Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O dobrych manierach

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    O dobrych manierach

    Za górami, za lasami, za siedmioma morzami, żyła sobie mała księzniczka, która uczyła się dobrych manier. Pewnego dnia więc, zapukał do jej drzwi mały chłopiec, ona niestety nie wiedziała co powiedzieć, dlatego zapytała mamusię:
    - Mamusiu, co się mówi kiedy ktoś puka do drzwi?
    Mama odpowiedziała:
    - W takich sytacjach skarbie, mówi się: -Kto tam? i gdy ten ktoś odpowie,to mówi się: -Proszę!!!
    Mała księżniczka, wiedziała już jak się w przyszłości zachować.
    Następnego ranka dostała od swojego tatusia prezent, spojrzała na niego i powiedziała:
    -Dziękuję tatusiu, śliczny prezent niespodzianka.
    Księżniczka wiedziała jak się zachować i co powiedzieć i że tak trzeba powiedzieć.
    Gdy po południu mamusia ją zawołała żeby zeszła do ogrodu na deser, mała księżniczka nie usłyszała prośby mamy, bo tak była zajęta zabawą, zapytała więc mamusi:
    -Słucham mamusiu? Co mówiłaś? O co prosiłaś, bo nie dosłyszałam.
    Mamusia powtórzyła prośbę i razem zajadały się już pysznymi lodami.
    Wieczorem księżniczka bawiła się razem ze swoją koleżanką i zabrała jej ulubioną lalę, wtedy koleżanka zaczęła płakać, co zrobiła księżniczka?
    Oddała lalę i powiedziała:
    -Przepraszam, że sprawiłam Ci przykrość, nie gniewaj się na mnie, już więcej nic Tobie nie zabiorę, tylko poproszę o zabawkę.

    I tak wieczorami właśnie opowiadamy sobie moją córcią takie bajeczki o dobrym wychowaniu i jak się zachować w takich sytuacjach, ma ona 2latka i 4 m-ce, sprawia jej to wielką frajdę kiedy w formie zabawy uczymy się kiedy powiedzieć: dziękuję, przepraszam, słucham,dzień doby, do widzenia itp. Super sprawa i nauka zarazem.
       
Working...
X