Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Mleczna droga"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • molimoli
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham: bezinteresownie, za to że jest, że na jego twarzy pojawia się uśmiech, za każdą chwilę spędzoną razem, kocham i kochać będę zawsze

    Chronię: przed złem tego świata, przed niebezpieczeństwem czyhającym każdego dnia, przez zawisłością i obojętnością innych ludzi

    Badam: profilaktycznie i obowiązkowo, zawsze wtedy gdy coś wzbudzi mój matczyny niepokój, bo lepiej zapobiegać niż leczyć

    Leave a comment:

  •    
       

  • edycia274
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    "kocham, chronię, badam" KOCHAM miłością ogromną - to mój największy skarb przecież,

    CHRONIĘ - jak nie to kto??? muszę chronić moją istotkę na tyle ile się da przed złem świata

    BADAM - aby uchronić przed ciężko uleczalnymi chorobami. badasz-- chronisz i zapobiec możesz chorobie dziecka

    Leave a comment:


  • asio16
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham, bo nie ma nic piekniejszego niż móc dzielić się uczuciem z tak małą osóbką, bezbronną i całkowicie zależną od nas. Za każdą łezkę, otarte kolano, kocham za wszystko, a szczególnie za Twoje ciepło w moich ramionach. Za to, że jesteś- kocham Cię!

    Chronię, bo o kogoś, kogo się kocha trzeba dbać bez względu na wszystko. W każdej chwil, przed chorobą i niebezpiecznymi przypadkami chronię mojego małego Aniołka.

    Badam, bo Twoje zdrowie jest dla mnie najważniejsze. Chcę patrzeć jak cudownie się rozwijasz, pokonujesz wszystkie przeszkody z uśmiechem na Twojej maleńkiej buzi. Badam, bo to jest pierwszy i najważniejszy krok, który musimy pokonać by móc razem spokojnie i szczęśliwie korzystać z uroków życia.

    Leave a comment:


  • kasius23
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham bo na świat przyszedł owoc mojej wielkiej miłości, który każdego dnia daje mi coraz więcej, chronię bo wiem, że to mój obowiązek by dziecko nie zaznało krzywd tego świata, badam moje dziecko zawsze wtedy, gdy czuję że coś jest nie tak bo to ode mnie zależy zdrowie i prawidłowy rozwój mojego dziecka.

    Leave a comment:


  • natalial
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    "Kocham, chronię, badam"

    Kocham - Kocham swoje dziecko odkąd zobaczyłam na teście ciążowym II kreseczki, kocham ponieważ wiem jak bardzo potrzebuje mojej miłości do prawidłowego rozwoju. Kocham i doskonale pamiętam jak bardzo walczyłam o to by jeszcze posiedział w maminym brzuszku, bo jemu tak bardzo spieszyło się na świat... A kiedy już się na nim pojawił zmienił wszystko w moim życiu. Każdy jego uśmiech, każde słowo, które jak na razie to "grrr" lub "guuu" sprawia, że łza kręci się w oku. Pamiętam sytuacje kiedy byłam chora i nie chciałam go zarazić- opiekę nad Synkiem przejął Mąż. Gdy wieczorem mi go przyniósł wzięlamgo na ręce, mały wtulił się we mnie- inaczej niż dotychczas- objął mnie swoimi malutkimi rączkami, położył główkę na ramieniu- i poczułam się tak jakby chciał powiedzieć "Mamusiu tęskniłem- kocham Cię". Kocham bo i ja również jako matka bardzo go potrzebuję- jest moim szczęściem.

    Chronię -Chronię go przed złem tego świata najlepiej jak potrafię. Wiem, że jako bezbronna istota jest całkowicie zależny ode mnie. Chronię go przed chorobami- staram się nie zapraszać "kichających" gości, szczepię swoje dziecko dodatkowymi szczepionkami ochronnymi. Codziennie też spacerujemy - zwykłe 5 minut świetnie działa na drogi oddechowe. W okresie jesienno-zimowo-wiosennym podaję witaminkę C, która uodparnia. Nie zapominam równiez o codziennej porcji owoców i warzyw- stopniowo rozszerzamy dietę o nowe produkty.

    Badam - Badam swoje dziecko ponieważ wiem jak ważne jest zdrowie i życie. Badam ponieważ chce wiedzieć, że prawidłowo się rozwija. Dbałam o swojego Synka, jeszcze w ciąży chodząc na USG i mając świadomość, że gdyby było coś nie tak zawsze wcześniej wykryta wada/choroba ma większe szanse na wyleczenie.

    Kocham swoje dziecko dlatego je badam i chronię.
    Last edited by natalial; 16-11-2012, 10:51.

    Leave a comment:


  • muzanna
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    A gdyby tak uzupełnić to hasło o znaki matematyczne? popatrzmy:
    Kocham = chronię + badam
    kocham + chronię = badam
    kocham + badam = chronię
    Widzicie? wszystko pasuje.. bo gdy w twoim życiu pojawia się dziecko, nagle zaczynasz rozumieć, że kochać, chronić i badać to wszystko właściwie to samo. Co więcej - jeśli kochasz, to badasz nie tylko malucha, ale i siebie, bo chcesz chronić go przed wszelkimi niebezpieczeństwami i nieszczęściami. I kochasz - nie tylko Twoje dzieciątko, ale i siebie i partnera i cały świat. Bo chcesz je chronić, a miłość to najlepsze lekarstwo!

    Leave a comment:


  • sierotka
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Dla każdej mamy te trzy słowa jakimi są:"kocham, chronię, badam" mają bardzo ważne znaczenie. Chronię dziecko,bo sama je urodziłam,jest częścią mnie,tracąc je to tak jakbym straciła kawałek siebie,bardzo ważny kawałek. Kocham,bo inaczej się nie da,choc chciałabym się bronic o tej miłości to zabieg ten nie ma w ogóle sensu,mając dziecko kocha się całą duszą,sercem,cały ciałem. Badam,bo wierzę,że dzięki temu jeżeli ma pojawic się jakiś problem to chcę,aby on był szybko wykryty.

    Leave a comment:

  •    
       

  • agniekos
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham moje dziecko bezwarunkowo, mądrą miłością, która każe mi chronić je przed różnymi niebezpieczeństwami i nieprzyjemnościami, jakie na nie czyhają. Moja ochrona jest skuteczna, ponieważ regularnie korzystam z pomocy fachowców, którzy badają moje maleństwo.

    Leave a comment:


  • makotokami
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    KochaMY bezgranicznie i bezwarunkowo. ChroniMY najepiej jak tylko potrafimy. BadaMY regularnie i stosujemy się do zaleceń. Jest dla nas najmniejszym, największym, bezcennym i najdroższym Skarbem!

    Leave a comment:


  • Malina85
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham, chronię, badam
    i innych rodziców do tego namawiam.
    Moje dzieci to moje szczęście największe
    a ich zdrowie jest dla mnie najważniejsze.
    Profilaktyczne badania to bardzo ważna sprawa
    i zapominać o nich nie wypada.
    Pozwalają choroby wykryć wcześnie
    oraz wyleczyć je szybko i skutecznie.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Ma_niusia
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham - to mówi moje serce, uczucia i emocje, to coś czego nie oddadzą żadne słowa i nie ogarnie rozumem nikt, kto nie zaznał osobiście miłości macierzyńskiej! To czułość, to troska, to poświęcenie i uskrzydlająca radość... i wiele wiele więcej!
    Chronię - to mówią moje ręce i ciało. Całą sobą chronię dziecko przed wszelkimi problemami, niedogodnościami, szkodliwym wpływem różnych czynników zewnętrznych i złymi ludźmi! Ja swoją osobą i moim ciałem jestem "parasolem ochronnym" dla mojego dziecka!
    Badam - to mówi mój umysł. Rozsądek i mądrość wymaga aby zapobiegać, sprawdzać, kontrolować, podpowiada, że lepiej o jedno badanie więcej niż o jedno za mało!!!

    Leave a comment:


  • kamelia13085
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham moje maleństwo bo to przecież ciałko z mojego ciała, cząstka mnie. Chronię je przed wszelkim złem i badam aby było zdrowe.

    Leave a comment:


  • marcisch
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Hasło "Kocham, chronię, badam" powinno być hasłem przewodnim każdego rodzica. Nasze dzieci to bezbronne istotki, które są od nas całkowicie zależne i to naszym zadaniem jest bezpieczne pokazanie im otaczającego nas świata, chronienie przed złem, dbanie o jego zdrowie i życie. Każde dziecko zasługuje na szczególną troskę i opiekę gdyż jest częścią nas samych

    Leave a comment:


  • SONIQ777
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    jak rozumie;kocham,chronie, badam..3 bardzo wazne słowa dla mnie jako matki,..w tych trzech wazne jest by dbajac o kazdy szczegól bedziemy je chronic przed roznymi chorobami i systematycznie szczepili i badali by zapobiedz roznym chorobą dziecko zdrowe pokazuje duzo radosci szczescia kochane zawsze bedzie

    Leave a comment:


  • AlicjaBojko
    replied
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham moje dzieci najmocniej na świecie.
    Chronię moje dzieci, bo nie chcę, aby stała się im jakakolwiek krzywda.
    Badam moje dzieci, ponieważ ich zdrowie jest dla mnie najważniejsze.
    Zdrowe, uśmiechnięte dzieci to szczęśliwa mama

    Leave a comment:

       
Working...
X