Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bajka z morałem;)

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Bajka z morałem;)

Za górami,za lasami żyła mama z chłopaczkami.Tatuś także z nimi był i Babunię dowoził.Jeden synuś duży taki,miał komiksy,resoraki-Drugi mały,ale prędki kochał garnki i nakrętki.Duży synuś grzeczny,miły-wszyscy bardzo Go lubili.Mały psuja,psotnik żwawy,napchał do kieszonek trawy,wszędzie brudził,rozsypywał-wszędzie gdzie nie wolno-bywał.Tatuś dwoił się i troił,ale Antoś ciągle broił,mama na kolanka brała i tłumaczyć się starała.Babcia modły odczyniała,do znachorów posyłała.Aż tu nagle,dnia pewnego mały Antoś wyrósł z tego,przykład wziął ze starszego brata,rada mama,dumny tata.Babcia aż klasnęła w ręce i upiekła tort w podzięce.Wszyscy bardzo się cieszyli,Antka bardzo wychwalili.Tylko starszy brat się stropił,ciasteczka herbatką popił i pomyslał:gdybym nie przekupił brata,dalej trwałaby debata,dalej by mu tłumaczyli,dalej by w chaosie żyli.Myslą,że to ich zasługa,a to gąsiennica długa-tylko cicho,bo się zbudzi-może się Antkowi znudzi i od nowa chaos wstanie, jak sie wytłumaczę mamie?
    Bo przekupstwo nie nauka,tylko na troszkę oszuka,więc zakończmy tę bajeczkę,oddam jeszcze Mu owieczkę.Może nie wygada mamie,a mnie nic się nie dostanie.Dobrej nocki moi mili,obyscie mądrzejsi byli

Working...
X