Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    99
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    17,17%
    17
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    11,11%
    11
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    11,11%
    11
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    6,06%
    6
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    3,03%
    3
    15 zabawek, które kochają dzieci
    5,05%
    5
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    2,02%
    2
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    22,22%
    22
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    5,05%
    5
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    17,17%
    17

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

    Wybrałam 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    Ale według mnie jest ich o wiele więcej , a tu parę przykładów:

    * pierwsze ruchy dziecka jeszcze w brzuszku
    *pierwszy uśmiech dziecka
    *pierwsze kroczki
    *pierwsze słowa mama ,tata
    *pierwsza laurka czy też kwiatek od dziecka
    *słowo Kocham Cię
    *dzień w którym dziecko idzie pierwszy raz do szkoły i staję się samodzielnym człowiekiem
    *pierwsze przytulenie przez dziecka rodziców

    Tak naprawdę każdy dzień bycia mamą dostarcza wzruszeń.Od porannego uśmiechu do wieczornego buziaka na dobranoc.
    Last edited by ColorWomen; 07-01-2010, 22:07.
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

      ja też wybrałam 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
      jestem mamą, szczęśliwą mamą, emocje jakie dostarcza mi moja Amelka są najpiękniejsze, czy płacze czy się uśmiecha do mnie - kocham Ją najbardziej na świecie

      ColorWomen mnie wyprzedziła i podobnie jak Ona wyliczyłabym te same wzruszające chwile, ale najważniejsze z nich są jednak pierwszy uśmiech, który widnieje już w pierwszych chwilach po narodzinach, pierwsze słowo "ma-ma", słodkie minki jakie robi gdy coś przeskrobie pierwszy kroczek i zabawne powiedzonka..
      Amelia ur. 19.04.2009
      godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






      Alicja ur. 18.08.2012
      godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

        15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy to:

        * poronienie
        * śmierć dziecka
        * ciąża z problemami,komplikacjami itp.
        * przedwczesne skurcze i strach co dalej
        * poród, choć ma specjalny, magiczny finał
        * pierwsze doby po porodzie, gdy pokarmu jeszcze nie ma w dostatecznej ilości, a dziecko domaga się płaczem swje porcji pokarmu
        * depresja poporodowa i znikąd ratunku
        * pogodzenie w pierwszych miesiącach po porodzie bycia matką, żoną i kochanką
        * powrót do pracy i pozostawienie dziecka pod opieką niani, babci ew. żłobka
        * kolki u małego dziecka
        * nieutulony płacz dziecka, któremu nijak nie można wytłumaczyć, że wszystko co złe zaraz minie. Pozostaje tylko przytulić i czekać
        * pierwsze szczepienia, bo do kolejnych podchodzimy już z rezerwą, że dziecko jakoś przetrwało te pierwsze to i kolejne da radę (my również )
        * nawał pokarmu, zapalenie piersi, ew. niedostateczna ilość pokarmu i pytanie co robię źle, czy nad będę mogła karmić dziecko
        * chwile, kiedy bliscy nie pomagają w byciu matką, tylko utwierdzają w przekonaniu, że jest się złą matką
        * gdy ma się nastolatka w domu i nijak nie można do niego trafić, aby odrobił lekcje, posprzątał pokój, odrobił lekcje itp.
        * gdy ma się dwoje dzieci w różnym wieku i każde się przecież ogromnie kocha, a jedno z nich oskarża cię o brak uczucia, jest zazdrosne. Wtedy zdecydowanie nie jest do śmiechu i jest to dość trudne i pracochłonne by utwierdzić o swojej miłości
        Najtrudniejsze momenty to również te, gdy źle się dzieje w małżeństwie, a nie można tego okazać dzieciom, trzeba je chronić. Gdy jest złość, trzeba mieć dużo w sobie cierpliwości by jej nie wylać na Bogu winnego małego człowieka.

        W życiu każdej z mam są trudne, najtrudniejsze chwile, z którymi próbujemy sobie dawać radę. Nieraz jesteśmy same ze swym bólem, słabościami, lękiem, ale pamiętajmy że gdzieś obok z pewnością jest ktoś kto może nam pomóc, choćby swoją obecnością, potrzymaniem za rękę, rozmową.

        Są dzieci dla których warto żyć, uśmiechać się każdego dnia, bo jutro może być lepiej.




        i Bartek :-)

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

          Ja wybrałam 15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko.

          Proponuję :
          "15 największych zmartwień młodej mamy"
          "15 pytan najbardziej nurtujacych przyszła mame"
          Last edited by antalis; 07-01-2010, 15:39.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

            Proponuję pierwszy uśmiech,pierwszy ząbek,pierwszy kroczek,pierwsze słowo,mama,tata,pierwsze zabawne minki,każdy dzień z dzieckiem dostarcza nam wielu wzruszeń...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

              Ja wybrałam "15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy", przykładów pisać nie będę, bo ColorWomen świetnie to zrobiła, oraz jako,że oboje z synem jesteśmy miłośnikami książek "15 książek, które powinno mieć każde dziecko".

              Polecam te, które znajdują się w naszej domowej biblioteczce
              • "Bajki naszego dzieciństwa"; Anna Skoczek (wiersze i bajeczki)
              • "Baśnie"; H.Ch. Andersen
              • Brzechwa dzieciom
              • "Byczek Fernando"; Munro Leaf
              • "Przygody Mikołajka"; Gościnny, Sempe

              Może ktoś jeszcze coś dołoży
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                a ja dla odmiany wybrałam 15 gadżetów bez których nie możemy sie obejść
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                  Ja już zagłosowałam , pośpieszyłam się trochę gdyż mogłam dodać więcej punktów.Ale do wypowiedzi Tree o książkach dodałabym książeczki przy których dziecko się uczy np.
                  Obrazki dla maluchów-wyd.Olesiejuk -pięknie ilustrowane
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                    Ja też wybrałam "15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy". Do listy ColorWomen dodałabym jeszcze pierwsze położenie maleństwa na brzuchu zaraz po porodzie i pierwsze karmienie
                    Wybrałam też "15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść" i "15 książek, które powinno mieć każde dziecko"
                    Do książek, które zostały tu już wymienione dodałabym jeszcze przygody koziołka Matołka - pełno kolorowych ilustracji, całość pisana wierszem
                    Z gadżetów oprócz standardowych jak np przewijak, wanienka bardzo zadowoleni jesteśmy z łózka turystycznego u dziadków - dziecko ma gdzie się bawić i spać przy dłuższej wizycie oraz leżaczek-bujaczek z pałąkiem z zabawkami

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                      Zagłosowałam na ranking 15 NAJBARDZIEJ WZRUSZAJĄCYCH MOMENTÓW W ŻYCIU MAMY.
                      Jednak bardzo podoba mi się też pomysł na inny ranking, a mianowicie 15 NAJLEPSZYCH PREZENTÓW, JAKIE MŁODY TATA MOŻE ZROBIĆ MŁODEJ MAMIE.
                      Zbliżają się Walentynki i dzień Kobiet, więc to tym bardziej temat na czasie:-)
                      A oto moje propozycje punktów do tego rankingu:
                      1. WSPÓLNY PORÓD - Bo to najpiękniejsze, a jednocześnie jedne z najtrudniejszych chwil w życiu kobiety, a obecność ukochanego mężczyzny nie tylko jest potrzebna czysto praktycznie, ale przede wszystkim potrafi dodać kobiecie sił i otuchy, jak nic innego!
                      2. NOCNE WSTAWANIE DO DZIDZIUSIA... - Wiadomo, jak się czuje kobieta po porodzie... Tak więc wyręczanie przy wstawaniu do maleństwa pozwala dłużej pospać, odpocząć, szybciej naładować akumulatory:-) Jest wspaniałym prezentem!
                      3. NIEZMIENNA AKCEPTACJA ZMIENIONEGO PO CIĄŻY I PORODZIE CIAŁA KOBIETY. - To czasem drażliwy temat... I dla młodych mam, i dla tatusiów... Panowie, Wasza akceptacja, poczucie miłości i pożądania może nam naprawdę pomóc uporać się ze swoją "zmienioną zewnętrznością":-) A szczęśliwa, dowartościowana kobieta=lepsza mama!
                      4. WSPIERANIE W CODZIENNEJ OPIECE NAD MALEŃSTWEM. - Wiemy, jak bardzo przydaje się chociaż 20 minut w ciągu dnia na relaks, chwilę dla urody, czy przejrzenie gazety... Więc, Panowie, pieluchy i butelki w dłoń!
                      5. WSPIERANIE W CHWILACH DYLEMATÓW MŁODEJ MAMY. - "Dopingowanie" w naturalnym karmieniu (ale też wsparcie w sytuacji, gdy jest to niemożliwe!), zdobywanie wiedzy na temat problemów maluszka, aby wspólnie im zaradzać!
                      6. JEDEN DZIEŃ TYLKO DLA NAS! - No, może nie calutki dzień, ale choćby 2 godzinki! Zorganizowanie opieki nad bobaskiem i wspólne wyjście do kina, restauracji czy choćby na spacer, to cudowny prezent dla młodej mamy, która myśli tylko o kolorze kupki i opuchniętych dziąsełkach dziecka! Sprawcie, abyśmy poczuły się na chwilę beztrosko!


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                        Witajcie, wybrałam ranking na 15 gadżetów, bez których nie możemy sie obejść.
                        Jako przykłady mogę podać:
                        1. Wózki 3 w 1, gondolka na spacery, spacerówka dla starszaka i fotelik do samochodu, który także spełnia role małego wózka, po zamontowaniu na stelażu np. na zakupy w sklepach do których ciężko wejść z tradycyjna gondolą.
                        2. aspirator do nosa, niezawodny przy katarze
                        3. leżaczek bujaczek z zabawkami dla malucha
                        4. łóżeczko turystyczne
                        5. butelki antykolkowe
                        6. siateczki na jedzeniem niezbedne dla malucha, aby sie nie zakrztusiło i poznawało nowe smaki
                        7. termoopakowania na butelki i kubeczki
                        8. chusty do noszenia niemowląt
                        9. elektroniczne termometry, które szybko mierzą temperaturę
                        10. laktator
                        11. przewijak
                        12. przenośne przewijaki, pakowane często razem z torbą do wózka
                        13. smoczki z zamknięciem,
                        14, zaczepydo smoczków, które umozliwiają jego przymocowanie do ubrania
                        15. stelaże do wanienek

                        pozdrawiam serdecznie

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                          Ja wybrałam 4 rankingi: najtrudniejsze i najbardziej wzruszające momenty, książki i zabawki.
                          A zaproponowałabym jeszcze ranking na 15 najbardziej irytujących rad słyszanych przez młode mamy od osób postronnych.
                          Łukasz 11.10.2007

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                            Jak się okazało, ja też zagłosowałam na najpopularniejszy tytuł, tj. 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy. Macierzyństwo to najważniejsza w życiu rola. Narodziny dziecka to dla mnie nr 1 pośród tych momentów, a jednocześnie początek wspólnej drogi, wspólnych dni z dzieckiem, z których każdy przynosi takie niezapomniane chwile. Na stworzenie przeze mnie takiej listy najbardziej wzruszających momentów 15 miejsc to zdecydowanie za mało...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                              Jest wiele rzeczy, o których warto czytać. Jest wiele spraw, o których warto pisać. Jest też wiele problemów małych i dużych, o których ciężko rozmawiać. Dlatego wybrałam "15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy". O tych miłych, wzruszających sprawach łatwo mówić, o tych trudniejszych ciężej, dlatego chciałabym móc o tym przeczytać. Chciałabym móc przeczytać, jak sobie radzić w tych momentach najbardziej trudnych, kiedy borykamy się z przeciwnościami losu, kiedy walczymy o zdrowie, życie, spokój, a nawet zwykłą radość, ale też o tych prostych chwilach kiedy to bycie mamą nie jest prostą sprawą. Tak mało się mówi, że my mamy, które kochają swoje dzieci najbardziej na świecie, mamy tez chwile słabości, borykamy się z problemami związanymi z karmieniem, z wolną chwilą dla siebie, z nieustającym płaczem dziecka, kiedy potrzebujemy też czegoś dla siebie, kiedy brakuje nam czasu na czułości z mężem, na wyjście wspólne do kina, kiedy brak czasu na chwile beztroskiego lenistwa. Bycie z naszymi pociechami to coś najpiękniejszego na świecie i nikt, ani nic nam tego nie zastąpi, lecz bywają chwile, o których tak mało się mówi, kiedy bywa trudniej niż zwykle. Więc może będzie można chociaż trochę więcej o tym poczytać?

                              A na poprawę humoru proponuję temat: 15 najbardziej absurdalnych przesądów związanych z tym co przyszła mama robić nie powinna i z tym czego przy małym dziecku czynić nie wolno....
                              I coś dla naszych kochanych babć: 15 sposobów, jak pielęgnować, karmić, wychowywać dziecko, które już dawno mijają się z prawdą....

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X