Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proces poznawania procesu poznawania

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Proces poznawania procesu poznawania

  Bycie mamą to wyzwanie dla umysłu.
  Mały brzdąc, sztuk 1 (słownie jeden) - a ile wyzwań, możliwości twórczych, ile metod zwalczania zachowań nieakceptowanych społecznie?... Małe, rezolutne, czasami kapryśne, samodzielnie myślące stworzenie, które my mamy mamy niepowtarzalną możliwość (dosłownie jednorazową) obserwować dzień po dniu - od etapu wyklucia i stadium dzidzi laleczki, przez etap otwierania oczu i podnoszeniu główki, aż po dzień akceptacji partnera życiowego naszej dzidzi i funkcjonowania jako teściowe. Na razie jednak owe dni daleko przede mną (miejmy nadzieję). Moj szkrab ma 11 miesiecy, a już wiem doskonale, co jest najcudoniejsze w macierzynstwie: kochanie.
  Swoją tezę przedstawię na prostym przykładzie.
  Jestem ja i moje dziecko.
  A ponieważ bycie mamą to wyzwanie nie tylko dla umysłu, ale i dla ciała - leżę zmęczona na podlodze. Moja dzidzi pije soczek z butelki. Uśmiecha się i widzi, że coś kiepsko reaguję. Co robi więc? Podraczkowuje do mnie i wtyka mi butelke do buzi, żebym sie napiła i już nie byla taka zmeczona.
  Czy to nie genialne? Odwzajemniona troska!
  Za każdym razem, gdy widze, jak mala sama odkrywa nowe mozliwosci - na przykład to, że plastikowa lalkę można całować i kołysać do snu albo można prztulić się, gdy widzi, ze jest mi przykro -> podziwiam, ba, więcej - popadam w zachwyt nad tym małym stworzonkiem, które w tak krótkim czasie procesu poznawania świata jest o niebo lepsze w dawaniu milości niż niejeden mędrzec.
  Możliwośc doświadczenia miłosci wlasnego dziecka jest dla kazdej matki rzeczą najwspanialszą.
  O tak!
  Pozdrawiam wszystkie MAMY (swoją równiez)

  DOROTKA


  ps. A tak na marginesie, moja własna mama uważa, że może owszem, wspaniale jest być mamą - ale bycie babcią jest jeszcze wspanialsze, bo mozna przezywac raz jeszcze radość kochania małego slodkiego robaczka i wprowadzania go w zycie celebrując od początku te wszystkie małe i wielkie chwile szczescia, na ktore nie zwracało sie może uwagi będąc tylko MAMĄ
       
Working...
X