Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Muzykiem być"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Muzykiem być"

    Weź udział w naszym konkursie i wygraj płytę DVD z filmem "Legendy Sowiego Królestwa" oraz małą maskotkę filmowej sowy.

    Zadanie konkursowe:
    Jeśli miałabyś okazję nauczyć swoje dziecko grać na instrumencie muzycznym, jaki by to był instrument i dlaczego wybierasz właśnie ten?


    Autorki najciekawszych wpisów nagrodzimy filmem i maskotką!




    Czytaj więcej o nagrodzie >>>

    Nagroda wędruje do użytkowniczek o nicku:

    1. joanka106259
    2. izabelalab83
    3. natiwojtek
    4. megg1234


    Gratulujemy wygranej! Laureatki proszone są o sprawdzenie skrzynki na www.ja.w.polki.pl


    UWAGA!!!
    posty konkursowe prosimy zamieszczać jako posty a nie nowe wątki



    Nagradzamy 4 odpowiedzi!



    Konkurs trwa od 08.03 do 21.03.2011 roku!

    Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi najpóźniej 25.03.2011 roku.

    Życzymy przyjemniej zabawy.




    ZASADY KONKURSU:

    1. Konkurs "Muzykiem być" zostanie przeprowadzony na forum mamacafe.pl

    2. Autorzy w liczbie 4 otrzymają płytę "Legendy Sowiego Królestwa" oraz małą maskotkę filmowej sowy.

    3. Wypowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl. oraz polki.pl

    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.

    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie 08.03 do 22.03.2011 roku.

    6. Jury podejmie decyzję do 25.03.2011 roku i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na www.ja.w.polki.pl, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.

    7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.

    8. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w Internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.

    9. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.

    10. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-maliowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.

  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Muzykiem być"

    Jeżeli bym miała okazję to nauczyłabym swoje dziecko (jeżeli by chciało, bo nie ma sensu zmuszać) grać na skrzypcach. Uwielbiam tę melodię wydobywającą się ze skrzypiec. Jest to muzyka tak delikatna i zarazem mocna. takiej muzyki mogłabym słuchać cały czas, działa na mnie relaksująco. gdy mam zły humor poprostu włączam płytę i słucham skrzypaczek. pewnie że chciałabym nauczyć dziecko grać na skrzypcach, mogłabym słuchać jej cały czas.sama nigdy nie próbowałam bo nie miałam takiej możliwości. wiem że jest to trudna i czasochłonna nauka, potrzeba to tej gry wiele precyzji i dokładności , ale też wiem że dzięki pracy i wysiłkowi można wiele osiągnąć. a może kiedyś w przyszłości córka zostałaby znaną skrzypaczką taką jak np. Karol Lipinski. tak więc jeśli córka wwkazywałaby chęci gry na dowolnym instrumencie to chciałabym rozwijać jej pasję. teraz jest jeszcze mała ale juz śpiewa i wymyśla swoje piosenki . musimy pamiętać że nic na siłę aby pięknie grać na danym instrumencie potrzebna jest pasja i miłość do tego instrumentu.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Muzykiem być"

      Mysle,ze nauczylabym Tomusia grac na pianinie. Po pierwsze dlatego,ze sama gralam na tym instrumencie przez kilka lat i bardzo duzo dalo mi to doswiadczenie. Z reszta, chyba nauka gry na dowolnym instrumencie uczy podobnie:dzieci inaczej postrzegaja i czuja muzyke, ucza sie,ze praktyka czyni mistrza. Poki co moj 19 miesieczny synek z pasja uderza w cymbalki, ktore pokochal na zajeciach muzycznych dla dzieci, na ktore uczeszczamy. Mam nadzieje,ze ta fascynacja bedzie trwala i ze w przyszlosci bedzie chcial grac na jakims instrumencie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Muzykiem być"

        Najbardziej chciałabym, aby moja córka grała na tym instrumencie, który jej najbardziej przypadł do gustu. W tej chwili jest to gitara. Wspieram ja w tym, a ponieważ sama troszkę umiem grać na gitarze - pokazuję jej proste chwyty. Wiem jednak, ze gust małego dziecka się zmienia i na pewno, jak będzie chciała poznać zalety innego instrumentu - postaram się jej to ułatwić. Co nie znaczy, że będę spełniała każdy jej kaprys - wierzę w jej "dojrzałość" i wiem już, że nie miewa bezsensownych zachcianek.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Muzykiem być"

          Chyba wszyscy kochamy muzykę, wiemy że jest lekarstwem duszy. Bardzo bym chciała, aby mój synek kochał muzykę, obecnie jest jeszcze za mały aby samemu ją tworzyć jednak lubi słuchać, kołysać się w jej takt. Jaki instrument bym dla niego wybrała??? Fortepian. Fortepiany mają duszę, czysta klasyka, piękno, potrafią zdradzić najtajniejsze, najskrytsze myśli grającego. Fortepianowa muzyka tworzy nie tylko dźwięki tworzy fantastyczne historie, wzruszające, straszne, wzniosłe. Można nią oddać wszystko. I te konkursy Chopinowskie... jakże cudownie byłoby zobaczyć, posłuchać swojej pociechy, gdy bierze w nim udział. Mama była by dumna Zwłaszcza gdyby mama mogła powiedzieć, że jej syn jest "talentem świata obywatelem". Oczywiście to tylko moje marzenia Do tego wszystkiego potrzebny jest jeszcze talent i chęci, a czas pokaże co z mamy marzeń wyniknie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Muzykiem być"

            Mój Maciej uwielbia perkusję i często sobie gra kredkami lub jakimiś pałeczkami na czym popadnie np. pokrywkach od słoików czy taboretach, bardzo bym chciała by mógł kiedyś w życiu nauczyć się grać na tym instrumencie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Muzykiem być"

              Harmonijka... To instrument, na którym grywał mój ojciec. Wspominam to z niezwykłym wzruszeniem, gdyż melodia, jaką mój tato potrafił z niej wydobyć, była zawsze ukojeniem na smutki. Niesamowita radość w dźwiękach. Największą jej zaletą są rozmiary. Miała swoje miejsce w kieszeni koszuli i tym sposobem zawsze, kiedy tylko ja z siostrami chciałyśmy zatańczyć, zaśpiewać czy posłuchać wiedziałyśmy, że harmonijka jest "pod ręką".
              Nie wiem czy mój synek, będzie muzykalnie uzdolnionym chłopcem, czy równie jak ja, zakocha się w tym instrumencie - tego nie przewidzę, jednakże harmonijka czeka na niego. Być może sam po nią sięgnie :-)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                Gdyby moje dziecko tylko zechciało grac na wyjąjątkowym instrumencie wybrałabym dla niego skrzypce, dlatego że muzyka płynąca z tego instrumentu poruszała zawsze moje serce.Uczyłam się na nich grac przez osiem lat.Synek garjący na skrzypcach to moje marzenie jak i rownież podtrzymanie tradycji rodzinnej.Jako mała dziewczyna zafascynowałam sie brzmieniem skrzypiec,które mnie urzekły.Słysząc moją babcie wykonującą płynne ruchy smyczkiem też tak chciałam.Do nauki na skrzypcach potrzeba cierpliwosci i duzo cwiczeń a jako dodatkowy instrument mozna wybrac fortepian lub pianino.
                W domu skrzypce nie są obce i dlatego między innymi je wybieram dla mojego dziecka.Brzmienie skrzypiec rozwija, uspokoja i pozwala rozluźnic się.Grac na skrzypca można różną muzykę i delikatną i energiczną.Skrzypce to instrument z duszą i niezapomnianym dźwiękiem.Polecam kazdemu.
                Doriaś ur.17.03.2008




                Tristaś ur. 11.03.2010

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                  Cóż, mogłabym wybrać fortepian, skrzypce czy wilonczelę - instrumenty jakże odpowiednie dla małej damy! Jednak to byłby wybór narzucony i narzucony styl, ponieważ moja córka nie jest tak poważna, subtelna i dystyngowana jak te instrumenty - jeśli kiedyś do nich dojrzeje - czemu nie? Ale to będzie jej wybór zgodny z jej pzrekonaniami. W tym momencie nie przychodzi mi do głowy inny instrument dla mojej córki, niż...perkusja! Energia, radość, żywiołowość - to synonim tego instrumentu i drugie imię mojej córki! Julia na pewno byłaby zachwycona mozliwościa bębnienia w talerze, jak i dźwiękami, jakie wydaje perkusja!


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                    Ja i mój mąż ogólnie bardzo lubimy muzykę, ja gram na gitarze troszkę na pianinie i nawet zakupiłam flet w celu bliższego poznania.A mąz mój czcigodny również pogrywa na gitarze pianinie i harmonijce ustnej tak więc nasze pociechy( narazie Eliza, bo Bartuś jest za mały )cały czas mają styczność z muzyką.Elizę zaczełam uczyc grać na pianinie i nawet jej sie to spodobało....ale bardziej ciagnie ja do gitary(ładnie sobie już radzi, zna aż 3 chwyty....).I chyba gitare bym wybrała dla mojego dziecka,oczywiście wybór będzie należał do niej.Ale z własnego doświadczenia wiem jak fajnie wziąść gitarę, usiąść z przyjaciółmi przy ognisu i śpiewać aż braknie tchu,albo po prostu, tak w smutny dzień samemu sobie grać smutne ballady. A Bartek(6 miesiecy)no jego to wiedzę z ekstra fryzurką za perkusja a dookoła oczywiście fanki.
                    Jeżeli tylko bedą chcieli i bedą mieli talent do grania na instrumencie to nawet jezeli bedzie to puzon to będe szczęśliwa
                    Attached Files
                    Last edited by izabelalab83; 10-03-2011, 09:03.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                      Moja córeczka ma prawie pięć lat i snuje już plany na przyszłość. Jednym z jej marzeń jest zostać muzykiem. Chciałaby nie tylko śpiewać, ale grać też na instrumentach. I wie już nawet na jakim. Dziadek podarował jej na święta swoją gitarę, na której grał w młodości. Córcia od momentu szarpnięcia pierwszej struny, zauroczyła się grą na gitarze. Ma już nawet za sobą swój pierwszy występ- dziadek nauczył ją grać „Panie Janie” na jednej strunie. Dlatego jeśli tylko będzie chciała, na pewno będziemy rozwijać jej talent i pasję. Nie ukrywam, że chciałabym, aby to była właśnie gra na gitarze, ale wybór będzie należał do niej samej.
                      Last edited by Milena22x; 10-03-2011, 15:31.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                        W moim życiu muzyka odgrywała zawsze bardzo ważną rolę,przez ponad 10 lat śpiewałam w chórze świeckim,później gdy byłam już starsza postanowiłam nauczyć się grać na gitarze, wiem że nauczenie się grać samemu nie jest proste lecz daje ogromną satysfakcje!Do dziś pamiętam moje pierwsze koślawe dźwięki gdy męczyłam na gitarze "Zegarmistrza Światła". Dziś gdy mam już swoje dziecko,zauważyłam, że muzyka fascynuje również Zuzię. Jeżeli tylko starczy jej wytrwałości i jeżeli będzie tylko chciała to nauczę ją grać na gitarze akordowo lub klasycznie, w zależności od tego co będzie się jej podobało. Nie mam zamiaru jej do niczego zmuszać jak na razie gitara zdaje się być dla niej jedynie fascynującą zabawką wydającą różnorakie dźwięki, jednocześnie widzę, że to brzdąkanie sprawia jej ogromną radość. Dziś gitara jest dla niej tylko zabawką, ale kto wie może za parę lat stanie się jej muzycznym przyjacielem i towarzyszem wielu przygód.
                        Zuzia




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                          Dawno temu sama chciałam nauczyć się grać na organach- rodzice po wielu prośbach uległi namowie i kupili mi sprzet. Zapisali mnie na lekcje muzyki ale szybko się okazało,że nie mam talentu muzyczneko ani cierpiliwość. Teraz organy są schowane na strychu i czekają aż mój synek podrośnie może akurat ON będzie miał talent muzyczny-zobaczymy. Myślę,że kupie mu każdy instrument który go zainteresuje- i jezeli bedzie chciał na czymś grać to bede mu pomagała w jego pasji ale jeżeli nie to nic na siłe.Wiem jak ważne jest w życiu dac dziecku szanse i pomagac rozwijać pasje. Każda pasja i hobby daje życiu sens i potrafi wydobywać radośc i uśmiech.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                            Muzyka gra we wnętrzu każdego człowieka, jest nieodłącznym elementem naszego życia.
                            Pragnę by moje dziecko samo dokonało wyboru czy grac na jakimś instrumencie czy nie...a jeśli tak to, na jakim. Najważniejsze dla mnie jest to, aby kochało muzykę, bo zycie bez niej jest niepełne i puste.
                            Instrumentem, który chętnie mu podsunę będzie bęben afrykański.
                            Muzyka bębnów to najbardziej naturalna rzecz pod słońcem, wyzwala bardzo pozytywne emocje, to manifestacja radości życia.
                            Gra na bębnach jest niebanalna i daje możliwość tworzenia naturalnej muzyki, ponieważ rytm płynie w krwi każdego człowieka od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć.
                            Jest to instrument dla wszystkich ludzi, którzy nigdy przedtem nie mieli z muzyką żadnego kontaktu, nawet małych dzieci.
                            Grając w grupie dziecko uczy się empatii, słuchania innych, ma nieograniczone możliwości tworzenia muzyki.
                            Gra jest takze swietnym relaksem dla każdego.
                            Last edited by magdax78; 20-03-2011, 17:07. Powód: literówki

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                              Dziadek Wojtusia na swoim akordeonie uwielbia grać,
                              I dlatego wnukowi postanowił ten instrument dać.
                              Wojtuś na razie jest bardzo malutki,
                              I obce są mu wszelki akordy i nutki.
                              Jednak codzienna zabawa bez akordeonu nie może się obyć.
                              Synuś mój usilnie próbuje jakieś dźwięki z niego wydobyć.
                              Teraz chyba z perkusją go myli,
                              Bo bez uderzenia w niego nie wytrzyma chwili.
                              Jeżeli w przyszłości to będzie pasja Wojtusia
                              Dziadek z pewnością wszystkiego nauczy wnusia.
                              Rodzice nie będą wtedy kryli szczęścia swego,
                              Bo uwielbiają muzykę płynącą z instrumentu tego.
                              Attached Files

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X