Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rejestracja noworodka

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• kathiee
    replied
    Odp: Rejestracja noworodka

Ja dostałam kartę i ojciec Amelki jak jeszcze byliśmy w szpitalu ją rejestrował. Zameldowanie, tak jak dziewczyny piszą zawsze jest pod matką. Wg mnie to bardzo dobrze!

Leave a comment:

•    

• majajula
    replied

ja-mamusia z tą kartą jest tak że mogli Ci dać (mi z JUlką też dali) ale i tak musiał szpital wysłać do USC bo np ktoś by wziął ze szpitala i nie zarejestrował i co??? szpital nie sprawdza czy zarejestrowano dziecko a urząd skąd by wiedział że tym ludziom urodziło się dziecko
    zbyt łatwo by znikały dzieci

Leave a comment:

• ja-mamusia
    replied

jak rodzilam corcie w lublinie to dali karte a jak synka w krasnymstawie karte wyslali i maz sam wszystko zalatwil, meldunek dziecko ma od razu tam gdzie Ty, akt malzenstwa potrzebujesz tylko wtedy gdy w tym urzedzie nie maja
    Last edited by ja-mamusia; 22-02-2011, 16:03.

Leave a comment:

• majajula
    replied

na zarejestrowanie dziecka na się 14 dni potrzebne są dowody osobiste rodziców i akt małżeństwa (chyba że go nie ma wtedy muszą rodzice zgłosić się osobiście i zarejestrować) akt jest nie potrzebny jeśli związek małżeński został zawarty w tym samym USC
    Dziecko jest meldowane automatycznie w miejscu zameldowania matki

Leave a comment:

• alibabka
    replied

a czy dziecko automatycznie jest zameldowane u rodziców czy trzeba to załatwiać w gminie?

Leave a comment:

• pieczulka
    replied

mysmy zadnej karty nie dostawali do reki tylko szpital dostarcza do usc idzie sie z dowodami (twoim i M) ale moze jakie zwyczaje panuja warto sie dowiedziec lokalnie
    i dwa tygodnie od porodu masz czas

Leave a comment:

• ja-mamusia
    replied

maz moze zarejestrowac dziecko jak jeszcze jestes w szpitalu. Polozna powinna Ci dac karte szpitalna, ktora bedzie potrzebna przy rejestracji. Dziecko rejestruje sie w usc w miejscowosci, w ktorej zostalo urodzone, i w tym usc do ktorego nalezy szpital

Leave a comment:

•    

• alibabka
    started a topic Rejestracja noworodka

Rejestracja noworodka

Kiedy i gdzie należy zarejestrować dzieko? Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji? Jakie są konsekwencje niezarejestrowania dziecka?

Working...
X