Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Mleczna droga"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Hasło "kocham, chronię, badam" to dla mnie dbanie o dziecko na każdym etapie jego rozwoju, dzięki czemu mogę poprzez uczucia wyrazić swoją troskę w drodze do zdrowia i właściwej pielęgnacji

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Konkurs "Mleczna droga"

      KOCHAM, bo jest przy mnie, bo jest moja! Jest spełnieniem moich marzeń, jest moją kochaną, cudowną Gabrysią:-)
      CHRONIĘ, bo jest niewinna, bezbronna, malutka, bo jestem jej mamą:-)
      BADAM, bo kocham, bo chronię, badam regularnie, bo zdrowie jest najważniejsze i moja Gabrysia jest najważniejsza!!!

      Skomentuj


        #78
        Odp: Konkurs "Mleczna droga"

        Chronię Cię i czuwam gdy śpisz,kiedy się budzisz,gdy płaczesz...Badam Twój oddech,Twe ciało-dbam o każdy Twój dzień.A za to wszystko właśnie Cie kocham;za każdy wspólnie spędzony dzień,za poranek i za noc,za łzę i za uśmiech,za to,że Cie mam....Antosiu mój..

        Skomentuj


          #79
          Odp: Konkurs "Mleczna droga"

          Kocham, chronię, badam - trzy słowa, zupełnie inne od siebie, lecz w kontekście dziecka wzajemnie się wzmacniające.
          Kocham moja córkę jak nikogo innego na świecie, nad życie. Obdarzam ją miłością, uczuciem, jakiego nie da się opisać w żadnych słowach. Zanim się urodziła, nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wielka siłą jest matczyna miłość.
          Chronię ją przed złem całego świata, czychającymi wszędzie na nią niebezpieczeństwami.
          Badam ją, ponieważ nie jest mi obojątne jej zdrowie, dlatego regularnie i pilnie przestrzegam terminów badań profilaktycznych, szczepień i wizyt u specjalistów.
          Codziennie otaczam moją córkę miłością, troską i opieką, tak bardzo potrzebną do prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

          Skomentuj


            #80
            Odp: Konkurs "Mleczna droga"

            kocham, chronię, badam.

            To hasło to dla mnie synonimy. Kocham = chronię = badam. To ja jestem odpowiedzialna za zdrowie mojego maluszka i to hasło uzmysławia, że miłość to nie tylko bycie przy dziecku w czasie choroby i ochrona przed jej pogłębianiem, ale przede wszystkim PROFILAKTYKA! By ochronić dziecko przed chorobą w ogóle! I to jest właśnie odpowiedzialna miłość...

            Skomentuj


              #81
              Odp: Konkurs "Mleczna droga"

              "Kocham, chronię, badam" - wbrew pozorom, gdy pojawiła się w moim życiu Haneczka muszę nie musieć nic, bo tylko wtedy wiem, co naprawdę muszę, a czego nie. Miłość nakreśla i tworzy mój dzień. Nawet nie wiedziałam, że można tak żyć. A jestem typową szczęśliwą mamą, która nie mierzy swojego wysiłku w ciągu 24 godzin i kocha swój skarb całą sobą, po to by kochać. Chronić przed kolką to na dziś moje zadanie, przed bólem i smutkiem. Nawet moja dawna, ryzykowna osobowość gdzieś czmychła, uciekła do głębokiej dziury i postanowiła zamienić się w przezorną i regularnie badającą swoje dziecię babkę. Z tą zmianą bardziej siebie lubię.
              Kocham, chronię i badam - bo to naturalne w moim sercu i głowie. Każdy wyraz tego zwrotu jest sobie równy i nie może bez siebie istnieć.
              Last edited by drewienko; 18-11-2012, 14:27.

              Skomentuj


                #82
                Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                Kocham - ponieważ dziecko jest dla mnie najwspanialszym darem w życiu,

                Dbam - ponieważ moje maleństwo jest małe, bezbronne i potrzebuje mnie do życia. Potrzebuje mojej opieki i troski a ja jego, bo tylko z nim moje życie jest spełnione.

                Badam - reaguję nawet na najmniejsze dolegliwości mojego dziecka, ponieważ nigdy nie wiadomo co czyha pod z pozoru niewinną dolegliwością.

                Ponad to tą samą regułę stosuję wobec siebie, kocham życie więc dbam o siebie i regularnie badam swoje piersi i narządy kobiece

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                  wiem czego chcę

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                    Miłość macierzyńska zakiełkowała w moim sercu gdy ujrzałam na teście ciążowym upragnione dwie kreseczki. Przez okres ciąży ta miłość we mnie dojrzewała i wybuchła z wielką siłą gdy po raz pierwszy przytuliłam moje maleństwo.
                    Od czasu gdy mój synek jest na świecie, słowo kocham nabrało dla mnie zupełnie nowego znaczenia. Pawełek to najwspanialsza i najdelikatniejsza istotka na świecie. Codziennie okazuję mu miłość poprzez troskliwą pielęgnację i opiekę. Ponieważ na każdego człowieka a zwłaszcza na tak malutkiego jak mój synek czeka wiele różnorodnych zagrożeń, chronię mojego maluszka przed nimi jak potrafię najlepiej. Do niebezpieczeństw jakie grożą Pawełkowi zaliczam również choroby. Dlatego w moim kalendarzu najważniejsze zapiski to daty najbliższych badań profilaktycznych i ochronnych szczepień synka. Badam synka regularnie, a każdy dobry wynik badania jest dla mnie wielkim szczęściem.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                      Kocham chronię badam...
                      Jak rozumiem? Po prostu! Kocham swoje dzieci najbardziej na świecie, wiem, że są częścią mnie… Robię WSZYSTKO, co w mojej mocy, by chronić je przed okrutnościami, złem, bólem i chorobami…
                      Dlatego też badam, by zapobiegać, by chronić przed bólem i chorobami...
                      W skrócie: badam, bo chronię, chronię bo… KOCHAM! Piotruniu i Juleczko! Kocham Was! Mama

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                        Kocham moje maleństwo od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Dwie kreski na teście ciążowym były dla mnie najpiękniejszym prezentem jaki kiedykolwiek dostałam. Dlatego też chronię moją córkę na każdym kroku, ponieważ chcę, aby była bezpieczna, ale zarówno poznawała świat.
                        Nie dopuszczam do tego, aby szklane lub ostre rzeczy były w pobliżu malca. Zaopatrzyłam się również w zabezpieczenia na rogi stołów oraz szafek.
                        Dbam, czy mój malec rowija się prawidłowo zgodnie z każdym etapem jego życia.

                        Hasło: "Kocham, chronię, badam" wyraża miłość każdej matki do dziecka.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                          Kocham, chronię, badam ...
                          Kocham jak każda matka - najbardziej na świecie, chronię - najlepiej jak potrafię, czasem aż za bardzo (ach ta nadopiekuńczość ), badam - to słowo nabrało dla mnie zupełnie innego znaczenia, gdy dowiedzieliśmy się o poważnej chorobie genetycznej naszego synka .... do momentu, gdy byliśmy jej nieświadomi każde badanie było bardziej ciekawością wykonanych postępów itp, teraz jest stresem czy wszystko jest ok .... dlatego wiem, że warto badać dziecko i to nie tylko te podstawowe badania, ale również dokładniejsze, właśnie dlatego, by chronić dziecko, które tak bardzo kochamy!!!
                          te trzy słowa są od siebie wzajemnie zależne, jednak wszystko zaczyna się i kończy na miłości .... tej jedynej, prawdziwej, bezwarunkowej - rodzicielskiej

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                            Kocham, chronię, badam- słowa krótkie, a znaczą tak wiele...
                            Kocham, chronię, badam- słowa bardzo ważne, bo określające macierzyństwo.
                            Kocham, chronię, badam- słowa, które łączą w sobie miłość z odpowiedzialnością.
                            Kocham, chronię, badam- słowa, których przestrzegam codziennie, bo miłość i wychowywanie mojego dziecka, są dla mnie najważniejsze.
                            Kocham, chronię, badam- słowa, które każda prawdziwa mama powinna znać.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                              Na temat tego, jak ważne są badania i profilaktyka,
                              Co z nich właściwie wynika,
                              Każda kochająca mama powinna posiadać wiedzę
                              I ja również skrupulatnie te informacje śledzę.
                              A dlaczego są one tak ważne i dlaczego warto?
                              Zdrowie dzieci będzie tu przetargową kartą.
                              Zaczynając od rzeczy podstawowych,
                              Badania to kontrolowanie funkcji życiowych.
                              Mocne organy, odpowiedni poziom witamin i składników krwi,
                              Pozwala spełnić o zdrowiu marzenia - w tym cały szkopuł tkwi!
                              Dzięki badaniom mamy pod kontrolą całe ciało,
                              Niech nasze dzieci ruszają w świat śmiało!
                              Badając chronimy przed skutkami niekorzystnych czynników,
                              Bo każda nieprawidłowość może być szybko naprawiona, dążymy do poprawy wyników.
                              To też swego rodzaju przejaw miłości,
                              Bo chcemy, by u tych których kochamy zawsze na twarzy uśmiech gościł.
                              Zatem badania to element nieoceniony i konieczny,
                              By móc cieszyć się zdrowiem bajecznym ))

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                                Gdy patrzę na niewinne twarzyczki moich maleńkich córeczek, gdy tulę je w ramionach, gdy turlam się z nimi po dywanie, gdy gdy widzę ich radosne uśmiechy lub wykrzywione w grymasie płaczu miny, gdy widzę jak raczkują, chodzą, biegają...czuję wszechogarniającą miłość...Kocham je każdym centymetrem mojego ciała...Każdym słowem, spojrzeniem, gestem...
                                Ale moja miłość to nie tylko czułe wyznania, pełne troski spojrzenia i delikatny, matczyny dotyk...Moja miłość to także wewnętrzny głos, intuicja która nakazuje mi je chronić przed całym złem otaczającego je świata...To także wrodzony instynkt, który podpowiada mi jak o nie dbać w każdej strefie codziennego życia...Bez tych dwóch ostatnich moja matczyna miłość nie mogłaby być pełna...
                                Wyrazem i przejawem mojej ogromnej miłości są niewątpliwie kontrolne wizyty u lekarza i okresowe badania, dzięki którym mam nie tylko bieżące informacje o stanie zdrowia moich dzieci ale jednocześnie większą możliwość ochrony przed poważniejszymi schorzeniami na które cierpi część małych pacjentów zupełnie bezobjawowoOchrona i dbanie o dobro własnego dziecka, czego ogromnym przejawem jest dbanie o stan jego zdrowia(badanie) są bowiem nierozerwalnie związane z miłością...Z tak bardzo szeroko pojętym słowem KOCHAM...Razem tworzą jedną spójną całość...Aby mogły właściwie funkcjonować, aby mogły pełnić swoje zasadnicze funkcje muszą iść ze sobą w parze, muszą współgrać...Jeśli zabraknie któregoś z nich nie są w stanie właściwie spełnić swojej funkcji;swojego zadania które powierzyło im nasze serce...

                                Jestem mamą...Jestem mamą więc Kocham,chronię, badam...
                                Last edited by ewelka21; 19-11-2012, 00:23.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X