Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    22
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    9,09%
    2
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    18,18%
    4
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    4,55%
    1
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    13,64%
    3
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    0,00%
    0
    15 zabawek, które kochają dzieci
    9,09%
    2
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    13,64%
    3
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    0,00%
    0
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    0,00%
    0
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    31,82%
    7

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

    proponuję
    ;

    15 rzeczy bez , których Twoje dziecko może się obejść a Ty o tym nie wiesz

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

      15 zasad wg których wychować szczęśliwe dziecko

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

        15 gadżetów, które czyni macierzyństwo łatwiejszym:
        1.elektroniczna niania - wynalazek, który dla mnie był rewolucją. Nie musisz już biegać co pięć minut do pokoju maluszka, nie musisz wieczorami przerywać filmu, by sprawdzić czy śpi, wszystko słyszysz, a nawet możesz widzieć w pokoju obok lub na zupełnie innym piętrze. Chwała dla wynalazcy tego sprzętu.
        2. leżaczek - niezastąpiony, gdy rozszerzamy dietę malca, który jeszcze nie siedzi pewnie, dobry dla malców , którzy mają dosyć leżenia.
        3. krzesło do karmienia - wysokie, nie musimy przyjmować dziwnych pozycji gdy dajemy malcowi jeść, wygodny dla nas i pociechy.
        4. łóżeczka turystyczne- rozkładanie i złożenie zajmuje sekundę, a my nie musimy się denerwować weekendem u dziadków bądź wakacyjnym wyjazdem, łóżeczko jedzie z nami, a zajmuje naprawdę mało miejsca.
        5. wózek ze skrętnymi kołami- już nie trzeba być Pudzianem, by jeździć na spacery, teraz wózek skręca szybko, ai jeździ się lżej. .
        6 zapinacz do smoczka, który przypinamy do bluzy i już nie musimy się martwić, że malec go zgubi.
        7 sterylizator do butelek- oszczędza czas niesamowicie, a w dodatku mamy pewność że butelki są czyste jak łza.
        8 Nosefrida - gruszkom mówimy nie, aspirator jest tak wygodny, że katar już nam nie groźny - polecam z całego serca
        9. śliniki-ubranka dostępne np w Ikea, szczególnie potrzebne gdy dziecko debiutuje przy stole, możemy chronić ubranka przed zabrudzeniem
        10. podgrzewacz do butelek - ja używam do dziś i nie wyobrażam sobie codzienności bez tego wynalazku
        11. talerzyk z przyssawką- nie ma nic lepszego gdy malec zaczynam sam konsumować, fajny gadżet to możliwość podgrzewania potraw wodą polecam!
        12. skarpetki z ABSem dla zaczynającego chodzić malucha, mamy pewność, że się nie poślizgnie
        13. przewijak - niezastąpiony przy noworodku, łatwy w utrzymaniu , wystarczy przetrzeć chusteczką
        14. sprzęt zabezpieczający kontakty, nie pozwalający się dostać do szafek raczkującemu malcowi
        15. mój absolutny number one - poduszki typu fasolka motherhood, po cesarskim cięciu niezastąpiona podczas karmienia, i długo później, przede wszystkim nie czuć ciężaru dziecka i jest dużo wygodnie mamie podczas karmienia, dziecku zresztą też, kto raz wypróbuje, przy każdym następnym dziecku będzie chciał to mieć!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

          15 ulubionych dziecięcych zabaw
          15 najbardziej zwariowanych pomysłów naszych pociech

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

            15 pomysłów, jak przyszły tata może wyręczać młodą mamę w codziennych obowiązkach

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

              wybieram- 15 powodow dla ktorych warto miec wiecej niz jedno dziecko- sama jestem jedynaczka i przyznam ze czasem było mi smutno,nie ma to jak wygadac sie rodzenstwu gdy ma sie dola,isc do kina razem gdy znajomi czasu nie maja, wspolnie wybierac ciuchy mowiac o siostrze, podkochiwac sie w kumplach starszego brata.Fajnie jest miec rodzenstwo- tak mysle patrzac na tych co je maja.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                15 zabawek, które kochają dzieci

                1. Klocki drewniane, najlepiej w wózeczku - zabawka, która nigdy się nie nudzi.

                2. Labirynt z koralikami (tzw. Mula) - rozwija manualnie.

                3. Kubeczki - można układać w piramidę, wkładać w siebie, zabrać do kąpieli lub do piasku, mogą "udawać" garnki lub filiżanki.

                4. Układanka - np. ta z Ikea (ma bezpieczny gumowy trzonek i jest niedroga).

                5. Samochodziki na sznurek - polecam te firmy Viking Toys, mają kauczukowe kułeczka (nie hałasują) a także specjalny elastyczny plastik, zabawka prosta ale pobudzająca wyobraźnię,

                6. Kaczka do kąpieli - najfajniejsze są te bez dziurki (nie wlewa się do nich woda), np. Sassy,

                7. Klocki Lego i Lego Duplo - i żaden tata nie oprze się zabawie z dzieckiem

                8. Figurki zwierzątek Schleich - żadne inne im nie dorównają jakością!

                9. Piłki gimnastyczne! - polecam Soffball firmy Ledragomma (pierwsza firma, która produkowała takie piłki), mamy takie 3 w domu, o różnej średnicy: 30, 40 i 65 cm. Są fantastyczne do zabawy i niezastąpione do "dynamicznego" siedzenia - zdrowe dla kręgosłupa. Można oszaleć na ich punkcie.

                10. Konik na biegunach - bujanie się, wzbrew pozorom, to nie tylko zabawa.

                11. Piłki do koszykówki (np. Nike), do nogi (np. Puma) w dziecięcych rozmiarach. Zabawa na lata dla rodziców i smyka. Dla maluszka szmaciana piłeczka z dzwoneczkiem w środku.

                12. Lalka szmacianka i inne maskotki - śliczne i praktyczne są lalki firmy Teddy Kompaniet, spodobają się już niemowlęciu (lekkie i miękkie). Świetne maskotki można dostać w Ikea. Albo zupełnie "insza inszość" - maskotka krecik, jak prosto z bajki Zdenka Millera, przeznaczona dla dzieci 0+ (www.mubrno.cz).

                13. Sorter - u nas najlepiej sprawdził się żółw pełen kształtów z Playskool. Otwory umieszczone w kopule "skorupki" są dobrze widoczne, klocki dobrze wchodzą.

                14. Zabawki do dotykania i patrzenia dla maluszka - u nas najlepiej sprawdziły się zawieszki z Ikea, króliczek-dzwoneczek Tiny Love, oraz lekkie pluszowo-gumowe grzechotki Chicco, z wieloma atrakcyjnymi uszkami, pętelkami itd.

                15. Pojazdy na które można coś napakować - pociąg z wagonami towarowymi, traktor z przyczepą czy ciężarówka - nie ważne. Byle można było napakować do niego swoje skarby i przewozić je z jednego końca pokoju na drugi

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                  Przez ostatnie trzy miesiące swoje głosy oddawałam konsekwentnie na 15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy,15 najbardziej wzruszających momentów związanych z macierzyństwem oraz 15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko. W tym miesiącu pragnę jednak zrobić wyjątek i swoją decyzją podziękować wszystkim szczęśliwym ojcom za ogromny trud jaki wkładają w wychowanie swoich wspaniałych dzieci.Dlatego też zagłosowałam na ranking 15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie.Stworzyłam także listę 15 ojców, którzy zrobili na mnie największe wrażenie:
                  1.Przemysław Saleta-od 2007 zajmuje na mojej liście zaszczytne pierwsze miejsce;bezwarunkowa miłość do córki dała mu siłę do walki o życie po operacji usunięcia nerki , która była jej niezbędna do życia.
                  2.Jacek Olszewski-mąż siatkarki Agaty Mróz;na wyróżnienie zasługuje nie tylko jako przykładny,kochający i oddany ojciec ale także jako wspaniały mąż.
                  3.Piotr Rubik-dojrzałe ojcostwo pomogło mu w świetnym pogodzeniu domowych obowiązków z zawodowymi;
                  4.Marcin Hakiel-mąż K.Cichopek;zdjęcia Marcina z Adasiem na spacerze mówią same za siebie-tak kochać może tylko najlepszy tata;
                  5.Szymon Majewski-razem z dziećmi realizuje ich największe pasje;z synem gra w szachy a z córką chodzi na lekcje tańca;
                  6.Tomasz Lis-nawet rozwód z Kingą Rusin,matką jego dwóch córek,nie wpłynął na pogorszenie się relacji między nimi;wolny czas spędzają najchętniej we trójkę;
                  7.Olivier Janiak-gdy urodził się jego syn Fryderyk podjął decyzję o rezygnacji z pracy;to dopiero tata!;
                  8.Zbigniew Zamachowski-,,zwolnił tempo"w pracy na rzecz spędzania czasu z trojgiem swoich dzieci;decyzja godna podziwu w dzisiejszym świecie;
                  9.Maciej Dowbor-klubowe imprezy zamienił na spacery z córką Antonią;brawo;
                  10.Bruce Willis-głośny rozwód z Demi Moore,który miał miejsce kilkanaście lat temu w żaden sposób nie ,,odbił" się na ich córkach gdyż nadal spędzają razem dużo czasu;
                  11.Piotr Kraśko-często zabiera swoich dwóch synów na wieś;podobno cały czas myśli o powiększeniu rodziny i za to należy mu sie duże uznanie;
                  12.Rod Stewart-gdy urodził mu się syn powiedział podobno,że dał mu chęć do życia(miał wówczas 61 lat!);
                  13.Jan Wieczorkowski-dziecko sprawiło, że się ustatkował i barwne,nocne życie zamienił na spacery po parku;
                  14.Janusz Józefowicz-Kalinka wyleczyła go z pracoholizmu;teatr zamienił na domowe pielesze u boku żony i córki;
                  15.Mój mąż-umieszczam go na dole listy tylko dlatego,że nie jest sławny.Dla mnie nie ma to akurat żadnego znaczenia,gdyż jest najlepszym ojcem jakiego mogłabym sobie wymarzyć dla naszej córki.Bardzo Ci za wszystko dziękuję!


                  W tym miesiącu, do rankingowej listy, dodaję ponadto:

                  15 rzeczy,które powinny znaleźć się w każdej wyprawce dla Waszego maluszka-skompletowanie wyprawki to naprawdę bardzo trudne i czasochłonne zajęcie.Stworzenie takiej listy ułatwiłoby tą czynność na pewno nie jednym rodzicom.

                  15 potraw,które uwielbiają Wasze dzieci-ranking zawierający przepisy i inspiracje dla innych rodziców.Każda mama będzie mogła znależć w nim coś odpowiedniego dla swoich pociech.


                  15 mitów dotyczących wychowywania dzieci
                  -każda mama spotkała się z nimi na swojej,,drodze".Może ten ranking pomoże rodzicom podejmować właściwe kroki...

                  15 najczęstszych błędów popełnianych przez rodziców przy wychowywaniu dzieci
                  -może uchroni przed nimi innych rodziców?
                  Last edited by ewelka21; 19-04-2010, 13:47.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                    Wybieram:
                    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
                    Uwielbiam czytać książki i chciałabym, aby moja córeczka także lubiła je czytać. Czytałam jej, gdy nosiłam ją w brzuszku i od pierwszych chwil po urodzeniu. Uważam, że są taki lektury, które obowiązkowo powinny znaleźć się w biblioteczce każdego Maluszka i moim zdaniem należą do nich:
                    1. Wiersze Brzechwy i Tuwima
                    2. Kubuś Puchatek - Alan A. Milne
                    3. Seria o Franklinie - Paulette Bourgeois, Breanda Clark
                    4. Od A do Z - Janusz Minkiewicz
                    5. Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren
                    6. Plastusiowy pamiętnik - Maria Kownacka
                    7. Myszka Cotkotu dla maluchów - Zofia Zakrzewska Klosa, Helena Klosa, Joanna Leszczyńska
                    8. CECYLKA KNEDELEK CZYLI KSIĄŻKA KUCHARSKA DLA DZIECI - Joanna Krzyżanek
                    9. Przygody Hektora – Piotr Rowicki
                    10. Muminki - Tove Jansson
                    11. Rymowanki-przytulanki - Marta Bogdanowicz
                    12. Baśnie - Jakub i Wilhelm Grimm
                    13. Mała Książka o Kupie - Pernilla Stalfeld
                    14. Czarodziejskie przygody Franka - Lech Zaciura
                    15. Wiersze - Danuta Wawiłow
                    Uważam, że w rankingu powinny znaleźć się jeszcze:
                    15 Zabaw rozwijających inteligencje emocjonalną dziecka ( dużo się o tej inteligencji mówi i fajnie byłoby mieć zbiór takich zabaw)
                    15 Słów (zwrotów), których absolutnie nie należy mówić do dziecka ( powszechnie wiadomo, że nie należy mówić dziecku - jesteś niegrzeczny, już Cie nie kocham, Adaś robi to lepiej, a ja wykreśliłabym jeszcze pytania zaczynające się od słów: "Dlaczego...?")
                    Last edited by GosiaInuszka; 19-04-2010, 00:45.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                      Zagłosowałam w kwietniu na ranking 15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko, a to dlatego, ze sama coraz częściej myślę o rodzeństwie dla córeczki... A oto propozycje punktów, które przychodzą mi podczas tego myślenia do głowy:
                      1. Pozytywny wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka. - Starsza siostra/brat uczą się opiekować młodszym, dzielić się, razem bawić, pomagać w domowych obowiązkach...
                      2. Wspólna zabawa. - Rodzeństwo właściwie nigdy się nie nudzi! Razem można przecież się bawić znacznie lepiej niż w pojedynkę!
                      3. Lepsza organizacja czasu mamy. - Mama dwójki (lub więcej) dzieci uczy się organizować sobie dzień tak, aby na wszystko starczyło czasu! czy wy również zauważyłyście, że mamy jedynaków są często bardziej zmęczone i zapracowane niż mamy większej liczby dzieci?... Po prostu - zła organizacja czasu...
                      4. Nie ma czasu na nudę i jest wesoło! - Kiedy dom rozbrzmiewa głosem dzieci - to jest prawdziwy dom... Mimo zmartwień i wielu zajęć przy malcach zawsze jest mnóstwo powodów do śmiechu i radości!
                      5. W przyszłości rodzeństwo zawsze ma siebie! - Rodzeństwo - wychowane w atmosferze miłości - nigdy nie będzie na świecie samo! Zawsze jest siostra czy brat, których można odwiedzić, porozmawiać, którzy pomogą, pocieszą, spędzą wspólnie czas...
                      6. Rodzeństwo uczy się od siebie! - Przy starszym rodzeństwie dziecko wcześniej uczy się podstawowych czynności: mówić, chodzić, robić siusiu do nocnika, a nawet pisać i czytać!
                      7. Dzieci są pociechą dla rodziców! - Dzieci czynią nasze życie piękniejszym, bogatszym we wzruszenia i radość! Kiedy mamy więcej niż jedno, tej radości i wzruszeń jest jeszcze więcej!!!
                      8. Dzieci zapewniają rodzicom godną starość... - Może to bardzo przyziemny powód i często dla młodych rodziców abstrakcyjny, ale później przekonujemy się, jak ważny... Ilu ludzi spędza starość w samotności, bez opieki... A dobrze wychowane dzieci nam te lata umilą, dadzą wnuki, które będą radością naszych dni, pomogą...
                      9. Dzieci sprawiają, że mamy siłę, by spełniać marzenia! - studia? Lepsza praca? Nowy samochód? remont? Dzieci sprawiają, ze chce nam się żyć! Ich potrzeby bardzo często są bodźcem do działania, do polepszania jakości życia całej rodziny!
                      10. Miłość to jedyne uczucie, które się mnoży, kiedy nim dzielisz! - Miłość matki i ojca jest bezgraniczna! Dla każdego dziecka jest jej tyle samo! Czy nie warto mieć więcej niż jedno dziecko, aby patrzeć na te szczęśliwe, hasające po domu, uśmiechnięte brzdące??? Oj, na pewno warto!!!


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                        głosuję na 15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko

                        moja propozycja "15 najlepszych sposobów na dobre wychowanie dzieci"

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                          Witam, postanowiłam zagłosować na ranking zabawek, które najbardziej lubią dzieci.
                          Chciałabym jednak trochę go urozmaicić - a mianowicie wymienić te rzeczy, którymi nasze dzieci najbardziej kochają się bawić - choć zazwyczaj zabawkami tego nazwać nie można
                          A więc wymienię te rzeczy, którymi moje dzieci mogą się bawić w nieskończoność:
                          - telefon komórkowy rodziców (można np. zadzwonić o 6 rano do kolegi z pracy - sytuacja autentyczna
                          - pilot od TV - ileż zależy od tych przycisków
                          - gazety - wyrywanie, wycinanie, rwanie
                          - klawiatura od komputera - znają taką sekwencję klawiszy, że w 1 momencie obraz na ekranie jest do góry nogami
                          - klucze od domu - najlepiej schować między swoje zabawki
                          - portfel rodziców - tyle kart, dokumentów, pieniążków
                          - pilot od autoalarmu w aucie - nagle nie wiadomo czemu auto na podwórku zaczyna wyć
                          - wieża - możliwości wiele: radio, cd, przestawianie dźwięków
                          - drewniany wałek do ucierania ciasta - sprawdza się jako mikrofon, a niestety czasem młodsza siostra może nim dostać
                          - kanapa - najlepsza trampolina treningowa
                          - drewniana łyżka i garnek - kilkumiesięczne dziecko może spędzić przy tym sporo czasu
                          - mąka/ryż - świetna sprawa do wysypywania, a co potem można w kuchni ugotować niby na niby
                          - prawdziwe auto - tam to można poszaleć, zdarza mi się wsiąść do auta - odpalam - zaczynają chodzić wycieraczki, radio ma maksa, lusterka poprzestawiane
                          - latarka - prawdziwa bije na głowę wszystkie zabawkowe
                          - laptop rodziców jest zawsze lepszy od zabawkowego

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                            15 najtrudniejszych momentów w moim życiu mamy:
                            - drugi tydzień ciąży - krwawienie!
                            - pierwsze usg - lekarz stwierdza, że nie wiadomo czy dziecko żyje - bo za wcześnie, żeby serduszko biło;
                            - sucha informacja od lekarza - trzeba powtórzyć usg za tydzień, żeby zobaczyć czy ciąża jest żywa;
                            - najdłuższy tydzień świata w oczekiwaniu na to usg i ciągle zastanawianie się czy dzidziuś żyje (na szczęścia tak;
                            - potem kolejne usg ok. 22 tyg - i jakieś szmery w sercu (znów zdenerwowanie, zastanawianie się - sprawa pozytywnie wyjaśniła się dopiero po urodzeniu dziecka);
                            - pierwsze dni karmienia piersią - córcia ssała tylko z jednej piersi, ból drugiej, ciągłe próby przystawiania, do tego buzujące hormony, płacz mój i dziecka;
                            - nawał pokarmu - nie byłam na to przygotowania, i pielęgniarka, która totalnie mnie olała, stwierdziła, że za późno, żeby już coś poradzić i moje samotne próby, odciąganie pokarmu, okłady -ale udało się uniknąć zapalenia;
                            - po narodzinach wykryto u dziecka przeciwciała przeciw cytomegalii - gdy się naczytałam o konsekwencjach przejścia tej choroby przez matkę w ciąży tylko łzy, łzy, łzy...
                            - pobyty w Centrum Zdrowia Dziecka - badania - żeby wyjaśnić czy dziecko zostało zarażone w okresie prenatalnym cytomegalią - najgorsze, że brak jednoznacznej diagnozy;
                            - strach związany ze szczepieniami - szczepić dodatkowymi szczepionkami, czy nie - dużo opinii sprzecznych, strach przed chorobą, ale i przed konsekwencjami samego szczepienia, które podobno niekiedy są poważne;
                            - coroczne badania słuchu - żeby wykluczyć ubytek słuchu, który może się uwidocznić także w późniejszym okresie życia dziecka (konsekwencje tej nieszczęsnej cytomegalii);
                            - w wieku 2 lat dziecko zaraziło się rotawirusem i przechodziło tak ciężko, że niestety znów musiała leżeć w szpitalu - okropny okres!
                            - pierwsze dni w przedszkolu - strach jak dziecko będzie się czuło, jak to przeżyje, jak zostanie przyjęte;
                            - bardzo trudne jest dla mnie, gdy córcia przychodzi z płaczem, że ktoś jej sprawił przykrość - a ja nic nie mogę poradzić - oprócz przytulenia oczywiście;
                            - ostatni 15 moment - to taki "wiecznie trwający moment" kiedy moja niezwykle bogata wyobraźnia podsuwa mi ciągle, co złego może się stać mojemu dziecku i że ja nie zawsze mogę być przy niej! Wiem, że trzeba zaufać, ale to nie takie proste...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rankingi dla rodziców - kwiecień 2010

                              Napisane przez agab78 Pokaż wiadomość
                              Witam, postanowiłam zagłosować na ranking zabawek, które najbardziej lubią dzieci.
                              Chciałabym jednak trochę go urozmaicić - a mianowicie wymienić te rzeczy, którymi nasze dzieci najbardziej kochają się bawić - choć zazwyczaj zabawkami tego nazwać nie można
                              A więc wymienię te rzeczy, którymi moje dzieci mogą się bawić w nieskończoność:
                              - telefon komórkowy rodziców (można np. zadzwonić o 6 rano do kolegi z pracy - sytuacja autentyczna
                              - pilot od TV - ileż zależy od tych przycisków
                              - gazety - wyrywanie, wycinanie, rwanie
                              - klawiatura od komputera - znają taką sekwencję klawiszy, że w 1 momencie obraz na ekranie jest do góry nogami
                              - klucze od domu - najlepiej schować między swoje zabawki
                              - portfel rodziców - tyle kart, dokumentów, pieniążków
                              - pilot od autoalarmu w aucie - nagle nie wiadomo czemu auto na podwórku zaczyna wyć
                              - wieża - możliwości wiele: radio, cd, przestawianie dźwięków
                              - drewniany wałek do ucierania ciasta - sprawdza się jako mikrofon, a niestety czasem młodsza siostra może nim dostać
                              - kanapa - najlepsza trampolina treningowa
                              - drewniana łyżka i garnek - kilkumiesięczne dziecko może spędzić przy tym sporo czasu
                              - mąka/ryż - świetna sprawa do wysypywania, a co potem można w kuchni ugotować niby na niby
                              - prawdziwe auto - tam to można poszaleć, zdarza mi się wsiąść do auta - odpalam - zaczynają chodzić wycieraczki, radio ma maksa, lusterka poprzestawiane
                              - latarka - prawdziwa bije na głowę wszystkie zabawkowe
                              - laptop rodziców jest zawsze lepszy od zabawkowego
                              Moja 15-sto miesięczna córka uwielbia takie,,zabawki".Zdecydowanie woli je od tych nawet najdroższych

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X