Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kto pyta nie błądzi :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kto pyta nie błądzi :)

    Dziewczyny zakładam ten wątek,by wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania znajdowały się w jednym wątku.
    Najczęściej zadajemy pytania na wątkach w których się udzielamy,otrzymuje różne odpowiedzi od koleżanek,ale potem szukać po forum i myślimy,że gdzieś to pisało..ale gdzie?Mnie osobiście nie chce się robic dochodzenia w którym "kościele dzwoni..."
    Myslę,że wszystkie nasze pytania jak i odpowiedzi przydadzą się również i innym Mamusiom
    Jeśli jest podobny wątek to proszę o przeniesienie go w miejsce odpowiednie
    FROCH
  •    
       

    #2
    Odp: Kto pyta nie błądzi

    Jak napisać wniosek o przedłużenie urlopu wychowawczego??

    szukałam w necie,ale nie znalazłam takiego dokładnego wniosku
    2 lata wychowawczego kończą się w maju 2010 i chciałam przedłużyć jeszcze o rok...i się zastanawiam jak to napisać:/
    FROCH

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kto pyta nie błądzi

      .................................................. .................................................. ........
      (nazwisko i imię pracownika)

      .................................................. .................................................. .........
      (adres zamieszkania)



      .................................................. .................................................. ..........
      (nazwa pracodawcy)

      WNIOSEK O UDZIELENIE URLOPU WYCHOWAWCZEGO

      Uprzejmie proszę o udzielenie mi urlopu wychowawczego w okresie od dnia .................................................. ..........
      do dnia ........................... w celu sprawowania opieki nad dzieckiem .................................................. ........................
      (imię i nazwisko dziecka )
      ur. .............................................
      Na dziecko to:
      1. nie wykorzystywałam(-em) dotychczas ani ja, ani małżonek albo drugi rodzic lub opiekun urlopu wychowawczego*
      2. wykorzystałam(-em) ja lub mój współmałżonek albo drugi rodzic lub opiekun urlop wychowawczy w okresach*......................................... .................................................. ..
      Współmałżonek, drugi rodzic lub opiekun dziecka nie zamierza korzystać z urlopu wychowawczego: w wyżej wymienionym terminie na wyżej wymienione dziecko lub w wyżej wymienionym terminie na inne dziecko na dowód czego załączam stosowne oświadczenia*.
      Zamierza skorzystać jednocześnie ze mną z urlopu wychowawczego, zgodnie z art. 1811 k.p., w okresie*.......................................... ...

      Oświadczenia .................................................. .................................................. .................................................. ...........
      (nazwisko i imię)
      będącego .................................................. .................................................. .................................................. ..................
      (współmałżonkiem, drugim rodzicem, lub opiekunem)
      nie da się uzyskać z powodu*........................................... .................................................. ...........................................

      Oświadczam, że drugi rodzic ma ograniczoną władzę rodzicielską nad ww. dzieckiem lub jest jej pozbawiony, albo że drugi z opiekunów ma ograniczoną opiekę lub jest zwolniony z opieki nad wyżej wymienionym dzieckiem (w załączeniu dowody to potwierdzające)*. Dziecko to: wymaga (w załączeniu orzeczenie lekarskie)* nie wymaga* osobistej opieki ze względu na stan zdrowia.


      .................................................. ......................
      (podpis pracownika)


      Miss myślę że to będzie dobre

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kto pyta nie błądzi

        karolova ale to jest wniosek o udzielnie urlopu a nie o przedłużenie

        mam juz napisane :

        Wnioskuję o przedłużenie urlopu wychowawczego zgłaszanego pismem z dnia..... o 12miesięcy do ...... na sprawowanie opieki nad moja córką ........

        noi dalej nie wiem co napisać??

        czy coś wspomniec mam o ojcu,że nie korzysta wogóle z urlopu?? czy jak
        FROCH

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kto pyta nie błądzi

          Miss ale tam jest taki akapit że część urlopu wykorzystałaś(wpisujesz ile)

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kto pyta nie błądzi

            Miss ja znalazłam takie wiadomości:
            wzoru nie ma, ale piszesz dokładnie tak, jak pierwszy wniosek o urlop. Nie
            przedłużasz urlopu, tylko prosisz o przyznanie go od dnia, kiedy Ci się miał
            kończyć, do następnej planowanej daty powrotu do roboty.

            A oto wzór
            PODANIE O UDZIELENIE URLOPU WYCHOWAWCZEGO

            Zwracam się z prośbą o udzielenie urlopu wychowawczego z tytułu art. 186&2. w okresie od... do ... na moje dziecko/ mojego syna/córkę/ moje niepełnosprawne dziecko, imię i nazwisko: urodzone ...... r
            Jednocześnie informuję, że dotychczas w pełni wykorzystałam urlop wychowawczy przysługującego mi na moje dziecko/na mojego syna/córkę z tytułu art. 186&1

            Data i podpis pracownika

            OŚWIADCZENIE WSPÓŁMAŁŻONKA / OPIEKUNA DZIECKA
            Oświadczam, że nie zamierzam korzystać z urlopu wychowawczego we wskazanym powyżej okresie.

            Data i czytelny podpis współmałżonka/opiekuna dziecka

            Załączniki:
            1.

            Podanie musisz złożyć na 2 tygodnie przed planowanym przedłużeniem urlopu wychowawczego. Urlop możesz podzielić tylko na 4 części za okres 6 lat (3+3).

            A tu masz na temat UW
            http://www.gazetapodatnika.pl/artyku...czy-a_7119.htm
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kto pyta nie błądzi

              dzieki Dziewczyny coś wykombinuje
              FROCH

              Skomentuj

                     
              Working...
              X