Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

    http://babyonline.pl/moje-dziecko-je...,16040,r1.html - artykuł ten dał mi do myślenia. Wyształciłam sobie w swojej głowie myśl, że moje dziecko jest niegrzeczne, bo złościć się lubi i postawić na swoim. A tu czytam i zaczynam rozumieć więcej z jej małego świata. I głupio mi się robi, bo wiele winy leży we mnie. Ja przecież też, jako dorosły człowiek potrzebuję swoich chwil złości, to czemu ta mała istotka miałaby ich nie mieć? Dzięki temu artykułowi zrozumiałam, że z jednej strony dziecko chce postawić na swoim, a z drugiej – pragnie naszej akceptacji - i nasza w tym głowa, żeby to sprytnie połączyć w jedno. Dzięki za te ważne dla mnie myśli.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

      Mnie zaciekawił artykuł "Twoje dziecko nie jest niegrzeczne, gdy...". Moje trojaczki mają 2 lata i 3 miesiące. Wszystkie rady które zawarte są w artykule znam i wiem że mam je stosować, ale łatwo opowiedzieć o tym a dla mnie trudniej wprowadzić w życie. Dzieciątka moje są tak ruchliwe i tak ich wszędzie pełno, że znam już każdą metodę wychowawczą, przerabiałam każdą radę proponowaną w artykule, ale najlepsza jest CIERPLIWOŚĆ i nieustanna rozmowa. To jest jak etat w call center, tylko tu jest rozmowa z moimi dzieciątkami i nie mogę się wyłączyć gdy jestem rozdrażniona - tylko spokój mnie uratuje

      Skomentuj


        Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

        Jestem mamą 4-miesięcznego szkraba, któremu planuję w najbliższych dniach zacząć rozszerzać dietę i obywatelką naszego pięknego kraju, od niedawna z rozkoszą zajadającą polskie jabłka w formie wszelakiej: bez dodatków, pieczone, w kompocie i cieście. Z tego właśnie względu ogromnie zainteresował mnie artykuł "Niemowlęta jedzą polskie jabłka: nie tylko na złość Putinowi!". Po jego przeczytaniu z radością stwierdziłam, że już jutro pognam do sklepu warzywnego zakupić naszej córeczce jej pierwsze (odpowiednio dobrane) jabłuszko. Dzięki artykułowi przypomniałam sobie również o wielu zbawiennych właściwościach jabłek, m.in. o tym, że regulują pracę przewodu pokarmowego, a nasze dzieciątko niejednokrotnie męczy się próbując zrobić kupkę. Artykuł ten brzmi jakby specjalnie był dla nas napisany. Tym samym pierwszy owoc naszego dziecka doskonale skomponuje się z historią naszego narodu o czym będziemy pamiętali już zawsze. Jestem ogromnie ciekawa wrażeń naszego maleństwa, gdy będzie jadła swoje pierwsze jabłuszko.

        Skomentuj


          Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

          Dla mnie tym najciekawszym artykułem było: Wyznaczanie granic. Dlaczego warto czasem powiedzieć dziecku "nie".
          Od samego początku mówiłam,tłumaczyłam dziecku co można, a czego nie. Uważałam, że pomimo iż nie mówi i nie chodzi to i tak będzie zapamiętywało, że coś nie jest dla niego i w przyszłości po to nie sięgnie. Jednak moi rodzice mnie krytykowali, że ciągle mu czegoś zabraniam, nic mu nie wolno. Zastanawiałam się więc czy nie przesadzam z tymi zakazami. I oto stało się! przeczytałam powyższy artykuł
          Jest ciekawy, bo dowiedziałam się, że robię dobrze, ale tylko w połowie. Mówię "nie dotykaj" ale nie mówię dlaczego - wg artykułu należy krótko uzasadnić (w sumie to logiczne). Tekst jest naprawdę fajny, bo ciężko jest czegoś zakazać i być konsekwentnym,szczególnie jeśli dziecko się czegoś domaga płaczem i tupaniem. A z drugiej strony być fajnym rodzicem, który nie tylko ciągle zakazuje i rozkazuje. Artykuł daje do myślenia.
          Czekam jeszcze na artykuł typu "Jak nauczyć dziadków konsekwencji/ mówienia 'nie' wnuczkowi" itp....

          Skomentuj


            Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

            Nigdy szczególnie nie myślałam o raku piersi, wiedziałam na jego temat jakieś tam, zaledwie ogólne informacje. Niby jeszcze w liceum pani higienistka tłumaczyła nam w jaki sposób bada się piersi, jednak jako (określę to) "młody podlotek" nie zwracałam na to szczególnej uwagi, ciesząc się, że przez taki "wykład" przepada nam kolejna matematyka.
            U mnie w rodzinie na szczęście nigdy nie było takiego przypadku, jednak koleżanka z pracy zmaga się z tym choróbskiem. To właśnie ona zazwyczaj przypominała mi o samobadaniu piersi, jednak rozmowa rozmową ale zawsze potem jakoś umykało mi, żeby choć sprawdzić w internecie w jaki sposób to badanie się wykonuje.
            I mimo, że zazwyczaj czytam Wasze artykuły z cyklu " niemowlę" i "małe dziecko" i za bardzo nie zwracam uwagi na inne niedawno wpadłam na to http://babyonline.pl/diagnostyka-rak...,16055,r1.html , dopiero po przeczytaniu tego artykułu w końcu wiem jak to zrobić, co więcej badanie przed lustrem, palpacyjne i dotykowe mam już za sobą i postanowiłam robić je regularnie

            Skomentuj


              Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

              Jak zwykle - trudny wybór!
              Wasze opinie są dla nas niezwykle ważne i inspirujące - dziękujemy!
              Nagrodę z tego weekendu zgarnie alen300, gratulujemy i prosimy o adres do wysyłki poprzez prywatną wiadomość
              W piątek - kolejna odsłona!
              pozdrawiamy,
              Redakcja MamoToJa.pl

              Skomentuj


                Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                Bardzo, bardzo dziękuję

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                  adres przekazany, czekamy

                  Skomentuj


                    Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                    Tym razem do wygrania zestaw poradników dla rodziców



                    a zadanie?
                    Zajrzyj na http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html i napisz nam, które tematy warsztatów są według Ciebie najciekawsze, najbardziej przydatne - lub wręcz przeciwnie A może zaproponujesz coś zupełnie nowego?
                    Czekamy, jak zwykle, do niedzieli do północy, wyniki w poniedziałek, 25.08!
                    pozdrawiamy,
                    Redakcja MamoToJa.pl

                    Skomentuj


                      Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                      Brałam udział w tych warsztatach w zeszłym roku w Poznaniu.Otrzymałam wiele cennych dla mnie rad,które były bardzo przydatne po narodzinach córki.Miałam mnóstwo obaw,gdyż było to nasze pierwsze dziecko.Najbardziej przydał mi się wykład z chustonoszenia.Zawsze wydawało mi się to takie trudne,te wiązania,zawsze zastanawiałam się jak dziecku w tym wygodnie.Nasza córka od początku nie chciała spacerować we wózku.Miała refluks,kolki i niestety pozycja leżąca jej nie odpowiadała.Dzięki chuście mogliśmy spacerować wszędzie a i w czasie kolek była spokojniejsza.Teraz już wiem,że jest to bardzo wygodna metoda zarówno dla mnie jak i dla dziecka.
                      Jako nowe tematy to może: Jak wspomagać rozwój niemowlęcia(jakie zabawy,ćwiczenia) lub przykłady masażu dla niemowląt.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                        Dla mnie najciekawszym wciąż tematem jest pierwsza pomoc w pigułce. Przy trojaczkach ten temat jest na porządku dziennym. Nie było dnia (i wciąż nie ma) żebym nieustannie nie martwiła się, czy moim dzieciątkom coś nie grozi zarówno ze świata ich otaczającego, jak i nawzajem mogą i robią sobie krzywdy. Taki temat powinien być nieustannie utrwalany, bo licho nie śpi.
                        Według mnie interesującym tematem dla przyszłych i świeżych mam byłby temat związany ze zdrowiem mam po porodzie - zdrowiem fizycznym poporodowym jak i psychicznym, jak ogarnąć to wszystko po porodzie i jak dać sobie rade ze swoimi emocjami.

                        Skomentuj


                          Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                          Gdy tylko na stronie babyonline pojawiła się informacja o tych warsztatach, skopiowałam link do strony i wrzuciłam na mój profil na portalu społecznościowym. Udało mi się namówić już 4 znajome mamy z maluszkami na wspólny udział w warsztatach z dziećmi oczywiście Razem będzie nam raźniej, a i będzie to świetna okazja do spotkania i wymienienia się spostrzeżeniami na temat naszych córeczek. Jeżeli chodzi o same warsztaty to pierwszy raz mamy zamiar w nich uczestniczyć. Sama tematyka spotkań bardzo zachęca do przyjścia. Bo bezpieczeństwo i zdrowy rozwój były, są i będą najważniejsze dla dzieci
                          JEżeli chodzi o tematykę to mam propozycję aby organizatorzy w przyszłości uwzględnili także tatusiów i zorganizowali zajęcia skierowane specjalnie do nich. Gdy wyszłam z inicjatywą do mojego męża bay poszedł z nami na zajęcia to powiedział że pewne będzie sam, w śród matek i że źle się będzie tam czuł. więc nie nalegałam... Jeżeli chodzi o tematykę takiego spotkania byłoby nią np "budowanie więzi z nowo narodzonym dzieckiem"Mogłyby zostać na nim zaprezentowane różne zabawy, ćwiczenia ruchowe oraz edukacyjne w których relacje dziecko-tata mogły by się zacieśniać . Myślę że nie tylko mój mąż miał na początku wiele obaw przed kontaktami z takim maluszkiem.
                          Jeżeli chodzi o tematykę zajęć dla młodych mam/przyszłych mam to może coś co dla mnie osobiście staje się trudnością czyli porady" Jak pogodzić bycie mamą z byciem żoną? ". Sama mam z tym nie mały kłopot, gdy po prostu brakuje mi czasu dla męża i widzę jak się od siebie oddalamy. . .
                          Pozdrawiam, do zobaczenia 02.10 w Lublinie

                          Skomentuj


                            Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                            Takie warsztaty
                            powinny być nie tylko dla mamy, ale i dla taty.
                            Na takim męskim spotkaniu tatusiowie się spotykają
                            i swobodnie o dziecięcych sprawach rozmawiają,
                            Wiele interesujących spraw się tutaj dowiedzieć mogą,
                            bo każdy z nich jest wyjątkową osobą.

                            A jakie tematy
                            są idealne na takie warsztatowe spotkania dla mamy i dla taty?
                            Przede wszystkim przydałyby się zajęcia na temat starszych dzieci,
                            gdzie przy nich czas również szybko i miło nam leci.
                            Chodzi m o te w wieku 1-3 lat
                            i to było by tak:
                            - nocnikowanie krok po kroku,
                            - adaptacja dziecka w grupie rówieśniczej,
                            - przykłady gier i zabaw ruchowo-rozwojowych,
                            - odstawiamy smoczek
                            - rozwój emocjonalny dziecka

                            Takie warsztaty mi się podobają,
                            bo wiele, wiele zalet w sobie mają.
                            Nie tylko nauczają,
                            ale ogromną radość rodzicom sprawiają.
                            Podczas nich nawiązywane są nowe znajomości
                            i u każdego uśmiech gości.
                            Wszelkie niespodzianki dla rodziców są przygotowane
                            i konkursy organizowane.

                            Dla mnie ważnym tematem na tych spotkaniach jest:
                            dieta dziecka i jej rozszerzanie,
                            drodzy panowie i panie.
                            Bo czy Wy wiecie,
                            że tutaj się wiele dowiecie o dziecięcej diecie.
                            Co kiedy i w jakich ilościach wprowadzamy?
                            Po tych zajęciach odpowiedź na wszelkie trudne pytania znamy!

                            Skomentuj


                              Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                              Ja proponowałabym temat karmienia piersią - ale nie pod tym samym kątem jak jest opisywany we wszystkich poradnikach... Myślę, ze przyszłe mamy należy nastawić, że nie każdej kobiecie idzie to jak z płatka i, że czasami wiąże się to z ciężką pracą, wyrzeczeniami itd, najlepiej gdyby miały okazję posłuchać "prawdziwych historii" od mam, które pokonały przeciwności itp
                              Innym tematem który można by poruszyć to żywienie starszych dzieci, ale pod kątem złych składników, substancji, które znajdują się w jedzeniu, i jak one wpływają na nasze dzieci, np barwniki, substancje słodzące itp
                              A wspaniałym pomysłem byłoby stworzenie osobnych warsztatów dla mam starszych dzieci: powyżej 1 roku życia i np przedszkolaków.. Tu tematów jest morze... Broszur, poradników odnośnie 1 roku życia dziecka jest dookoła multum - chociażby w szpitalu dostajemy kopkę broszur, ale odnośnie wychowania dwulatków i starszaków to już musimy szukać na własną rękę, a kto powiedział że z takim dzieckiem jest łatwiej
                              Kiedy ja brałam udział w warsztatach w 2013 roku, najciekawszym tematem było chustonoszenie, poza tym myślę, że temat pierwszej pomocy, powinien być "wałkowany" na każdym kroku, myślę że nieco nudziłabym się przy temacie kolki i podstawach pielęgnacji skóry niemowlęcia - ale to moje bardzo subiektywne zdanie
                              pozdrawiam

                              Skomentuj


                                Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                                Tak już poza konkursem zgadzam się z tą wypowiedzia:
                                "Chodzi m o te w wieku 1-3 lat
                                i to było by tak:
                                - nocnikowanie krok po kroku,- adaptacja dziecka w grupie rówieśniczej,
                                - przykłady gier i zabaw ruchowo-rozwojowych,
                                - odstawiamy smoczek
                                - rozwój emocjonalny dziecka"

                                Pozdrawiam :-)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X