Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - luty 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - luty 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    22
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    9,09%
    2
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    13,64%
    3
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    9,09%
    2
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    18,18%
    4
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    4,55%
    1
    15 zabawek, które kochają dzieci
    0,00%
    0
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    0,00%
    0
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    27,27%
    6
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    0,00%
    0
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    18,18%
    4

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

    Najbardziej wzruszające momenty w życiu mamy:
    1. Narodziny, moment, gdy pierwszy raz widzimy swoje dziecko. Dla mnie był to moment tak magiczny, że dzisiaj zamykając oczy potrafię , dokładnie sobie przypomnieć każdy szczegół i tej chwili i to uczucie, które przepełniało całą mnie. Ekstaza, nirvana,ciężko to opisać, wiem jedno nigdy wcześniej czegoś takiego nie czułam, trwało to około 20 minut, ale do dzisiaj ogarnia mnie pełnia szczęścia, gdy o tym pomyślę.
    2. Pierwszy świadomy uśmiech dziecka- nareszcie moje dziecko okazuje pozytywne emocje. Hurra! To był pierwszy raz , kiedy poczułam się jej mamą, najukochańszą osobą w jej małym świecie.
    3. Pierwszy głośny śmiech - raz go usłyszysz i masz ochotę słuchać go cały czas - fantastyczne uczucie.
    Będzie pewnie w moim życiu jeszcze masa takich cudnych momentów, muszę tylko poczekać troszkę...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

      15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie:

      A oto kilka "prezentów" od mojego męża:

      -to ze był ze mną przez etapy porodu, patrzył przez te wszystkie godziny na mój ból i odgadywal moje myśli, wiedzial czego dokładnie w danym momencie potrzebuję (a miało go nie być przy porodzie bo baaardzo wrażliwy ale dal radę)

      -poruszył niebo i ziemię abym mogła zobaczyć córcię pomimo że była piętro wyżej w inkubatorze

      -potrafił przyjść z nocki i nie spać po to abym ja mogła się zdrzemnąć

      -Wspierał mnie w moich decyzjach, których często nie potrafilam podjąć sama

      -nauczył się robić taką jak lubię jajecznicę

      -wertowal przez pół nocy strony www, sterty gazet i książek w poszukiwaniu pomocy na temat kolek w pierwszej dobie w domu

      -kupił rybkę abym nie czula się samotna jak był w pracy(to jeszcze jak byłam w ciąży)

      -zmywał gary i sprzątał w pierwszych tygodniach po porodzie

      i tak możnaby wymieniać w nieskończoność...Jest zawsze przy mnie i co dzień dostaję jakiś prezent


      Moja propozycja: 15 myśli po zobaczeniu dwóch kresek na teście
      Last edited by ankasos25; 05-02-2010, 23:07.
      Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

      Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



      http://annalena4u.blogspot.com

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

        15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść:
        1 jednorazowe pieluchy
        2 nawilżane chusteczki
        3 wkładki laktacyjne
        4 kosz na zużyte pieluchy
        5 elektroniczna niania
        6 elektroniczny termometr
        7 internet- jako źródło informacji
        8 telefon komórkowy z aparatem telefonicznym-do uwieczniania naszych pociech
        9 sterylizator mikrofalowy - koniec z gotowaniem w garnku
        10 podgrzewacz do butelek i słoiczków
        11 termoopakowania
        12 dania w słoiczkach
        13 kaszki do których wystarczy dodać wodę
        14 skojarzone szczepionki - żeby oszczędzić dzieciom bólu
        15 magazyn Mamo to ja

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

          ja wybrałam "15 gadżetów bez których nie możemy sie obejść":
          -Zabezpieczenia na gniazdka, kanty stołu, szafki – nie wyobrażam sobie domu bez zabezpieczeń przy chodzącym i wszędobylskim malcu.
          -Suszarka lub odkurzacz na uspokojenie maluszka – każda mama powinna mieć w zasięgu ręki te gadżety. Jeśli karuzela nie pomoże to na pewno suszarka uspokoi naszego maluszka a także pozowli mu od razu zasnąć. Sama sprawdziłam.
          -Bransoletka dla karmiącej mamy – na początku wszystkie karmienia zapisywałam na kartce. Miałam ich pełno i strasznie się w nich gubiłam. Jednak najgorzej było mi po nieprzespanej nocy zapamiętać, którą piersią karmiłam.
          -Nakładki formujące na piersi – nie wyobrażam sobie karmienia piersią bez wcześniejszego chodzenia w tym nakładkach. Wydaje mi się, że było by to nawet nie możliwe.
          -Pieluszki do pływania – świetnie trzymają wszelkie niespodzianki naszego dziecka poza tym są lekkie i nie nasiąkają wodą.
          -Pieluszki dla wcześniaków – jak zobaczyłam je po raz pierwszy na Internecie to byłam w siódmym niebie. Pamiętam jak moja bratowa musiała zakładać swojemu wcześniakowi pieluszki w typowych rozmiarach. Dziecko po prostu w nich tonęło.
          -Dozownik do leków – mając go, można domierzyć dawkę precyzyjniej niż za pomocą łyżeczki. Po za tym nie ma ryzyka, że coś się wyleje nawet jak malec raptownie się ruszy.
          -Skarpetki z absem – sprawiają, że maluszkowi, który uczy się chodzić nie rozjeżdżają się nóżki.
          -Monitor oddechu – nie wiem jak bym sobie bez niego poradziła w pierwszych dniach po narodzinach. Zapewnił on mi 100% spokój.
          -Płyny na kleszcze, komary i inne owady – to najlepszy wynalazek człowieka. Szczególnie jak mieszka się w pobliżu lasu.
          -Moskitiera do wózka – dzięki niej nie trzeba się obawiać, że podczas spaceru jakaś wstrętna mucha będzie chodzić po buzi dziecka albo co gorsza pod budkę wleci osa.
          -Torebki na pokarm – idealne jeśli chcemy odciągać mleko i je zamrozić. Nie trzeba ich wyparzać. Torebki posiadają klamerki do zamykania oraz etykietkę na której można zapisać sobie datę odciągnięcia pokarmu.
          -Miseczka z przyssawką – dzięki niej malec może samodzielnie uczyć się jeść, bez obaw, że zupka nagle wyląduje na ziemi a co gorsza na ubraniu dziecka.
          -Osłony na szyby auta – gdy świeci słońce trudno jest wytrzymać dorosłemu w samochodzie a co ma powiedzieć malutkie dziecko.
          -Maści na piersi – teoretycznie najlepsze jest wietrzenie piersi i smarowanie własnym mlekiem, ale jeśli to nie pomaga to trzeba sięgnąć po nieco inne środki. Osobiście super odkryciem okazała się maść maltan.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

            15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy

            1. Bezsilność gdy dziecko płacze pół nocy a mama nie wie dlaczego.
            2. Bezsilność gdy dziecko jest chore.
            3. Podjęcie decyzji o powrocie do pracy i oddanie go pod opiekę niani lub do żłobka.
            4. Podjęcie decyzji dotyczącej zaprzestania karmienia dziecka piersią.
            5. Próby nauki samodzielnego zasypiania.
            6. Próby nauki korzystania z nocniczka.
            7. decyzja sprzątanie gotowanie czy zabawa z dzieckiem.

            15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść

            1. Pieluszki
            2. Chusteczki
            3. Kremy i inne kosmetyki do pielęgnacji dziecka.
            4. Przewijak na łóżeczko.
            5. Rożek do zawijania dziecka.
            6. Butelka antykolkowa oraz smoczek uspokajacz.
            7. Sterylizator
            8. Wanienka
            9. Wózek na dużych pompowanych kołach.
            10. Fotelik samochodowy.
            11. Apteczka domowa: termometr do ucha, aspirator do nosa - Frida, woda koperkowa na kolki, środek przeciwgorączkowy.
            12. Niania elektroniczna
            13. Podgrzewacz
            14. Laktator i pojemniki na pokarm.
            15. Kocyk.

            15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy

            1. Pierwsze spojrzenie maleństwa po porodzie.
            2. Pierwszy usmiech.
            3. pierwsze samodzielne kroki.
            4. Pierwsze słowa
            5. Pierwsze słowa : kocham Cie mamo!
            6. Dwie kreseczki na teście ciążowym
            7. Pierwsze USG
            8. Pierwsze kopniaczki z brzuszka
            9. Pierwsze próby siadania i wstawania.
            10. Pierwsze karmienie
            11.

            15 zabawek, które kochają dzieci

            1. Gryzaczek - metka
            2. łuk, pałąk do wózka łózeczka
            3. Karuzela nad łóżeczkiem
            4. mata edukacyjna
            5. huśtawka
            6. garnuszek na klocuszek
            7. piłeczki
            9. klocki
            10. ksiązeczki
            11. Szczeniaczek uczniaczek
            12. Stoliczek eukacyjny
            13. Maskotki przytulaczki
            14. Ciastolina
            15. pianinko
            Last edited by mamucia; 09-02-2010, 17:42.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

              15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
              1.podobno dopiero przy 5tym dziecku kobieta czuje sie 100% matka i wie o dziecku wszystko
              2.jednemu dziecku jest smutno,im wiecej tym razniej
              3.gdy zabraknie rodzicow,zawsze ma sie oparcie w rodzenstwie
              4.dobre rady ze strony starszego rodzenstwa,sa przeciez sprawy o ktorych rodzicom sie nie mowi
              5.mlodsze rodzenstwo zawsze wprowadza pozytywny balagan
              6.jest naprawde rodzinnie
              7.im wiecej tym weselej
              Poprostu,zycie w grupie jest weselsze,dobrze miec oparcie w siostrez lub bracie,nawet gdy czasami nie jest slodko.Jestem jedynaczka i uwazam ze zycie w pojedynke jest strasznie nudne.I mimo ciezkiego porodu napewno na jednym dziecku nie poprzestane.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                Wybrałam ranking:
                15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko


                Bardzo długo wahałam się nad urodzeniem drugiego dziecka. Miałam wiele wątpliwości. Bałam się czy podołam obowiązkom, czy będę potrafiła tak samo kochać oboje moich dzieci, czy będę dla nich sprawiedliwa. Jeśli któraś z mam ma takie same wątpliwości niech przeczyta poniższe powody, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko

                1) Powody dla rodziców:
                - uczymy się lepszej organizacji i gospodarowania czasem, który musimy poświęcić więcej niż jednemu dziecku
                - starsze dziecko w miarę możliwości może bardzo pomagać przy młodszym rodzeństwie, dzięki czemu uczy się opiekuńczości
                - dwójka dzieci wymaga od nas czasem anielskiej cierpliwości co przydaje się w kontaktach z dorosłymi
                - od kiedy w naszym domu pojawił się synek jest zdecydowanie weselej, córka sama nie miała takich okazji do wygłupów
                - uczymy się asertywności, czasem trzeba z czegoś zrezygnować
                -każde dziecko jest inne, z starszą córką omawiam "babskie" sprawy a synek wprowadza mnie w swój chłopięcy świat fantazji
                - nie koncentruję swojej uwagi na jednym dziecku, nie rozpieszczam go, bo pamiętam zawsze o drugim
                2) Powody dla dzieci:
                - osoba dorosła nie zastąpi dziecku nigdy towarzystwa innego dziecka, dzieci lepiej rozwijają się w grupie
                - dzieci uczą się dzielenia z innymi
                - Starsza córka jest wzorem do naśladowania dla młodszego synka, więc wie że spoczywa na niej duża odpowiedzialność
                - wspólna radość dzieci we wszystkie święta i wypady rodzinne jest nie do zastąpienia
                - dzieci wiedzą,że mamusia nie jest tylko na ich wyłączność
                -dzieci szybciej uczą się samodzielności
                - starsza córka często bywa pocieszycielką w "wielkich" problemach braciszka
                -dzieci uczą się szanować siebie nawzajem i swoje "terytorium"

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                  Witam
                  Zagłosowałam w tym miesiącu na ranking 15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci. W wyborze tych najfajniejszych reklam "pomoże" mi moja córeczka, która niektóre reklamy wręcz uwielbia i podskakuje już słysząc pierwsze dźwięki znajomej reklamy
                  1) Reklama słoiczków Gerber,
                  2) Reklama pieluszek Pampers ( w tym Pampers Active Baby i delikatnych pieluszek Pampers)
                  3) Reklama mleka Bebiko 2 i 3,
                  4) Reklama mleka Bebilon,
                  5) Reklama Danonków,
                  6) Reklama witamin Marsjanki,
                  7) Reklama cukierków Nim2,
                  8) Reklama witamin Kinder Biovital Gumisie,
                  9) Reklama akcji Pij mleko - Będziesz wielki!
                  10) Reklama soczków Kubuś,
                  11) Reklama jajka Kinder Niespodzianka,
                  12) Reklama serków Bakuś,
                  13) Reklama mleka Nestle Junior,
                  14) Reklama kaszek Bobovita,
                  15) Wszystkie reklamy zabawek

                  dodam, że na atrakcyjność tych reklam składa się zarówno świetna, naturalna gra dzieci, jak i wpadająca w ucho muzyka, kolorystyka i przedstawienie w przystępny sposób części merytorycznej - to oddziałuje na dorosłych odbiorców. A na dzieci przede wszystkim oglądanie ich uśmiechniętych, bawiących się rówieśników, zabawna, skoczna piosenka towarzysząca danej reklamie oraz motywy animowane - to gwarantuje sukces reklamy w oczach malucha


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie:
                    -być i pomagać w czasie porodu,
                    -zostać w domu na pierwsze 2 tygodnie po narodzinach maluszka i starać się pomagać w nowej sytuacji,
                    -nie zapominać, że nadal jestem jego kochaną ślicznotką,
                    -w chwilach słabości i braku sił rozśmieszyć,
                    -nauczyć się gotować rosół,
                    -skoczyć do kiosku po moją ulubioną gazetę,
                    -przygotować odprężającą kąpiel,
                    -być blisko i słuchać

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                      Wybrałam ranking pt.: 15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
                      1) Jednemu dzieciątku samemu się nudzi- mój synuś upodobał sobie kota domowego o podobnych rozmiarach jak on- może myślał sobie, że to rodzeństwo (?)- dowód na fascynację- pierwszy sensowny wyraz wypowiedziany przez maluszka to imię kota wykrzyczane b. głośno.
                      2). Kiedyś obawiałam się, żeby mieć dziecko w ogóle, po urodzeniu synka z kolei chciałabym mieć trójkę dzieciaczków, jednak jest prawdą, że kobietę hormony zmieniają,...- oj zmieniają!
                      3). Chciałam napisać coś o scaleniu małżeństwa, gdy pojawia się dziecko, ale nie napiszę z tego względu, że nie jest to do końca prawda, w niektórych przypadkach wręcz na odwrót, po prostu facet nie jest stworzony do macierzyństwa- może być super ojcem, pomocnym, i w ogóle ale nie to co matka, ale żeby ta wypowiedź miała sens- to dziecko zmienia związek na inny, lepszy, głębszy- związek dla celu jakim jest wychowanie małego człowieka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                        Macierzyństwo to nieustające emocje.Przynosi nam radość,szczęscie,dostarcza nam wielu przyjemnych wzruszeń.Ale bywa i trudne.Dlatego, tak jak w poprzednim miesiącu, swój głos oddałam na 15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy oraz 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy.Korzystając z możliwości podzielania się z Wami swoimi przeżyciami związanymi z macierzyństwem, stworzyłam własną listę 15 najbardziej trudnych i wzruszających momentów:
                        15 najtrudniejszych momentów mojego macierzyństwa
                        1.Trudna rozmowa z szefem dotycząca mojego,,nowego"stanu;prośba o urlop macierzyński,obawa o utratę pracy po jego zakończeniu;
                        2.Złe wyniki badań w trakcie ciąży;nieustanna obawa o zdrowie mojej kruszynki;
                        3.Komplikacje przy porodzie;ciesze się,ze wszystko skończyło się dobrze;dziękuję panie doktorze!;
                        4.Pierwsza choroba Poli;lęk,obawa o to,co przyniesie jutro;
                        5.Pobyt w szpitalu;nieprzyjemne pielęgniarki,bezpotrzebne wkłuwanie welflonu,cierpienie innych dzieci;koszmar!;
                        6.Płacz,którego nie można w żaden sposób uspokoić;ciągłe pytania o jego przyczynę;
                        7.Brak zrozumienia i pomocy ze strony partnera;
                        8.Sprzeczki i kłótnie z partnerem dotyczące sposobu karmienia dziecka,przewijania czy kąpieli(długo myślałam,że tylko ja to potrafię i tylko ja robię to najlepiej);
                        9.Kłopoty przy karmieniu piersią;pierwsze nieudolne próby ssania,które często kończyły się płaczem Poli;naprzemienne braki i nawały pokarmu;nieustanna troska:,,czy aby na pewno ona nie jest głodna?";obolałe piersi,poranione sutki;pierwsze,,starcie"z laktatorem;
                        10.Ząbkowanie;okres trudny i dla nas i dla Poli;szczególnie dla Poli.
                        11.Szczepienia;nie dość, że każdorazowo towarzyszy im obawa o pojawienie się bólu,który może spotkać naszą kruszynkę,to jeszcze musimy się zastanawiać jaką wybrać szczepionkę?zwykłą a może skojarzoną?czy dokonaliśmy właściwego wyboru?czy wybrać tylko szczepienia podstawowe czy także skusić się na te zalecane?albo czy w ogóle szczepić?w tej kwestii problemów nie ma końca;
                        12.Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim;przyznam szczerze miałam ogromny dylemat;wracać czy nie?zostawić mała z niania(żłobek w ogóle nie wchodził w gre)?jak ona to zniesie?a moze rozłąka dobrze jej zrobi?w końcu jednak postanowiłam:zosatję w domu!teraz wiem,że podjęłam właściwą decyzję!nie ma nic piękniejszego dla matki jak możliwość obserwowania rozwoju dziecka!;
                        13.Negatywne emocje;gromadzą się chyba w każdym.Brak snu,nieporozumienia z partnerm doprowadziły do tego,że czasem bez powodu traciłam,tak ważną przy wychowywaniu dziecka,cierpliwość.Na szczęsice jednak nauczyłam się z tym sobie radzić;
                        14.Pogodznie roli matki,żony i kochanki;szczególnie w pierwszych tygodnaich po porodzie,kiedy organizm jeszcze nie zdążył się zregenerowac a dziecko domagało się mojej nieustannej opieki.Często było to powodem sprzeczek i kłótni z moim mężem.Teraz na szczęście wszystko wraca już do normy;
                        15.Krzywda innych dzieci;gdy widzę lub słyszę, że innym dzieciom dzieje się krzywda ogarnia mnie całkowita bezsilność i ogromna złość,na podmioty za nią odpoiwedzialne;dzieci powinny być szczęśliwe!wszystkie!

                        15 najbardziej wzruszających momentów jakich doświadczyłam w maicerzyństwie
                        1.Moment,podczas którego dowiedziałam się,ze jestem w ciąży;
                        2.Radość mojego meża na wieść,ze będzie ojcem;
                        3.Pierwsze ruchy naszego maleństwa;
                        4.Piersze badanie USG 3D;niesamowite przyżycie;widzielismy naszą kruszynkę tak dokładnie,że mogłam policzyć jej paluszki u stóp;coś pięknego;płytę z nagraniem tego badania wręczę jej w prezencie na 18 urodziny;
                        5.Odgłos bicia JEJ serduszka;gdy po raz pierwszy je usłyszelismy mieliśmy oboje z mężem łzy w oczach;
                        6.Moment,podczas którego po raz pierwszy mogłam wziąśc ją na ręce, przytulić,ucałować...;nie ma nic piękniejszego dla każdej matki;
                        7.Łzy mojego męża spowodowane przyjściem na świat naszej wymarzonej córeczki;był niesamowicie dumny!i jest dumny nadal!;
                        8.Objęcie mojego palca serdecznego jej malutką dłonią;coś naprawdę pięknego i wartego zapamiętania;
                        9.Pierwszy uśmiech;długo na niego czekaliśmy;w końcu po trzech miesiach od narodzin pojawił się!i mimo,ze trwał chwilę,to uważam ze był najpiękniejszy!;
                        10.Pierwszy ząbek;pojawił się u Poli gdy miała 8 miesięcy, a właściwie nie jeden tylko dwa;od tamej pory ma ich już 8 i każdy jej równie ważny jek pierwszy;
                        11.Pierwsze,,mama";może to zaskakujące,zle Pola powiedziła pierwszy raz mama gdy miała 6 miesięcy;mówiła to słowo bardzo często,chyba chciała mi sprawić tym przyjemność;teraz dla odmiany woli powtarzać:,,tata,tata,tata.;
                        12.Głośny,szczery śmiech;pierwszy raz się tak zaśmiała,gdy bawiłam się z nią w ,,a kuku".Miała wtedy 4 miesiące.Dziś smieje się tak co chwile;oby ten smiech towarzyszył jej całe życie;
                        13.Samodzielne przekręcanie się z brzuszka na plecki,i odwrotnie;podnoszenie głowki,raczkowanie;Pola jest bardzo sprytną dziweczynką,szybko się rozwija;już w wieku 2 miesięcy potrafiła na kilkanaście chwil unieść głowkę.Jestem z niej naprawdę dumna!;
                        14.Pierwszy krok;Pola zaczęła je stawiać bardzo wcześnie,bo w wieku 7 miesięcy.Oczywiście najpierw musieliśmy ja podtrzymywać,ale teraz ,już od 3 miesięcy,kroki stawia już sama.I z dnia na dzień są one coraz większe i pewniejsze;
                        15.Każdorazowe:,,Pomóc ci kochanie?"wypowiadane przez mojego męża;dobrze jest mieć pomoc i wsparcie;bez tych dwóch rzeczy byłoby mi naprawde cięzko.

                        Na koniec życze Wam drogie mamy samych wspaniałych i radosnych chwil.Niech te złe odejdą w niepamiec i już nigdy nie wrócą

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                          15 najtrudniejszych momentów w życiu młodej mamy to miedzy innymi;
                          - dostosowanie się do maluszka
                          -przyzywczajenie się do małej ilości snu
                          - moment kiesy trzeba rozstać się z dzieckiem i wrócic do pracy
                          - brak akceptacji samej siebie po porodzie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                            Ja wybrałam ranking 15 prezentów jakie może zrobić młodej mamie tata. Poczatki naszego macierzyństwa-tacierzyństwa były trudne, bo nie umieliśmy się dobrze komunikować, ja nie czułam się zrozumiana przez męża. Chciałam, żeby on się wszystkiego domyślał, a to niemożliwe... W końcu u kresu sił poprostu zaczełam mówić, czego chcę. Nigdy nie zapomne prezentu Walentynkowego od męza. Chciał wyjść ze mną do kina, a ja powiedziałam, że chce od niego inny prezent Przespać całą noc w pokoju bez nocnego budzenia To naładowało moje akumaulatory! Lenka kochana spała, aż do 8.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rankingi dla rodziców - luty 2010

                              15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
                              Usypianie maluszka – aby mama spokojnie mogła wziąć gorącą kąpiel.
                              Jeden dzień z maluszkiem – abyśmy mogły spokojnie wyjść z domu bez obaw, że dziecku coś się stanie.
                              Ugotowanie posprzątania uprasowanie – to chyba największy prezent od męża.
                              Wstawanie całej nocy do dziecka – najlepiej robić to na zmianę wówczas nie odczujemy tak bardzo tych nieprzespanych nocy.
                              Umówienie żony z kosmetyczką – ona nigdy się na to nie zdecyduje szczególnie w tych pierwszych dniach. Jednak trzeba to zrobić na tyle delikatnie by nie odebrała tego negatywnie.
                              Zaproszenie na kolację – zostawienie maluszka pod opieką babci i odnowienie małżeńskiej miłości.
                              Masaż stóp i pleców – oj jakie to ważne.
                              Kąpiel maluszka – mama zazwyczaj boi się, że malec się wyślizgnie z rąk. Maluszek też będzie się czuł o wiele lepiej i bezpiecznej w pewnych rękach tatusia.
                              Ćwiczenia z żoną – wspólne ćwiczenia mogą jeszcze bardziej zbliżyć do siebie partnerów.
                              Nie gniewać się jak ona nie ma ochoty na seks – postarać się zrozumieć żonę a przede wszystkim nie naciskać.
                              Wyjście z dzieckiem na spacer – aby żona miała chwilkę czasu aby spokojnie zebrać myśli i ogarnąć mieszkanie.
                              Być cierpliwym i znosić dzielnie zmiany jej nastoju – szczególnie w tych pierwszych tygodniach od porodu.

                              15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
                              – dziecko przy swoim młodszym rodzeństwie staje się o wiele szybciej samodzielne.
                              – mając rodzeństwo dziecko zawsze będzie miało towarzysza do zabaw.
                              - konflikty z rodzeństwem uczą przede wszystkim sztuki negocjacji oraz walki o swoje.
                              - przy kolejnym dziecku jest dużo łatwiej nie robimy wszystkiego pierwszy raz. Teraz można wykorzystać w pełni swoje doświadczenie.
                              - dziecko nie wyrasta na egoistę i wie, że już nigdy nie będzie pępkiem świata. Uczy się dzielić np. zabawkami.
                              - dzieci zazwyczaj są dla siebie oparciem od najmłodszych lat. Mają swój język oraz swoje własne tajemnice szczególnie dzieci tej samej płci.
                              - zdecydowanie łatwiej im odnaleźć się w towarzystwie.
                              - większa rodzina daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa.
                              - im więcej dzieci tym więcej relacji. Zawsze można w kimś znaleźć oparcie. Zawsze się znajdzie w rodzinie taka osoba, która nas zrozumie i zechce wysłuchać.
                              - życie w dużej rodzinie uczy tolerancji. Każde z nas przecież ma inny charakter, inne poglądy czy potrzeby.
                              - wielodzietna rodzina uczy życia we wspólnocie
                              - dzieci, które mają rodzeństwo są bardziej opiekuńcze.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X