Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Dobre samopoczucie"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Dobre samopoczucie"


    Weź udział w naszym konkursie i wygraj zestaw płyt z serii CHIC. W skład zestawu wchodzą 3 płyty: "JOGA W CZASIE CIĄŻY" "FITNESS W CZASIE CIĄŻY" oraz "FITNESS PO PORODZIE".



    Zadanie konkursowe:

    Opisz krótko jaki jest lub był Twój sposób na dobre samopoczucie w czasie ciąży?


    Autorki najciekawszych wpisów nagrodzimy zestawem płyt!



    Nagrody zdobywają użytkowniczki o nickach:


    1. Justi1983
    2. Agadia
    3. sylciar
    4. OlkaG87
    5. patiska


    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do kolejnych naszych konkursów.
    Laureatki proszone są o sprawdzenie skrzynki profilowej na www.ja.w.polki.pl


    Czytaj więcej o nagrodzie >>>


    UWAGA!!!
    posty konkursowe prosimy zamieszczać jako posty a nie nowe wątki



    Nagradzamy 5 odpowiedzi!



    Konkurs trwa od 25.02 do 11.03.2011 roku!


    Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi najpóźniej 17.03.2011 roku.

    Życzymy przyjemniej zabawy.




    ZASADY KONKURSU:

    1. Konkurs "Moje dziecko" zostanie przeprowadzony na forum mamacafe.pl

    2. Zostanie wybranych 5 najciekawszych wpisów, których autorzy otrzymają zestaw 3 płyt z serii CHIC (fitness dla przyszłych mam)

    3. Wypowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl. oraz polki.pl

    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.

    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie 25.02 do 11.03.2011 roku.

    6. Jury podejmie decyzję do 17.03.2011 roku i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na www.ja.w.polki.pl, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.

    7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.

    8. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w Internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.

    9. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.

    10. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-maliowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.

  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

    Z ogromniastym brzuszkiem w ciazy nie jest lekko o dobre samopoczucie. Ale ja miałam kilka sposobów, oprócz jedzenia śledzi z żelkami Chodziłam na długie spacery z psem sąsiadki, robiłam cos w stylu medytacji, wykonywałam tez klka ćwiczeń. A wieczorami mąż szykował mi cudowną kąpiel, po niej następny dzień musiał być udany


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

      Kiedy brzuszek duży masz
      nie zawsze chętnie się uśmiechasz
      To coś boli, to coś strzyknie
      I tak ciężko, nogi bolą, plecy bolą.
      Co tu zrobić by weselszym być???
      Oczywiście o cudownej niuni śnic
      Ale także wykorzystać tatuśka
      Niech stopki masuje lub masażer kupuje
      Niech ciastka piecze lub kupuje
      Niech kąpiel ciepłą przyszykuje
      A potem balsamikiem wysmaruje
      Uśmiech wraca i już nie męczy myśl, że jutro czeka praca

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

        Przez 9 miesięcy oczekiwania przyjścia dziecka na świat borykamy się z różnymi dolegliwościami. Mnie najbardziej dokuczał ból krzyża i dzięki mojemu mężowi który codziennie długo masował te okolice czułam się lepiej. Niełatwo jest funkcjonować z brzuszkiem, który coraz bardziej rośnie, dlatego ja poświęciłam ten czas na czytanie ulubionych powieści, które mnie relaksowały, a także duuużo spałam. Sen to samo zdrowie, a w czasie ciąży poza malutkimi przyjemnościami właśnie sen i masaż sprawiał, że wracało we mnie dobre samopoczucie
        Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich przeżyciach. Przetrwa wszystko...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

          Zarówno w pierwszej, jak i obecnej ciąży moim ulubionym sposobem na dobre, ba wspaniałe samopoczucie był i jest jakiś smakowity kąsek wieczorową porą... Po "wielorybieniu się" w pachnącej kąpieli, nabalsamowaniu całego wieeeeelkiego ciałka (w pierwszej ciąży przybrałam ok.23 kg, teraz będzie podobnie), nie ma nic lepszego jak cieplutki szlafroczek, kapciochy i pyszne czekoladowe lody no i mnóstwo snu! To na miły wieczorek, a w ciągu dnia nic nie zastąpi wspaniałego spaceru, świeżego powietrza, promieni słońca na twarzy. Hmmmm.... na samą myśl o tym robi mi się miło i przyjemnie
          Kiedy łapała bądź łapie mnie jakaś niespodziewana dolinka, świetnie poprawia mi nastrój zrobienie się "na bóstwo" - eleganckie ubranko, ładna, niecodzienna fryzurka, promienny makijaż no i... ten pełen podziwu i pożądania wzrok mojego ukochanego mężusia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

            ponieważ wszystkie moje ciaże były zagrożone,więc zazwyczaj miałam wisielczy humorek ,stale nalekach po których trzesa się ręce,do tego cukrzyca przez która nie mozna sobie dogodzic tak jak to kobiecie w ciaży przystało.Jednak jak sobie pojechałam na kolejne usg i dostałam kolejne piękne zdięcie to od razu było lepiej...no i jeszcze małe przyjemności....wafle ryżowe,pizza frutii di mare itp......pycha......chwile wytchnienia zawsze łącze z moim małym przyjacielem ....Aparatem foto.zawsze sobie cos pocykam potem mały retusz i juz jestem cała zadowolona......ale co tam najważniejsze że teraz mam dwoje wspaniałych i mądrych urwisków....warto było...pzdr
            Attached Files

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

              Jestem obecnie w 23 tc i moje samopoczucie jest znakomite ponieważ starannie dbam o siebie,swoje ciało,relacje z partnerem i najbliższymi.Staram się szczególnie pielęgnować swoje ciało i duszę tak abym i ja i maluszek w brzuszku był szczęśliwy.Nieodzownym elementem w tym przypadku jest dbanie o ciało,wygląd i a trakcyjność w ciąży(co przełoży się na okres już po ciąży).Ja poświęcam sobie w tym szczególnym okresie wiele czasu,co sprawia,że czuję się piękna,zadbana i nawet z kilogramami na plusie najszczęśliwsza na świecie.Chciałabym się podzielić wskazówkami jak dbam o siebie i swoje ciało i zachęcić wszystkie przyszłe jak i obecne już mamy do pielęgnacji,bo przecież nic nie poprawia nam kobietom humoru tak jak komplementy i dobre samopoczucie na co dzień.
              Jak każda przyszła mama dbam o ciało całą ciążę,ale przed wiosną czynię to bardziej intensywnie i z większym zapałem.Moje ciało już sporo się zmieniło.Przybyło troszkę kilogramów i tłuszczyku.Sylwetka wyraźnie się zaokrągliła,szczególnie biodra.No i oczywiście brzuszek powoli sobie rośnie.Od samego początku ciąży staram się dbać o ciało szczególniej niż w normalnym okresie.Zaczynam pod prysznicem.Myję ciało delikatnymi
              specyfikami i peelingami odpowiednimi dla kobiety w ciąży.Polewam ciało na przemian zimną i ciepłą wodą z przekonaniem,że pozwoli to chociażby na częściowe zachowanie dawnej jędrności.Po kąpieli obowiązkowo balsam lub oliwka dla niemowląt.Wmasowuję w całe ciało około 10 minut każdego wieczora.Z tego co wiadomo największym zagrożeniem są jednak rozstępy,dlatego co drugi dzień wmasowuję w piersi,brzuch,uda i pośladki specjalny balsam dla przyszłych Mam.Póki co rozstępy jeszcze się nie pojawiły,aczkolwiek wiem,że czasami nie pomogą nawet najdroższe i najskuteczniejsze niby specyfiki.Stawiam także na pielęgnację
              skóry twarzy.Raz na tydzień robię sobie maseczkę nawilżającą lub oczyszczającą,która poprawia wygląd mojej cery,która obecnie zachowuje się troszkę inaczej. Jeżeli chodzi o nogi to wiem,że o nie również należy dbać.Ja póki co często chodzę na spacery i spaceruję po domu na boso.Nie zrezygnowałam także ze sportu,staram się codziennie chociaż chwile poświęcić na spokojną gimnastykę w domu,a czasami udaję się także na basen(w wodzie czuję się lżejszaMoim zdaniem najważniejsze to nie zaszywać się w domu.Należy żyć normalnie,korzystać z przyjemności,także z tych sam na sam z ukochanym.Warto chodzić do kina, na wystawy, romantyczne kolacje.Dbać o siebie szczególnie by podobać się zarówno sobie,jak i swojemu partnerowi.Mimo zmiany wyglądu nawet na buzi codziennie wykonuję makijaż i staram się ją ładnie rozświetlić,nie zapominam też o pięknych jasnych kolorach na paznokciach, które sprawiają,że od razu poprawia mi się humor.Co jakiś czas odświeżam także garderobę.Wybieram się wtedy na samodzielne zakupy i kilka godzin spaceruję i szukam czegoś w czym będę czuła się naprawdę fajnie.Do tego dochodzi jeszcze dieta!najważniejsze nie jem za dwóch,ale dla dwóch.Ograniczam sól.Bo wiem,że w ciąży kobiety pozwalają sobie na wszystko i w nieograniczonych ilościach.A później zaczynają się schody.Do tego dużo owoców i warzyw, naturalnych soków,wody.Mam nadzieję,że moje recepty i zabiegi okażą się przydatne dla innych mam,a ja podczas całej ciąży będę cieszyła się zdrowiem i szczęściem,a przede wszystkim doskonałym samopoczuciem.Mamy pamiętajcie,że ciąża to najpiękniejszy okres w życiu i w tym okresie należy szczególnie dbać o siebie i swoje samopoczucie,co w przyszłości przełoży się na cudownego malucha!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                Witam serdecznie, jestem mamą 6-miesięcznego chłopczyka. W ciąży przytyłam 16 kilogramów, ale dzięki odpowiednio dawkowanej aktywności fizycznej mój organizm za bardzo tego nie odczuł, a ja dzięki zastosowaniu kilku trików czułam się i wyglądałam w stanie błogosławionym bardzo dobrze. Przez całe 9 miesięcy dbałam nie tylko o ciało, ale również o zdrowie psychiczne. Starałam się myśleć pozytywnie, dużo odpoczywać, także przy muzyce, dlatego słuchałam kojących rytmów. Nie miałam problemów z kręgosłupem, bo już od początku gimnastykowałam się, wykonywałam ćwiczenia rozciągające np. kocie grzbiety, uelastyczniające mięśnie dna miednicy np. leżąc na plecach podnosiłam biodra do góry, zwiększające wentylację płuc. Gimnastyka przebiegała przy akompaniamencie muzyki relaksacyjnej, a potem gdy ciąża była bardziej zaawansowana przy Mozarcie, bo jego muzyka wyjątkowo korzystnie działa na rozwój dziecka, ponieważ jest najbogatsza w wysokie częstotliwości. Gdy teraz obserwuję mojego synka to wiem, że było warto słuchać muzyki poważnej, chociaż wcześniej wydawało mi się, że jest usypiająca, nudna i skierowana tylko do emerytów i rencistów Ruch podczas ciąży zapobiegł w moim przypadku obrzękom i powstaniu żylaków, zminimalizował przykre dolegliwości jak zaparcia i zgagę. Zbawienny wpływ na moje ciało miały spacery i masaże mojego męża oraz aromatyczne olejki np. lawendowy. Regularne ćwiczenia w okresie ciąży, również wykonywanie ćwiczeń Kegla, pomogły mi utrzymać dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę, wpłynęły na akcję porodową, która przebiegała bez komplikacji i trwała niezbyt długo jak na pierwszy poród, bo tylko 4 godziny. Gimnastyka przyspieszyła powrót do sił w połogu. Po upływie 6 tygodni od porodu zabrałam się ostro za siebie i obecnie ważę tyle samo, co przed zajściem w ciążę, ale myślę, że uda mi się jeszcze zrzucić parę kilo za pół roku, kiedy mój urwisek zacznie chodzić i biegać, a ja będę musiała pomykać za nim

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                  9 przykazań kobiety na dobre samopoczucie w ciąży

                  1. Nie martw się na zapas – przed Tobą szczęśliwe 9 miesięcy.
                  2. Nie przejmuj się mdłościami – i one kiedyś odejdą w zapomnienie.
                  3. Nie hamuj swoich odczuć – jeśli teraz drażni Cię woda toaletowa męża, to powiedz mu, żeby na razie ją odstawił.
                  4. Nie zapominaj o zdrowym jedzeniu – wpłynie ono pozytywnie na samopoczucie Twoje i dziecka.
                  5. Nie rezygnuj z chwili bliskości z mężem. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań ginekologicznych, możesz...
                  [tekst ocenzurowano ]
                  6. Nie przesadzaj z chemią – kosmetyki, których dotychczas używałaś, zamień na te dedykowane kobietom w ciąży lub te dla noworodków.
                  7. Nie spiesz się – pośpiech szkodzi dobremu samopoczuciu.
                  8. Ani też nie czekaj na ostatnią chwilę – walizkę do szpitala spakuj nawet miesiąc wcześniej. Myśl, że jesteś już przygotowana na przyjście dziecka i znakomici3e wpływa na samopoczucie.
                  9. Nie słuchaj, ani nie czytaj historii o komplikacjach porodowych, patologiach ciąży i chorobach wrodzonych noworodków – przecież Ty z Twoim dzieckiem stosowałaś się do tych 9 przykazań, nie grożą Wam więc żadne tego typu rzeczy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                    Przez większą część mojej ciążowej przygody miałam nudności i wymioty, a jakby tego było mało pojawiła się i zgaga, trzeba było jakoś temu zaradzić... moim serum na te dolegliwości okazało się spędzanie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu, więc gdy brzuszek był mały to maszerowałam godzinami z psem po polach i łąkach, potem gdy byłam już sporych rozmiarów siedzenie w domu dalej nie było mi wygodne, a że mieszkam blisko morza, więc latem czy pogoda czy też nie obowiązkowo wylegiwałam się na plaży oczywiście pod parasolem przeciwsłonecznym albo przeciwdeszczowym Żeby nie było nudno rozwiązywałam tomy sudoku i czytałam książki...tak zleciało 9 miesięcy...a teraz moja córeczka uwielbia morze, uwielbia spacery, no a najbardziej to fascynuje ją wertowanie i "czytanie" wszystkich książek i gazet jakie mamy w domu, zabawki jej nie interesują, a ma dopiero 13 miesięcy

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                      Ciąze w moim przypadku były najpiękniejszym okresem w zyciu mimo czucia grubości, cięzkości i lekkich pobolewań przeważały te dobre humorzaste dni, których nie zapomnę
                      Moim sposobem na poprawienie samopoczucia w czasie ciazy były wypady na basen ze znajomymi, shopping, domowe " crazzy mum party" tzn. spotykałyśmy sie z mamusiami i przyszłymi mamami w kręgu znajomych i mile spędzałyśmy czas przy domowych wypiekach. Czytałam dużo książek i słuchałam razem z dzidziusiem będącym jeszcze w brzuszku muzyki...
                      Wieczorne spacerki razem z męzem na świezym powietrzu pozwalało mi odpręzyc się i wyciszyc. Rozmowy z nim dodawały otuchy i spawiały ze czułam się szczęsliwsza. Nie zapomnę pomocy męza który masował bolace miejsca i szykował kąpiele dla żonki,a także woził do fryzjerki i kosmetyczki
                      Z myslą o dzidziusiu nauczyłam się nawet robic na drutach i muszę przyzac że tej zimy dzieciaczki miały cieputkie welniane sweterki od mamusi,gdzie nigdy nie przypuszczałam że kiedykolwiek się tego nauczę a jednak udalo mi się.
                      W czasie ciązy nie umiałam siedziec długo w jednym miejscu, zawsze znalazłam sobie zajecie, które sprawiało mi przyjemnośc.
                      W trzecim trzymestrze ciązy prócz urozmaiconych zajęc i odpoczynków codziennie wieczorem relaksowała mnie i poprawiała humor domowa joga specjalna dla kobiet w ciąży czyli przysiady i kucanie które rozszerzają miednicę i pomagają dziecku prawidłowo ułożyć się do porodu, jak i również kilka cwiczeń z męzem przy których uśmialiśmy się nieziemsko no i unoszenie pośladków. Oj wesolutko było
                      Grafiki były bardzo zróznicowane ale dzięki temu nie dopadała mnie trauma. Ciekawe jest to, ze dbając o całokształt mojego wizerunku czułam się niezwykle piękna,chodziłam dumna i uśmiechnięta a brzuszek był moim cudownym dodatkiem
                      Doriaś ur.17.03.2008




                      Tristaś ur. 11.03.2010

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                        W ciąży ogólnie czułam się bardzo dobrze, od samego początku chodziłam na basen i to było cudowne Wiadomo z dużym brzuszkiem łatwo nie jest - zawiązanie butów w 9 miesiącu to jak zdobycie najwyższego szczytu, na przekręcenie się z boku na bok potrzeba kilka minut, a czasami kilka minut to mało a na basenie czułam się jak... motylek. Dzidziusiowi w brzuszku również bardzo się podobało
                        Dzięki temu że chodziłam na basen regularnie miałam świetne samopoczucie, do tego dbałam o kondycję i ...aż tak dużo nie przytyłam

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                          Moje samopoczucie poprawiały pomarańcze w połączeniu z lodami i zwierzenia mojej psiapsiółki, która zawsze potrafi wyczarować uśmiech na mojej twarzy. Wnikanie w jej świat był cudowną odskocznią od mdłości To zwłaszcza dzięki niej mobilizowałam siły, by z gracją kobiety ciężarnej pospacerować, czy też po prostu delikatnie się umalować i być piękniejszą dla siebie. Wiele zawdzięczam jej cudownemu podejściu do świata, a na pewno dobre samopoczucie w trakcie ciąży, za co jej dziękuję!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                            Abym dobrze się czuła w ciąży często chodziłam na spacery,spędzałam dzień na słońcu w basenie co było dla mnie największym relaksem kiedy było pochmurno w domu puszczałam sobie muzykę relaksacyjną, siadałam na podłodze z nogami w kwiat lotosu i się wyciszałam, czułam jak moje maleństwo też się uspokaja i chyba zasypiało???Kiedy w późniejszym okresie ciąży miałam kłopoty z uciskiem na prawą nogę już tylko chodziłam na krótkie spacery, ale za to siedziałam dużo na świeżym powietrzu, rozmawiając lub wsłuchując się w swoje ciało i maleństwo które we mnie rosło i szykowało się do przyjścia na świat Słuchałam dużo muzyki, przy czym mąż mi masował kręgosłup i plecy oraz nogę.Przez całą ciążę miałam dobre samopoczucie co się odznaczało też na innych z rodzinki




                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

                              Pamiętam, że w czasie ciaży miałam takie dni, że z chęcią nie wychodziłabym z łóżka...niestety (albo stety do 7 miesiaca pracowałam, że na całodzienne leżenie w łożku nie mogłam sobie pozwolić. Za to miałam inne sposoby na polepszenie samopoczucia. W czasie pracy wchodizłam na internet i przeglądałam ciuszki i różne akcesoria dla maluchów - bardoz to lubiałam, bo nie mogłam doczekac się dzidzi, a każde zakupy dla niej sprawiały mi ogromna przyjemność. Nie mogłam sobie kupowac ciuchów, no bo przeciez brzuszek rósł, ale za to mojemu synkowi mogłam. Po obiedzie wybierałam się na długi spacer, który mnie relaksował. Zabierałam na niego mojego męża lub moją przyjaciółkę. Rozmowy zawsze mnie regenerują Kilka razy w tygodniu gotowałam jakąś nowośc wyszukaną w internecie...miałam zachcianki na różne smakołyki, więc probowałam co tylko się dało. Fakt, domownikom nie zawsze smakowało ale mi sprawiało ogromną przyjemność gotowanie. Samopoczucie poprawiały mi tez zwykłe rzeczy jak pyszny baton lub ciepła kąpiel. Bardzo lubiałam jak mój mąż wmasowywał mi balsam...wtedy odlatywałam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X