Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podpłomyki;)

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Podpłomyki;)

To co w pierwszej chwili mi przyszło na myśl o smaku z dzieciństwa to placki z ciasta makaronowego pieczone bezpośrednio na blasze pieca!Pamiętam jak lubiłem te soboty gdy moja babcia szykowała ciasto na makaron do niedzielnego rosołu.Czekałem z niecierpliwością na rozwałkowane wielkie płaty ciasta,a gdy zostało ono pokrojone w paski -ukradkiem podbierałem te paski by upiec je na gorącym piecuPatrzyłem zawsze z ciekawością jak na moich oczach ciasto wyrasta.pękają pęcherzyki i makaronowy wafelek się rumieni na złoty kolor!Gorący i pachnący placek miał niesamowity,wyjątkowy smak.Kruchy i chrupiący -przesycony zapachem pieca-po prostu rozpływał się w ustachŻadne ciasteczka ze sklepu nie smakowały mi jak te pieczone na blasze pieca-mimo,ze nie były słodkie!Dziś babci już nie ma wśród nas,nie ma też kaflowego pieca w kuchni-został rozebrany..A makaron-no cóż-młode kucharki idą na łatwiznę i kupują go w sklepie..Nie wiem czy kiedykolwiek będę miał szansę pokazać swojej córeczce jak się robi i jak smakują podpłomyki...

Working...
X