Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niezapomniany Smak Parowańców Jagódowych

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Niezapomniany Smak Parowańców Jagódowych

Moim smakiem dzieciństwa jest dla mnie smak parowańców jagodowych,które robiła dla mnie moja najukochańsza babunia.Oczywiście przedtem chodziłyśmy obie własnoręcznie zebrać dzban jagód-piękne granatowe i niezwykle aromatyczne.Będąc brzdącem oczywiście nie za bardzo miałam cierpliwośc aby je zbieać,wolałam biegać po lesie,a to nasłuchując śpiewu ptaków a to podziwiając rudą kitę wiewiórki skaczącej rezolutnie po drzewie.
    Zapamiętałam do dziś jednak słowa babci:Kochane ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka i tak oto czasem udawało mi się nazbierać troszkę jagód.
    Po przyjściu do domu babcia przebierała jagódki i zasypywała cukrem,potem robiła ciasto i formując małe pierożki nadziewała je jagodami.
    No i następowało parowanie,dzielnie pomagałam babunin asystując jej przy kuchni.Najprzyjemniejszą jednak rzeczą z tego wszystkiego było samo jedzenie pierogów-pamiętam ich słodki smak jak dziś-jeszcze grące zjadałam,bo nie mogłam się doczekać,z tego wszystkiego zawsze poplamiłam ubranie...ale babunia nigdy na mnie nie krzyknęła tylko z radością mówiła:smacznego dziecko,rośnij duża.
    OTO MÓJ SMAK DZIECIŃSTWA..NIEDŁUGO LATO WIĘC PORA RUSZYĆ DO LASU I SAMEJ ZBIERAĆ JAGODY NA PYSZNE PAROWAŃCE DLA SWOJEGO BRZDĄCA.

Working...
X