Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wakacje dla mamy z dzieckiem:)

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Wakacje dla mamy z dzieckiem:)

  7. FEMINISTYCZNA AKCJA LETNIA ULICY SIOSTRZANEJ!

  Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.

  Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
  Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
  Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
  Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.

  ZAJĘCIA
  Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.

  DZIECI
  Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
  Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
  Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl

  Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
  MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
  DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.

  JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
  Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.

  Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
  (w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
  Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
  (jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).

  Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).


  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
  Więcej informacji na stronie Ulicy Siostrzanej.

  #2
  Dziękuję za informację ale nie skorzystam...

  Skomentuj

         
  Working...
  X