Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - listopad 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - listopad 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    11
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    18,18%
    2
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    18,18%
    2
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    0,00%
    0
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    0,00%
    0
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    9,09%
    1
    15 zabawek, które kochają dzieci
    9,09%
    1
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    18,18%
    2
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    9,09%
    1
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    0,00%
    0
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    18,18%
    2

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie

    Jak dla mnie powinien być to ranking dotyczący 15 milionów, albo 150 milionów ojców

    Jak wybrać, który ojciec jest najlepszy? jak ocenić wagę miłości, którą obdarza się dzieci? Jak dla mnie, to niewykonalne.

    Bo czy można wartościować, jakie zachowanie jest lepsze w wypadku ojców?

    - praca na zmiany, by wymieniać się opieką nad dziećmi z mamą, która również pracuje w trybie zmianowym
    - urlop wychowawczy, by pracować mogła żona
    - powierzenie opieki nad dziećmi opiekunce, albo komuś z rodziny w sytuacji ojców samotnie wychowujących dzieci
    - wracanie po 8 godzinach pracy do domu i niebranie nadgodzin, bo ma się godziwe wynagrodzenie
    - praca do późnych godzin za niską płacę, by utrzymać dzieci i żonę
    - praca w delegacji, bo innej nie można dostać

    Mężczyzna często kojarzy się z "pracą zawodową", kobieta z "pracą domową". Moim zdaniem nie można mówić, co jest lepszy. Ważne, by na zachowanie ojców spojrzeć z perspektywy ich całościowej rodzinnej sytuacji. Miłość macierzyńska zazwyczaj wydaje się być FAKTEM OCZYWISTYM. Czas, by w ten sposób postrzegać miłość Tacierzyńską. Nawet, jeżeli ktoś pracuje większą część czasu, aniżeli zajmuje się dziećmi.

    Czas spędzony z maluchami zawsze należy postrzegać w kategoriach Jakości, a nie ilości.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

      15 powodów dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
      Kiedy byłam pierwszy raz w ciąży i urodziłam wcześniaka powiedziałam nigdy więcej. Ileż cierpienia strachu obaw kosztuje "posiadanie" dziecka. Ale mijały lata a ja widziałam jak moja córka jest samotna. Kiedy pojawiła się Maja początki były trudne bo 6 latka była już wyrachowaną jedynaczką rozpieszczoną i przyzwyczajoną do tego że jest sama jedyna itd.
      Jednak z czasem pokochała swoją mała siostrzyczkę i dziś są najlepszymi przyjaciółkami. Wszystko razem robią. Kiedy Jula wraca ze szkoły opowiadają sobie (Maja na swój sposób) jak spędzały czas oddzielnie.
      Dziś czekam na moją 3 córkę która ma się urodzić w styczniu. Wiem że początek będzie cięzki ale potem sama radość.

      Ja sama mam 5 rodzeństwa 2 braci i 3 siostry i jak się z siorkami w szczególności spotykamy to nie śpimy do rana tylko gadamy gadamy gadamy nie mogę odebrać tego moim dzieciom.

      Czy jestem w stanie wymienić 15 powodów myślę że jest ich znacznie znacznie więcej...


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

        Ja zagłosowałam na "15 gadżetów..."
        wybrałam ten wątek ponieważ gdy zaszłam w ciąże nie miałam bladego pojęcia o dzieciach, więc zaczytywałam się własnie w gazetach. NIestety nie bylo tam nic takiego!!!
        Po porodzie, w piątej dobie zaczął sie nawał mleczny ,myslałam że zwariuje z bólu!!! a tu przysłowiowa kaszana ..nie mam laktatora.
        Myślałam że jak bede karmić piersią to to wystarczy....pomyliłam się!!!
        Drugim przykładem może być elektryczna niania, dostaliśmy w prezencie, jakież to urzadzenie daje swobode...dopiero wtedy przestałam zaglądać do pokoju córeczki co 5 minut

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

          A oto moja lista gadżetów bez których nie mogłam się obejść:
          - koszula do karmienia(bardzo przydatna podczas karmienia)
          - laktator( do odciągania pokarmu w pierwszych dniach karmienia piersią)
          - osłonki na piersi( pomocne, gdy mamy poranione przez dziecko brodawki)
          - poduszka do karmieia(pomocna zwłaszcza przy pierwszym dziecku jak nie umiemy jeszcze dobrze karmić)
          - sterylizator do butelek i smoczków( szybko i łatwo mozna miec sterylne butelki i smoczki)
          -lampka ze ściemniaczem(przydała się w nocy, gdy dziecko się budziło)
          - grający nocniczek(i wiadomo było kiedy było "juz")
          -termoopakowanie na butelkę(podczas dłuższych spacerków)
          -biustonosz dla kobiety karmiącej piersią(świetnie się przydał podczas karmienia)

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

            Znamy je wszyscy...Jedni ich nienawidzą.Drudzy wprost uwielbiają.Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę,jak duży potrafią mieć wpływ na naszą podświadomość.Reklamy...Treść,dźwięk a nawet kolory w nich zastosowane są tak skomponowane,by ,,odbić" na naszym umyśle jak największy ślad i... jak najdłużej w nim pozostać.I nawet jeśli się przed nimi bronimy to i tak sprytnie do niego docierają.

            Reklamy z udziałem dzieci są nie tylko piękne ale i niejednokrotnie wzruszające.Nie ma bowiem osoby,której nie rozczuli widok słodkiej,uśmiechniętej buzi małego dziecka.Teraz ,gdy sama jestem matką dziecięca radość jest dla mnie najważniejsza. Szczęśliwe ,niewinne twarze małych aktorów są ,,instrumentem" zapewniającym nas o najwyższej jakości reklamowanego produktu.Niejednokrotnie, opętani siłą reklamy, wydajemy ostatnie pieniądze na zakup nowej zabawki czy kolejnego gadżetu.Wydaje nam się,że dzięki tamu nasze dzieci będą tak samo szczęśliwe jak dzieci występujące w reklamie.Ale czy aby na pewno...?
            Biorąc pod uwagę powyższe, postanowiłam oddać swój głos na 15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci.Uśmiechnięte,szczęśliwe buzie głównych bohaterów,chwytające za serca hasła,pozytywne opinie instytutów,melodie wywołujące uczucie wszechogarniającego szczęścia,idealnie dobrane natężenie barw i kolorów,radość w oczach mojej córki widoczna podczas ich oglądania to tylko niektóre z wielu powodów dla których zdecydowałam się zamieścić przedstawione poniżej reklamy w mojej klasyfikacji:

            ARTYKUŁY SPOŻYWCZE:

            Produkty mleczne

            1.Kaszki Bobovita(,,Zawsze z Toba,mamo!")
            2.Mleko Bebiko(,,Bo zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci")
            3.Misiowe jogurty Nestle
            4.Kaszki Nestle(,,Zdrowy start w przyszłość")
            5.Mleko Bebilon(,,Inspirowany mlekiem matki")

            Obiadki i deserki

            6.Zupki i obiadki Gerber(,,Bierze z natury,daje dzieciom")
            7.Zupki i obiadki Bobovita
            8.Hipp BIO(,,Dla najważniejszych na świecie...")
            9.Mleczna kanapka Kinder
            10.Musy owocowe Bobovita

            Napoje

            11.Woda mineralna Żywiec Zdrój
            12.Soki BoboFrut(,,W naszych sokach nie mia miejsca na cukier")
            13.Soczki Bobovita
            14.Woda mineralna Mama i Ja
            15.Herbatki Hipp


            AKCESORIA

            Butelki,smoczki,kubki,wózki,foteliki

            1.Akcesoria Philips Avent
            2.Smoczki NUK
            3.Butelki i smoczki Lovi
            4.Foteliki samochodowe Maxi-cosi
            5.Wózki Inglesina

            Pieluszki,chusteczki,kosmetyki

            6.Pieluszki Pampers(,,Zobacz świat oczami dziecka")
            7.Pieluszki Happy
            8.Preparaty do pielęgnacji ciała Johnson's Baby Bedtime(,,7 kąpieli,7 nocy więcej spokojnego snu")
            9.Preparaty do pielęgnacji Nivea Baby(,,Spokojny sen pod czułą ochroną")
            10.Pieluszki Huggies

            Ubranka,buty

            11.Ubranka Rekids
            12.Buty Primigi
            13.Buty Bartek
            14.Ubranka Coccodrillo
            15.Buty Geox


            ZABAWKI,KSIĄŻKI,GRY,CZASOPISMA,KSIĄŻKI


            Zabawki dla niemowląt
            1.Sterntaler-przytulanki z bijącym sercem
            2.Tiny love-zabawki dla najmłodszych
            3.Fisher Price Brilliant basics-seria zabawek dla maluchów
            4.Canpol babies-zabawki i akcesoria dla najmłodszych
            5.E-edu -seria zabawek edukacyjnych

            Zabawki dla starszych dzieci

            6.Klocki Lego-seria klocków dla dzieci z różnych kategorii wiekowych
            7.Piesek Bobby-zabawka interaktywna
            8.Barbie-lalki i akcesoria
            9.Agatka-lalki i akcesoria
            10.Hot Wheels-auta i konstrukcje

            Książki,czasopisma

            11.Świnka Peppa-magazyn dla najmłodszych
            12.Stacyjkowo-magazyn dla najmłodszych
            13.Mamo to ja-poradnik dla rodziców
            14.Twój maluszek-poradnik dla rodziców
            15.Rodzice-poradnik dla rodziców


            Stworzony powyżej ranking zainspirował mnie do stworzenie kolejnego,jakże zbliżonego: 15 najbardziej cenionych artykułów dla dzieci.Może pomożecie mi go stworzyć?:-)
            Last edited by ewelka21; 26-11-2010, 15:01. Powód: Błędy

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

              15 najtrudniejszych momentów w życiu mam

              Dla mnie najtrudniejszym momentem był powrót do pracy. Zostawienie maluszka poraz pierwszy na tak długo, co prawda z babcią, ale ja cały czas myślalam czy za mną nie tęskni, czy nie brak mu maminego cyca. Bo to że z babcią będzie mu dobrze to nie miałam wątpliwości.
              Last edited by rudaa; 23-11-2010, 18:36.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                dlaczego warto mieć więcej dzieci:

                1. rodzeństwo umie współpracować
                2 bo we dwójke zawsze raźniej
                3 można na siebie liczyć nawet w dorosłym życiu
                4 bo nigdy nie wiadomo co się przydaży w przyszłości
                5 gdy ma się więcej dzieci można liczyć na ich pomoc gdy będziemy starzy
                6 jest z kim sie pobawić

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                  15 najfajniejszych reklam z dziećmi i dla dzieci

                  1.Kaszki Bobovita- innowacyjność dzieci jaką widać na ekranie to nie tylko radość dla naszych dzieci, ale i podniesienie na duchu dla mam- bo każde dziecko ma pomysły, które rozczulają (nawet jeżeli jest to czerwona szminka na ubrankach)
                  2.Mleko Bebiko- do dziś pite przez moich chłopców. Symboliczny misiu to telewizyjna Przytulanka, a pod hasłem ,,Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci" podpisze się każda mama. Bo czyż jest coś cenniejszego nad zdrowie naszych dzieci?
                  3. Kamera SONY- radosne dziecko w objęciach mamy i duży biały pies. I radosny tata biegający z kamerą w rytm pięknej piosenki, która wprawia w taniec moich chłopów, jak żadna inna.
                  4. Zabawki Fisher Price- przykuwają uwagę kolorem, pomysłowością i melodyjnością podkładu

                  5-15, to reklamy z udziałem zwierząt- moi chłopcy od razu wołają z wielkim podekscytowaniem, gdy widzą biegającego pieska, albo zjadającego kotka. Nie ważne, jaki produkt jest przedstawiany. Dla nich znaczenie ma to, że w pokoju choć przez chwilę gości miły zwierzak: piesek, kotek, żabka, konik, osiołek, albo ptaszek. A przy okazji to sposób na poznawanie nowych zwierzątek i odgłosów przez nie wydawanych

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                    Wybrałam ranking - 15 gadżetów bez których nie możemy się obejść.
                    Ale to, że trudno opiekować się dzieckiem bez pieluszek jednorazowych, wózka, kubka niekapka itp - wie każda mama (choć oczywiście to możliwe).
                    Chciałabym wymienić 15 rzeczy - bez których trudno mi się obejść w czasie choroby dziecka. Gdy moje dzieci rozpoczęły edukację przedszkolną - był taki czas, że przez 2 miesiące non stop chorowały - wtedy odkryłam wiele praktycznych gadżetów ułatwiających życie choremu dziecku i jego mamie. Mam nadzieję że może komuś ten ranking się przyda - choć z drugiej strony może lepiej, żeby się nie przydał!!!

                    1. Zestaw do usuwania kleszczy - o wiele bezpieczniej niż pincetą!
                    2. Spray do odkażania ran.
                    3. Termometr elektryczny do ucha lub do czoła (przy pierwszym dziecku długo męczyliśmy się mierząc temp. w pupce - co dawało efekt tylko kolejnej kupki a nie zmierzonej temperatury!)
                    4. Wszelkiego typu probiotyki (przy antybiotykach)
                    5. Probiotyki z elektrolitami (przy rotawirusach, biegunkach)
                    6. Specjalny kleik ryżowo-marchwiowy np. ORS 200 marki Hipp - zapobiegający odwodnieniu u małych dzieci podczas biegunki.
                    7. Woda morska do noska.
                    8. Tuba do podawania leków wziewnych w sprayu (tubę stosuje się u małych dzieci - gdy są starsze można już bezpośrednio podawać)
                    9. Nebulizator - do inhalacji np. z soli morskiej.
                    10. Opatrunki w żelu.
                    11. Specjalne kompresy żelowe - do trzymania w zamrażalce - idealne do stłuczeń, guzów itp.
                    12. Specjalne preparaty - najlepsze chyba w sprayu do higieny uszu dziecka (i nie tylko dziecka)! Każdy niby wie że nie powinno się używać patyczków do czyszczenie uszu, ale ...
                    13. Specjalne aspiratory do czyszczenie noska z kataru np. Frida, Marimer, Sopelek
                    14. Żel antybakteryjny - idealny do mycia rączek u dzieci podczas spacerów, wizyt w przychodni itp. gdy potrzeba dodatkowo odkazić ręce.
                    15. Bańki bezogniowe - lekarze coraz częściej do nich wracają - każda mama nauczy się je stawiać - uratowały kilka razy dzieci od poważniejszych przeziębień i silniejszych leków!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                      Oto laureaci konkursu "Ranking dla rodziców - listopad 2010"

                      1. kasiakozmin
                      2. majajula
                      3. krysia1958

                      Laureaci otrzymują: zestaw dermokosmetyków marki A-Derma.

                      W skład zestawu wchodzą: ADerma Exomega Szampon w piance 125 ml, ADerma Exomega Krem na bazie wyciągu z owsa Rhealba 200 ml.

                      Serdecznie Gratulujemy!!!
                      pozdrawiamy,
                      Redakcja MamoToJa.pl

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                        czy dostałyście już kosmetyki


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                          Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                          czy dostałyście już kosmetyki
                          Ja wygrałam dawno dawno temu i do tej pory nie dostałam. Później opublikowano mój list w gazetce "Mamo to ja" - miałam dostać prezent i tez go jeszcze nie zobaczyłam na oczy. Na mojego meila z zapytaniem co jest grane, usłyszałam że czekają na przekazanie nagród od sponsora i to może trwać 3 miesiące. Minęło już dużo więcej czasu. Mam nadzieję że miałam po prostu pecha...


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                            Zwracam honor Redakcji. Dziś dostałam nagrode i jestem bardzo miło zaskoczona Pozdrawiam serdecznie!!!!


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rankingi dla rodziców - listopad 2010

                              Dopiero my już dawno temu miesiąc albo nawet póltora


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X