Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - marzec 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - marzec 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    30
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    30,00%
    9
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    13,33%
    4
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    6,67%
    2
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    3,33%
    1
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    0,00%
    0
    15 zabawek, które kochają dzieci
    6,67%
    2
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    0,00%
    0
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    10,00%
    3
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    0,00%
    0
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    30,00%
    9

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

    jeszce mogło by być 15 najzabawniejszych momentów z życia dziecka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

      15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko:

      1.Starsze dziecko uczy się opiekuńczości (pomagając mamie przy opiece nad maleństwem).
      2.Starsze dziecko uczy się odpowiedzialności (np. gdy mama poprosi o przypilnowanie maluszka).
      3.Młodsze dziecko szybciej się rozwija, ponieważ naśladuje starszaka.
      4.Kiedy młodsze dziecko podrośnie, starsze będzie miało kompana do zabaw
      (mama zyskuje więcej czasu dla siebie)
      5.Jedynaki często nie potrafią się dzielic, wyrastają na egoistów, zaś dzieci które mają rodzeństwo przyzwyczajane są do współpracy od najmłodszych lat
      6.Zyskujemy kolejną osobę, którą obdarzamy miłością.


      Narazie tylko tyle,może ktoś coś jeszcze doda?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

        najtrudniejsze momenty w zyciu mamy-kazda takie ma.Jesli przeczytamy o takich to bedziemy wiedziec,ze nie jestesmy same z problemem i bedziemy mogly wiedzieć jak reagowac i co rabią w takich sytuacjach inne mamy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

          15 powodów do zabawy na świeżym powietrzu!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

            15 najtrudniejszych momentów

            1. Bezapelacyjnie pierwsze dni z maluszkiem w domu. Z pierwszym dzieckiem czujesz się zagubiona i nie ważne czy masz lat siedemnaście czy dwadzieścia dziewięć, będzie ciężko. Choć przeczytasz dziesiątki poradników dla młodych mam to i tak nie jesteś w stanie przygotować się na to co będzie : chroniczny brak czasu, niewyspanie, zmęczenie i czasami zniechęcenie.
            2. Pierwsza choroba - nawet jeśli to zwykły katarek, przy braku doświadczenia urasta do rangi prawdziwej udręki, zarówno dla malucha jak i Ciebie. Nie potrafisz w oka mgnieniu pomóc smykowi, a ta okropna bezsilność doprowadza do obłędu.
            3. Pierwsza rozłąka - nawet jeśli tylko parogodzinna, nie potrafisz pozbyć się wyrzutów sumienia i tak naprawdę nie bawisz się dobrze. The good news is z każdym kolejnym wyjściem będzie Ci dużo łatwiej.
            4. Witaj praco - wyjątkowo trudny czas, okres urlopu macierzyńskiego powinien być zdecydowanie dłuższy. Z tym wydarzeniem łączy się olbrzymi stres. Martwi Cię właściwie wszystko, jak sobie poradzi babcia czy opiekunka, czy malec nie będzie rozpaczał itd
            Na razie to tyle, ale mój staż jest krótki, więc z czasem pewnie przybędzie tych trudnych momentów.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

              Nieodmiennie obstaję za 15 książkami, które powinieno mieć każde dziecko.

              A proponuję:

              1. Seria książeczek na tekturze Obrazki dla Maluchów - dla niemowlaków (oglądałam z córeczką, odkąd skończyła 6 tygodni ).

              2. Seria książeczek o Kamyczku (Kajtusiu) - dla roczniaka.

              3. Nocnik nad Nocnikami, Alona Frankel - dla 18-miesięczniaka, najlepsza książka nocnikowa jaką znam, a do tego tak pięknie wydana! Dostępna w wersji dla dziewczynki i chłopca.

              4. Seria książeczek o Franklinie - dla 2-latka idealna, słownictwo trudniejsze niż Kamyczki, ale też nie za skomplikowane.

              5. Pan Kuleczka, Wojciech Widłak - dla dziecka powyżej 2 lat, przesympatyczne książeczki pisane takim tradycyjnie polskim stylem.

              6. Tajemnicze przygody Meli, Maciej Orłoś - również dla ponad 2-latka, pierwsza "fantastyczna" książka malucha. Jest też wersja dla chłopców, o Kubie.

              7. Kiedy mały Findus się zgubił, Sven Nordqvist - dla ponad 2 latków, miła historia, ciekawy język, a ilustracje po prostu CUDNE! Seria obejmuje bodajże 6 książek o Findusie. Córeczka je uwielbia!

              8. Emil ze Smalandii, Astrid Lindgren - i inne krótsze powiastki tej autorki, dla dzieci 2,5 letnich. Klasyka, trzeba mieć.

              9. Miś Beniamin - seria książeczek (Edycja św. Pawła) - pomagają zrozumieć sens słów proszę, dziekuję, przepraszam. Lekkie, świetnej jakości książeczki.

              Z WYDAWNICTW TYPU ENCYKLOPEDIA

              10. Moja pierwsza encyklopedia - seria encyklopedii z Kubusiem Puchatkiem, piękne zdjęcia, chętnie pooglądają je już roczne dzieci. Polecam część zatytyłowaną "Natura".

              11. Encyklopedia Przedszkolaka, Larousse - książka na poziomie 3-latka, troszkę bardziej elementarz, niż typowa encyklopedia, ciekawe, interesujące obrazki.

              PUZZLE KSIĄŻECZKOWE

              12. Książka z puzzlami Przygody króliczka i inne - super już dla 2-latka, ramka ułatwia układanie, elementów zaledwie 6, dziecko uczy się "z czym to się je", potem można już szaleć z puzzlami, ale książeczkowe są na początek najlepsze.

              DZIECIĘCA POEZJA

              13. Wiersze mojego dzieciństwa, Wierszyki dla najmłodszych i inne, wyd. Aksjomat - starannie wydane, pięknie ulustrowane książeczki z wierszykami. Na cienkiej tekturze, więc trwałe, ale nie ciężkie. Można się w nich zakochać. Nasze ulubione książeczki z wierszykami.

              14. Niezapomniane wiersze dla dzieci, Świat Książki - w jednej książce zebrane wiersze wielu autorów, do czytania przez mamę.Z tyłu słowniczek objaśniający trudniejsze zwroty z wierszy, np. półczwarta łokcia.

              15. Gimnastyka dla języka (i Polaka, i Anglika), Małgorzata Strzałkowska - przezabawne wierszyki, do zabaw językowych, można je czytać już maluszkom. W poszczególnych wierszach następuje nagromadzenie pewnych głosek, wiersz pełen "r", "sz", "cz", "ą" - wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka.

              BAŚNIE

              16. Pięciominutowe bajeczki, wyd. Olesiejuk - klasyczne baśnie i bajki w wersji dostosowanej dla maluchów, łagodna treść, odpowiednia długość. Dla 18-miesięczniaka. Są też chyba "inne długośc".

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                wzruszajace momenty: (czesc to takie wzruszenie przez lzy pewnie bo uswiadamianie sobie ze to nasze malenstwo dorasta)
                1 pierwszy placz,polozenie na brzuchu - poprostu zaraz po porodzie
                2 chwile razem w szpitalu gdy maluszek spokojnie spi a ty tylko lezysz i sie mu przygladasz
                3pierwszy usmiech(plus usmieszki do aniolkow)
                4gdy powie mama
                5gdy samo sie przytuli tak mocno
                6pierwsze kroczki
                7buziaczek taki od siebie bez namawiania
                8samodzielne jedzenie
                9samodzielne ubieranie
                10pierwszy dzien w szkole
                11wierszyki,piosenki samodzielnie wykonywane dla nas
                12samodzielnosc w chodzeniu i byciu w szkole,
                13koniec szkoly(kiedy to zlecialo)
                14ślub
                15gdy zostaje rodzicem(te nasze malenstwo)

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                  Wzruszające momenty w zyciu mamy to chyba najwazniejsze momenty i takie ktorych nie zapomina sie do konca zycia...Pierszy ząbek, pierwsze słowo czy pierwszy krok..słowo "mama" takie momenty sa w naszej pamieci do konca zycia i chyba do konca zycia powoduja wzruszenie..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść

                    Właśnie te gadżety przyprawiają o zawrót głowy przyszłe mamy.
                    Wszyscy mówią wózek, łóżeczko, butelka, smoczek, a przecież jest tyle drobiazgów niezbędnych młodym rodzicom, które okazują się niezbędne, a o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Lista takich gadżetów może być super listą dla rodziców.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                      - 15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść,'
                      no najważniejszy nr1/ wózek najlepiej 3 w 1 ; gondola /spacerówka i fotelik samochodowy.
                      2/łóżeczko
                      3/Karuzela z pozytywką - przyciąga małe ciekawskie oczka,
                      4/ Leżaczek , gdy smyk musi towarzyszyć mamie np. w kuchni podczas gotowania,
                      5/ Butelka - niezbędna dla każdego oseska
                      6/ Smoczek , gdy smyk odczuwa nieustanną potrzebę ssania,
                      7/ Wkładki laktacyjne- rewelacja, mama musi wyglądać czysto i świeżo nawet gdy wycieka pokarm.......
                      8/Pieluszki jednorazowe typu pampers- niezastąpione w dzisiejszych czasach
                      9/ podobnie chusteczki nawilżane nieodzowne przy przewijaniu,
                      i 10/ Kremik na odparzenia - zalet tego specyfiku nie musze wymieniać.........
                      11/Rożek -fajny współczesny wynalazek zastępujący tradycyjny gruby dawniej używany becik z poduchy
                      12/Płyn do kąpieli z oliwką -- super wynalazek ; i myje i natłuszcza równocześnie, nie trzeba dodatkowo używać oliwki/
                      13/kaszki i mleka - wystarczy dodać wodę i już gotowe,
                      14/ Aspirator do noska - w razie katarku/
                      15/ /Funkcjonalne ubranka typu; body , rampers; szybkie do ubrania i doskonale podtrzymujące pieluszkę,

                      To takie minimum , bo tak naprawdę to nasz maluch potrzebuje jeszcze wiele innych gadgetów ułatwiających życie mamom i dzieciom.


                      15 najbardziej lubianych sławnych mam ;

                      1/ Kasia Cichopek,
                      2/ Kasia Figura,
                      3/ Kasia Herman,
                      4/ Paulina Smaszcz-Kurzajewska,
                      5/ Joanna Koroniewska,
                      6/ Magda Schejbal
                      7/ Małgorzata Ostrowska-Królikowska,
                      8/ Jolanta Fraszyńska
                      9/ Joanna Brodzik,
                      10/ Magdalena Różdżka,
                      11/ Iza Kuna,
                      12/ Olga Borys,
                      13/ Monika Richardson,
                      14/ Dorota Chotecka,
                      15/ Edyta Zając-Pazura

                      i moja propozycja do rankingu;

                      15 najcudowniejszych momentów z życia dziecka
                      Last edited by JORGA; 12-03-2010, 03:28.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                        MERUS napisała
                        "1. Bezapelacyjnie pierwsze dni z maluszkiem w domu. Z pierwszym dzieckiem czujesz się zagubiona i nie ważne czy masz lat siedemnaście czy dwadzieścia dziewięć, będzie ciężko. Choć przeczytasz dziesiątki poradników dla młodych mam to i tak nie jesteś w stanie przygotować się na to co będzie : chroniczny brak czasu, niewyspanie, zmęczenie i czasami zniechęcenie. "

                        Choć minęło już troszkę czasu to doskonale pamiętam moje przerażenie i bezradność w tych pierwszych dniach. Oswajanie się, że to Maleństwo obok mnie to moje dziecko.
                        Nie wszystko jest takie oczywiste. Przyzwyczajamy się do nowej sytuacji i uczymy się kochać nowo narodzone dziecko. Jesteśmy "oszołomione "
                        . Do tego hormony po porodzie szaleją. Nie jesteśmy już w centrum zainteresowania, bo wszyscy zachwycają się Maleństwem. To piękne i zarazem bardzo ciężkie chwile w życiu kobiety i matki.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                          Napisane przez ecco39 Pokaż wiadomość
                          MERUS napisała
                          "1. Bezapelacyjnie pierwsze dni z maluszkiem w domu. Z pierwszym dzieckiem czujesz się zagubiona i nie ważne czy masz lat siedemnaście czy dwadzieścia dziewięć, będzie ciężko. Choć przeczytasz dziesiątki poradników dla młodych mam to i tak nie jesteś w stanie przygotować się na to co będzie : chroniczny brak czasu, niewyspanie, zmęczenie i czasami zniechęcenie. "

                          Choć minęło już troszkę czasu to doskonale pamiętam moje przerażenie i bezradność w tych pierwszych dniach. Oswajanie się, że to Maleństwo obok mnie to moje dziecko.
                          Nie wszystko jest takie oczywiste. Przyzwyczajamy się do nowej sytuacji i uczymy się kochać nowo narodzone dziecko. Jesteśmy "oszołomione "
                          . Do tego hormony po porodzie szaleją. Nie jesteśmy już w centrum zainteresowania, bo wszyscy zachwycają się Maleństwem. To piękne i zarazem bardzo ciężkie chwile w życiu kobiety i matki.

                          Tak,zgadzam się...Pojawienie się Poli na świecie było najpiękniejszym i najbardziej wzruszającym momentem mojego życia...Mimo,to nieustannie towarzyszył mi lęk...o Jej życie, o Jej zdrowie...właściwie o wszystko,co było z nią związane...Gdy zostałam z Nią sama na sali poporodowej,dopadła mnie panika...w głowie zaczęły narastać tysiące pytań:jak Ją przewinąć?jak ubrać,by nie zrobić krzywdy?jak karmić?co robić,gdy nie będzie chciała jeść? Na szczęście z pomocą przyszła mi położna,której pragnę seredecznie w tym momencie podziękować.

                          Ale absolutnie nie przeszkadzał mi fakt, że ,,przestałam być w centrum zainteresowania"(bo czy kiedykolwiek w nim byłamlub chciałam być?.Dla mnie to zupełnie naturalne,że od momentu pojawienia się Poli na świecie to Ona ,,gra teraz pierwsze skrzypce". A my jako rodzice jesteśmy dyrygentami,od których zalezy teraz jak Ona wywiąże się ze swej nowej roli...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                            głosuję na 15 powodów dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko.oto moje propozycje: 1.radość z obserwacji jak młodsze dziecko chce naśladować starsze 2.starsze rodzeństwo uczy maluszka chodzić(lub innych czynności) 3.poranki gdy dzieci przybiegają do Ciebie do łóżka 4.widok jak rodzeństwo się przytula 5.im więcej dzieci tym weselej w domu

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rankingi dla rodziców - marzec 2010

                              W zeszłym roku przyszła na świat nasza wspaniała Zuzia . Ciąża przebiegała świetnie, żadnych dolegliwości, za wyjątkiem puchnących nóg pod koniec rozwiązania. Wszystko zapowiadało się świetnie, ale sam poród... 19 godzin miałam regularne skurcze łącznie z bólami krzyżowymi, jestem wytrzymała na ból, ale pod koniec zmęczenie brało górę i co... i po 19 godzinach zrobili mi cesarskie cięcie. Mieszanka uczuć - szczęście bo Zuzia była już z nami i żal do siebie że jej nie urodziłam - naturalnie... Gdy myślę o kolejnym dzidziusiu to mam lęki, że później mogę psychicznie nie podołać. Potzrebna mi jest motywacja, bo z jednej strony wiem jak dobrze mieć rodzeństwo, a z drugiej się boję... Stąd też moje głosowanie na taki temat...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X