkę Obserwowanie dziecka, uczestniczenie w jego życiu, uczenie go, bawienie się z nim to wszystko sprawia mi radość i przepełnia dumą. Są sytuacje, w których nie czuję się szczęśliwa, bo się zirytuję, zdenerwuję bo trzeba nakrzyczeć ale nie o tym ma być w tej odpowiedzi a poza tym o złych momentach szybko zapominamy, zostają w pamięci te najlepsze A przepis na szczęśliwą rodzinę??? Miłość, przede wszystkim miłość a także szacunek do każdego członka rodziny. Trzeba mieć też do siebie zaufanie, mieć w sobie oparcie. Nawet, gdy przyjdą gorsze momenty.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                        Co Ci się podoba w byciu rodzicem?
                        W byciu rodzicem najbardziej podoba mi się bycie "aniołem stróżem" dla mojego dziecka, a jednocześnie bycie kompanem do zabaw. Nadzoruje by mój synek niczego sobie nie zrobił podczas poznawania świata. A przy tym jestem przy nim w chwilach radości i smutku. Razem się bawimy, razem płaczemy. Najwspanialsze jest to, że każdego dnia mogę patrzeć jak mój synek rośnie z uśmiechem na twarzy. Cokolwiek by się stało, on zawsze jest ze mną, a ja zawsze jestem obok niego. Świadomość, że to ja mam go wychować na prawdziwego człowieka, czyni ze mnie dumną osobę, wszystkie moje czyny i starania będą później efektem tego jakim będzie człowiekiem. Póki co jest uśmiechniętym od ucha do ucha rozbrykanym malcem.
                        Również Podoba mi się ta świadomość, że coś tak cudnego, jak mój synek jest cząstką mnie i mojego męża. Kimś kto powstał z naszej miłości.


                        Jak sprawić, aby rodzina była szczęśliwa?
                        Najlepszym sposobem na to aby nasza rodzina była szczęśliwa, jest szczera rozmowa i empatia wobec siebie, ufność i wiara, że wszystko co robimy, robimy dla "nas" nie dla siebie. W chwilach słabości każdy potrzebuje wsparcia a świadomość, że jest ktoś kto nas kocha czyni z nas silnych ludzi.
                        Moim zdaniem wystarczy każdego dnia uświadamiać siebie nawzajem, że się kochamy i że bez względu na wszystko jesteśmy razem.
                        [

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                          A ja nie wiem czemu ale mam takie egoistyczne radości z bycia mamą. Patrzę na mojego malucha jak na swoje dzieło coś co mi sie w życiu udało, moje największe dzieło. Plastyczne, poddatne na wpływy i staram się z niego "ulepić" doskonałą istotę. Dokształcam się t tym temacie (literatura, media, wymiana doświadczeń), a potem udoskonalam go i wpływam na to jakim się staje i daje mi to mnóśtwo szczęścia, bo choć brzmi to dość intrukcyjnie, to wierzcie mi że motorem napędowym moich działań zawsze jest MIŁOŚĆ.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                            Dla mnie najcudowniejsze jest to że codziennie czuję ciepło w moim w domu i słyszę słowa zapewniające mnie o miłości mojego dziecka do mnie .
                            Obie się o tym zapewniamy !
                            To cudowne uczucie być mamą. To cudowne uczucie być za kogoś odpowiedzialnym . To cudowne uczucie mieć takiego Kogoś jak Moja Córeczka!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                              Bycie rodzicem to ogromna radość, ale także bezgraniczna odpowiedzialność...
                              Właśnie to szczęścia i ta odpowiedzialność za maleńką istotę wprawia mnie w pozytywny nastrój, nadaje mojej twarzy niepowtarzany blask.
                              Nie ma nic piękniejszego niż odpowiedzialność za Nowe, maleńkie życie, które dzięki nam, rodzicom pojawia się na świecie. Kiedy na świat przyszły moje dzieci, wiedziałam, że mam dla kogo żyć!
                              Moim zadaniem jest bycie nie tylko cudowną żoną i matką,
                              ale także kobietą, która zrobi wszystko dla swoich najbliższych,
                              kobietą która zawsze będzie walczyła o szczęście dla swojej rodziny.
                              Taka właśnie jestem, może nie idealna, ale dążąca każdego dnia do bycia idealną, zapewniającą uśmiech na twarzach mojego męża i moich dwóch synków...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X