Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - maj 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - maj 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    16
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    18,75%
    3
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    18,75%
    3
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    0,00%
    0
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    6,25%
    1
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    0,00%
    0
    15 zabawek, które kochają dzieci
    0,00%
    0
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    0,00%
    0
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    25,00%
    4
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    0,00%
    0
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    31,25%
    5

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

    Dlaczego warto mieć więcej niż jedno dziecko:
    - Kolejne dziecko to kolejna radość w twoim życiu. Każde dziecko jest inne, inaczej się rozwija zachowuje, potrafi nas zaskoczyć, rozśmieszyć, wzruszyć. Dziecko jest studnią pomysłów i możliwości. Jeśli mamy dwójkę idei jest więcej, a co za tym idzie nasze życie jest jeszcze bardziej kolorowe i pełne przezabawnych, przesympatycznych sytuacji.
    - Rodzeństwo jest potrzebne zarówno w wieku dziecięcym jak i dorosłym. Nie wyobrażam sobie życia bez siostry, mogę z nią porozmawiać o wszystkim, a i wesoło jest gdy spotkamy się wraz z naszymi rodzinami. Człowiek czuje, że nie jest sam na tym świecie i ma dla kogo żyć. Znam jedynaków, którzy oddali by wszystkie najdroższe zabawki, na jakie było stać ich rodziców za brata czy siostra. Bo na co cały ten sprzęt, jeśli nie ma się z kim bawić.
    - Teraz ciężko Ci to sobie wyobrazić, ale za kilka lat fakt posiadania większej rodzinie, a co za tym idzie mnóstwa roboty zrewanżuje Tobie więcej wolnego czasu dla siebie. Jedynaki często zamęczają swoich rodziców, by Ci pobawili sie z nimi w dom, lalkami czy poodbijali piłkę. Mamy mające przynajmniej dwójkę mogą z przyjemnością poczytać gazetę, sufrować po internecie, kiedy ich dzieci bawią się w swoim pokoju w małych odkrywców, podróżników bądź księżniczki na zamku.
    - Dzieci czują się bezpieczniej i radośniej w dużej rodzinie. W domu dużo się dzieje, a dzieci wolą wychowywać się w głośnym, pełnym śmiechu, odgłosów domu.
    - Dzieci uczą się życzliwości, otwartości, sztuki kompromisu. Potrafią dużo łatwiej dopasować się do grupy rówieśników, współgrać w grupie, dzielenie się nie jest dla nich problemem. Wychowując się z rodzeństwem malec nie jest tak bardzo skoncentrowany na sobie, potrafi już w młodym wieku być opiekuńczym i troskliwym.

    Te argumenty są na tyle mocne , że bardzo chciałabym mieć drugie dziecko, ale tak ciężko jest się na nie zdecydować...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

      i to jest wszystko prawda dam przeczytac męzowi może się w końcu przekona ...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

        Podam swoje propozycje do rankingu 15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść.

        Trochę temat przewrotny, bo gadżet to z założenia mała pierdółka, bajer nie zawsze praktyczny, bez którego spokojnie możemy się obejść.

        Niemniej pokusiłam się o wybór 15 ciekawych gadżetów dla mamy i dziecka.

        1. Kubeczek Medela - miałam, przetestowałam, polecam wszystkim. Niewielki plastikowy kubeczek, z wywiniętym z jednej strony brzegiem, za pomocą którego (na co bardziej światłych oddziałach noworodkowych) dokarmiane są noworodki. Kubeczek, który nie zaburza odruchu ssania, który świetnie sprawdzi się zarówno u noworodka, jak i u roczniaka przy nauce samodzielnego picia. Dla mnie rewelacja i zdecydowany numer 1!

        2. Buff - kawałek szmatki w formie elastycznej tuby. Może służyć jako opaska, czapka, bandamka, kominiarka i wiele innych. Buffy nosi cały świat. Dostępne w rozmiarze dla dorosłych, a także junior i baby.

        3. Chusta - esencja nowego nurtu w wychowaniu - rodzicielstwa bliskości. Dziecko jest tulone, a mama ma wolne ręce i zdrowy kręgosłup.

        4. Miękkie kapcie ze skórki - nie znam osoby, która by się w nich nie rozkochała. Śliczne, zdrowe, często wykonane ze skórki ekologicznie garbowanej i farbowanej. Najfajniejsza fanaberia świata.

        5. Piłki gimnastyczne - piłki gimnastyczne pasują każdemu. Polecane przez lekarzy do aktywnego siedzenia, w każdym wieku. Odciążają kręgosłup, rozluźniają. Aktywnym służą za mini-siłownię (w internecie można znaleźć wiele propozycji ćwiczeń). Przyśpieszą rozwój akcji porodowej, a dzieciom posłużą do świetnej zabawy. Dostępne w różnych rozmiarach, od 20 do 120cm średnicy.



        6. Infoband - opaska na rękę stworzona specjalnie dla dzieci. Można na niej zapisać nr telefonu do rodzica czy informacje na temat np. alergii. Niedrogie, ciekawe rozwiązanie, przydatne szczególnie w sezonie wakacyjnych wojaży.

        7. Wszywki - zawsze można wyhaftować samemu Ale można też kupić zestaw gotowych, estetycznych naszywek do przyszycia czy naprasowania. Przydatne przy oznaczaniu przedszkolnej wyprawki czy kolonijnego bagażu.

        8. Nocna lampka z czujnikiem ruchu - dzieci lepiej śpią w ciemności, ale mamy lepiej się czują gdy nie nabijają sobie guza podczas błądzenia w kierunku nocnej lampki. Taka lampka z czujnikiem ruchu może być całkiem fajnym gadżetem. Przydatna może być też podczas dziecięcych półprzytomnych wędrówek w kierunku toalety.

        9. Wanienka flexi-bath - nie mam jej, ale przestawiając z kąta w kąt swoją wiecznie zawadzającą klasyczną wanienkę myślę sobie, że taka składana na płasko wanienka to całkiem fajny patent.

        10. Otulacz - dziecko czuje się bezpieczniej, a i mamie jest "pewniej" gdy nosi noworodka owiniętego w becik. SwaddleMe jest cienki i mięciutki, nie grzeje nadmiernie, nie trzeba go poprawiać - w odróżnieniu od klasycznych betów i kocyków.



        11. Mata do przewijania - podkłady do przewijania są potrzebne wszędzie: w podróży, na spacerze, u lekarza. Można kupować kolejne opakowania foliowych podkładów jednorazowych, ale można też sobie uprzyjemnić życie (i połechtać odczucia estetyczne) gustowną i ekologiczną matą wielorazową, np. Hoppediz.

        12. Zestaw do mycia ząbków z klepsydrą - dla malucha 2 minuty szczotkowania to wieczność, warto mu te chwile uprzyjemnić.

        13. Łyżeczka w pokrowcu - za każdym razem gdy idę na dłuższy spacer, taki z przystankiem na małe co nieco, pakuję łyżeczkę w te wstrętne woreczki śniadaniowe. A tu takie gotowe rozwiązanie.

        14. Odtwarzacz MP3 w maskotce - posiadam odtwarzacz Topcom Kidzzz. Dobra jakość dźwięku, bez kabli, z łatwym sterowaniem (nawet dziecko sobie poradzi). Można zapisań na nim i odtwarzać piosenki, kołysanki, audiobooki.

        15. Mata do siedzenia - zimny i mokry piach to coś, co dzieci lubią najbardziej. Nie wiem skąd ta skłonność, ale jakbym miała nadmiar gotówki to zamiast poświęcać swój plecak celem podłożenia pod pupę, kupiłabym po prostu niewielką, składaną matę do siedzenia. A i w ogródku by mi się przydała

        Last edited by Chemical; 14-05-2010, 12:08.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

          A ja proponuję ranking "Najgłupsze przesądy ciążowe" !
          Proponuję takie:
          - nie można nosić łańcuszków ani korali - bo dziecko będzie owinięte pępowiną;
          - jeżeli ktoś ładnie w ciąży wygląda (nie ma plam na twarzy itp.) to urodzi chłopca - dziewczynka podobno zabiera urodę {ja ładnie w ciąży wyglądałam więc mi to wszyscy do znudzenia powtarzali - urodziła się oczywiście śliczna dziewczynka}
          - jeżeli w ciąży masz ochotę na rzeczy pikantne - urodzisz chłopca, jeżeli na słodkie - urodzisz dziewczynkę;
          - jak masz brzuszek wysoko, taki spiczasty - urodzisz chłopca, nisko, bardziej okrągły - urodzisz dziewczynkę;
          - nie można niczego odmawiać kobiecie w ciąży - bo w domu zalęgną się myszy (moja teściowa opowiadała, że jak była w ciąży poprosiła, żeby pożyczyła jej sweter - ta odmówiła - i właśnie podobno pogryzły go myszy
          - jak się uderzysz będą w ciąży - to w tym miejscu, gdzie się uderzyłaś dziecko będzie miało znamię;
          - jak ma się zgagę w ciąży - urodzi się dziecko z dużą ilością włosów;
          - nie można nic kupować przed urodzeniem dziecka np. ubranek, wózka itp. - bo to może przynieść nieszczęście, dziecko umrze itp.,
          - nie wolno podobno farbować ani obcinać włosów w ciąży,
          - kobieta w ciąży nie powinna siadać po turecku bo dziecko będzie miało krzywe nóżki;
          - nie może też zmywając zachlapać sobie brzucha, bo dziecko może zostać alkoholikiem;
          - będąc w ciąży nie można zostać matką chrzestną - bo podobno przynosi to katastrofalne skutki;
          - na koniec przesąd, który mnie rozbawił najbardziej - na nasz ślub zaprosiliśmy kuzynkę w ciąży - przyjechała owszem - ale w czasie ślubu nie była w kościele tylko w kawiarni obok - obecność kobiety w ciąży podobno przynosi nieszczęście!!! - kuzynka była oczywiście na weselu - jak się o tym dowiedziałam to nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać - widać nawet w XXI wieku ludzie wierzą w te przesądy

          Śmieszne są te przesądy

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

            Od stycznia swoje głosy oddawałam konsekwentnie na 15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy,15 powodów,dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko oraz 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy.W tym miesiącu mogę niestety oddać tylko jeden głos.Długo zastanawiałam się nad tym,jaką podjąć decyzję..Jakiego dokonać wyboru..Wiadomo bowiem,że wybory są zawsze trudne.Szczególnie te,które dotyczą dzieci.Przecież wszystko,co z nimi związane jest niezwykle ważne..W podjęciu decyzji pomógł mi zupełny przypadek..
            Dziś 26 maja-Dzień Matki..W tym roku obchodzę to Święto po raz pierwszy..Ale odkąd pamiętam było ono dla mnie bardzo piękne i wzruszające zarazem..Było ważne,bo sama jestem przecież dzieckiem..Dlatego jakże wielkie było moje zdziwienie gdy parę minut po 9.00 usłyszałam dzwonek do drzwi.,,-Ciekawe kto to może być?Przecież nikogo się dziś nie spodziewamy,prawda?-powiedziałam do mojej 15-miesięcznej córki.Obie byłyśmy jeszcze w piżamie.Gdy otworzyłam drzwi moim oczom ukazał się piękny bukiet kwiatów,a w nim liścik zawierający tylko 3 słowa:Kochanej mamie-Pola..Z wrażenie odebrało mi mowę..Nie potrafiłam ukryć swojego wzruszenia nawet przy kurierze,który przyniósł bukiet..
            Pod wpływem matczynych,jakże pięknych emocji swój głos w tym miesiącu oddaję na 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy a to wydarzenie dopisuję do swojej listy 15 najbardziej wzruszających momentów,którą mogłyście poznać już parę miesięcy temu.
            A swoją drogą ciekawi mnie jak 15-miesięcznej dziewczynce udało się zamówić kwiaty przez pocztę kwiatową?Chyba będę musiała porozmawiać o tym z moim mężem..
            Last edited by ewelka21; 04-01-2011, 20:59.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

              15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy

              1. Pierwszy kopniak... (jeszcze w BrzuszQ)
              2. Pierwszy płacz...
              3. Pierwsze spojrzenie...
              4. Pierwszy usmiech...
              5. Złapanie ta malutką rączką palca podczas karmienia...
              6. Wreszcie radosny głośny śmiech...
              7. Mamo ja siadam, choć z Twoją pomocą...
              8. Mamo ja staje, choc z Twoją pomocą...
              9. jeszcze nieświadome "MA-MA"
              10. Buziaczek...
              11. Ahhh ten starszny placz, a jak mama przytuli to Krzysiu już nie płacze już się uśmiecha i wtula w mamusie...
              12. Pierwsze bąbelki puszczane podczas próby mówienia...
              13. To machanie rączkami kiedy Krzyś już wie że zaraz mamusia go podniesie...
              14. Krzysiu w jakimś słodkim ubranQ...
              15. Usmiech kiedy tata wraca z pracy i staje nad łóżeczkiem...
              I LoVe YoU - KrzyŚQ

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

                Oto laureaci konkursu "Ranking dla rodziców - maj 2010"

                1. Chemical
                2. mikita
                3. anek62

                Laureaci otrzymują: zestaw dermokosmetyków marki A-Derma.

                W skład zestawu wchodzą: ADerma Exomega Szampon w piance 125 ml, ADerma Exomega Krem na bazie wyciągu z owsa Rhealba 200 ml.

                Serdecznie Gratulujemy!!!
                pozdrawiamy,
                Redakcja MamoToJa.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - maj 2010

                  JUpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... GRATULACJE ;;;;
                  I LoVe YoU - KrzyŚQ

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X