Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs z bajką

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs z bajką

    Dziękujemy wszystkim forumowiczom za udział w konkursie. Oto lista laureatów:
    eliwie, ajulitka, betitunia, snupy3, zula, agula3, mimka21, agawa78, cwaniara44, NORBI 74, bercia, asty88, gwolska, anulka102, mollik, frywolitka, ewelka21, Makaki, gaja30, swiezamama.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.
    Redakcja



    Weź udział w naszym konkursie, oglądaj kanał Mini Mini i wygraj atrakcyjne nagrody dla swojej pociechy!

    Zadanie konkursowe:
    Zapytaj dziecko o jego ulubioną postać z bajki. Następnie na naszym forum dokończ zdanie:
    "Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to...." Swój wybór uzasadnij w kilku zdaniach.

    Do zdobycia 20 atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Mini Mini:
    - 5 szt. plecaków
    - 5 szt. CD Kołysanki Mini Mini
    - 10 szt. rybek pacynek

    Zobacz galerię:
    * Gadżety Mini Mini do zdobycia

    Czytaj więcej:
    * Nowości Mini Mini - luty 2009


    Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy uważnie przeczytać Regulamin!

    Zasady konkursu:
    1. Konkurs z bajką zostanie przeprowadzony na forum babyonline.pl.
    2. Zostanie wybranych 20 najlepszych wypowiedzi, których autorzy otrzymają nagrody ufundowane przez Mini Mini.
    3. Odpowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl.
    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.
    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 6 lutego do 22 lutego 2009 roku.
    6. Jury podejmie decyzję 26 lutego 2009 i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na forum, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.
    7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.
    7. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.
    8. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.
    9. W przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów niniejszego Regulaminu, prosimy poinformować o tym fakcie Redakcję za pośrednictwem skrzynki mailowej: redakcja@babyonline.pl.
    10. Wszelkie zgłoszenia nieprawidłowości i naruszenia zasad konkursowych należy zgłaszać na redakcyjną skrzynkę mailową do dnia poprzedzającego rozwiązanie konkursu. Po tym terminie Jury nie będzie takich zgłoszeń brać pod uwagę.
    11. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-maliowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.


    Sponsor nagród:
    Last edited by Redakcja Babyonline.pl; 27-02-2009, 10:41.
  •    
       

    #2
    Moj synek z pewnoscia byłby ... Rybka Mini Mini. Wiem ze to nie bajka ale Kacpus az piszczy jak ja widzi na ekranie. Ostatnio rybka towarzyszy nam w rytuale zasypiania - przed 20 sluchamy kolysanki a gdy rybka idzie spac, gasimy swiatlo i wsluchujemy sie w szum fal . Zreszta maja ze soba wiele wspolnego - synio zawsze usmiechniety, uwielbia taplac sie w wodzie i .... nawet chrapie jak rybka MiniMini
    Last edited by Goplana; 06-02-2009, 11:59. Powód: literowka

    Skomentuj


      #3
      Natalia jeśli mogłaby wybrać to chciałaby być Groverem. Cały czas podróżuje i opowiada ciekawe historie. Bardzo spodobała jej się opowieść o dziewczynce, która tańczyła z miseczkami na głowie i o tańczeniu na szczudłach. Natalka próbowała tańca z miseczkami oczywiście, bo szczudeł nie posiadamy, na razie efekty mierne, ale sam Grover mówi że trzeba dużo ćwiczyć aby się udało

      Skomentuj


        #4
        Choc moj synek nie potrafi jeszcze mowic - ma prawie 15 miesiecy to wiem w kogo chcialby sie wcielic moj maly szkrab...
        Mini Mini to z pewnoscia jego ulubiony kanal telewizyjny. Bawiac sie od rana wlacza sobie nawet sam telewizor (dzieci sa takie sprytne), co chwile ukradkiem spoglada na ekran by z usmiechem powitac Rybke i inne zwierzaczki z bajek.

        Jesli chodzi o jego ulubionego bohatera to jest nim ERNIE z zakatku Ulicy Sezamkowej. Gdy zaczyna sie owa "bajka" Kubus wrecz szaleje z radosci; tanczy, tupta i kwiczy. Bardzo uwaznie oglada moment gdy Ernie zaprasza do zabawy: "Ernie mowi...." Smieje sie wtedy niesamowicie z jego wyglupow.
        Kubus z pewnoscia chcialby choc jeden dzien stac sie Ernim; jest zabawny, madry, ma kaczuszke taka jak Kubus z ktora sie kąpie, wymysla szalone zabawy i..."psoci" sie Bertowi - a psoty i szczesliwa, usmiechnieta buzia to ostatnio ulubione zajecie mojego synka
        Attached Files

        Skomentuj


          #5
          Mój prawie 4-letni synek udzielił taką odpowiedź:"Chciałbym być Bobem Budowniczym".To ulubieniec MIniMIni-ja jestem jeszcze "MINI". Otóż mały odkąd zaczął chodzić juz ujawniał talent majsterkowicza>Młotki, śrubki , inne narzędzia, a zwłaszcza garaż taty latem to królestwo dwóch budowniczych- Mistrza i ucznia. Mój synek po prostu uwielbia Boba Budowniczego,przy niej jada śniadanka, przy niej również zasypia.A po przebudzeniu zadaje pytanie kiedy będzie jego kumpel Bob. BOb jest pozytywnym bohaterem bajki, uczy jak jak radzić sobie z codziennymi rzeczami w zyciu, w sposób zrozumiały, zabawny, a czasem nawet śmieszny.Podobnie jak Bob w bajce tak i synek chetnie pomaga w pracach naprawczych w domu, potrafi często stworzyć z niczego to "coś",często trudne do zidentyfikawania, ale pełne wyobraźni. Często do swoich budowli, wynalazków namawia również mamę. Synek wśród zabawek ma swój ulubiony zestaw majsterkowicza.Ostatnio w domu poszła uszczelka w kranie. Woda zaczęła ciurkiem lecieć.Wołam otrzebny fachowiec!-na to synek w w ciągu 30 sekund wlatuje z całym uposażeniem (skrzynka z narzędziami , oczywiście kask na głowie) do kuchni I WOŁAm:" Nadchodzi Bob Budowniczy w trybie natychmiastowym, o co chodzi???"

          Nasze motto
          "Bob-Marcel Budowniczy pomoże- każdej porze"
          Last edited by edytakuk; 06-02-2009, 12:55.

          Skomentuj


            #6
            Kim chciałbym być...

            Mój 4-letni synek ma tysiace myśli na sekunde...
            w swieta chciał być Mikołajem
            potem Buzzem Astralem
            jeszcze póżniej moim mężem

            ale jest jedna postać do której wraca nieustannie...
            "Mamuś tak naprawde chciałabym być PSEM"....

            Gdy pytam dlaczego?
            odpowiedz dla niego jest oczywista i mówi jendym tchem:
            "bo pies merda ogonem" - no jasne!!! jak mogłam na to nie wpaść, rpzecież to oczywiste

            Dla mnie mój synke jest CUDEM SWIATA !

            Skomentuj


              #7
              Byłam bardzo ciekawa co moje 3-letnie Rozrabiaki odpowiedzą jak ich zapytam "jaką postacią z bajki chciałyby być przez jeden dzień". Jak usłyszałam odpowiedź to bardzo się wzruszyłam... Chłopcy bowiem jednogłośnie chcieliby być Bobami Budowniczymi. A wiecie dlaczego?? Pierwszy powód: chcieliby pomóc swojemu Tatusiowi w budowie naszego domku (Tatuś każdą wolną chwilę spędza "na budowie", nie mamy niestety wystarczających środków na zatrudnianie firm budowlanych). Pomyślałam sobie, że pewnie mają już dosyć mieszkania u dziadków, bez własnego kąta i miejsca na zabawki. Ale okazało się, że jest inaczej. Chłopcy bowiem dalej powiedzieli, że chcieliby być na budowie bo tęsknią za Tatą i w ten sposób mogliby być z nim cały dzień. I Tata byłby dumny, że ma takich "Pomagierów". I pewnie dzięki ich pracy szybko zakończyłby prace na budowie i mógł spędzać z nimi swój wolny czas... Wzruszyłam się bardzo...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Chciałbym być Noddym

                Gdybym na jeden dzień mógł do krainy zabawek przenieść się
                To w postać Noddego wcieliłbym się.
                Jeździłbym czerwono żółtym autem
                I samolotem też latałbym
                Ze wszystkimi bym się bawił
                Bo to lubię robić najbardziej
                Z Małpką Martą skakać wysoko
                Z Misiem Tabim grać w piłkę wyczynowo
                I Misią Tesią piec jagodowe ciasto
                Z psem Bampim bawić się kością
                Wielkouchego pytać o radę
                Pana Plota bacznie obserwować
                I jego zakazów się pilnować.

                Tak bardzo lubię Noddego
                To mój największy przyjaciel jest
                Uwielbiam jego przygody
                I zawsze na Mini Mini oglądam je.
                Staram się być taki jak Noddy
                Wiele książeczek o Noddym mam
                A i przytulankę Noddego do snu zabieram
                Śni mi się wtedy, że choć na chwilę
                Przenoszę się w bajki świat
                I że z Noddym wielką przygodę przeżywam.

                p.s. Mój synek ma już 3 lata i uwielbia Noddego. Dlatego bez wahania napisałam wierszyk o moim synku i Noddym

                Skomentuj


                  #9
                  Wypowiedź 6,5 letniej Julki:
                  Gdybym mogła być jakąś postacią z bajeczki to była by to księżniczka Fiona..
                  Lubię ją za to, że chociaż nie jest taka śliczna jak Kopciuszek , to ma dobre serduszko. Moje koleżanki śmiały się ze mnie bo królewna od ząbków zabrała kilka moich. Ale Alicja powiedziała, że to nic. Bo niedługo wyrosną mi nowe ząbki.
                  Ale nie mogę pokazać dziewczynkom z klasy, że jest mi smutno kiedy się ze mnie śmieją.. wtedy przestaną. I przestały. A ja byłam dla nich grzeczna - tak jak Fiona dla wszystkich, którzy się z niej śmiali. a teraz się z nimi lubię bardzo. Mam już kilka nowych ząbków.. a Mamusia mówi, że tych już żadna królewna mi nie zabierze jak będę o nie dbała.
                  Chciałabym zawsze być taka jak Fiona.


                  Cieszę się, że Julka ma takie podejście do życia Chociaż ma dopiero 7 lat , potrafi rozróżnić rzeczy ważne i ważniejsze

                  Skomentuj


                    #10
                    Konkurs z bajką

                    Gdyby moje dziecko na jeden dzień mogło wcielić się w postać swojego ulubionego bohatera z bajki, to byłaby to definitywnie świnka Peppa. Mogłaby wtedy robić to, co uwielbia, czyli skakać po kałużach pełnych błota, na co ja jej zazwyczaj nie pozwalam. Jadłaby na obiad pizzę i spaghetti, a na deser ciasto czekoladowe. Całe szczęście dla mamy, że o takim wcieleniu moja Oliwia może sobie tylko pomarzyć...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dylematy Filipka

                      - Filipku, gdybyś mógł zmienić się na jeden dzień w postać z bajki, to kim chciałbyś zostać? - pytam mojego niemal czteroletniego synka.
                      - Ale jak zmienić? - Filip oderwał się od klocków i widać, że pytanie jakie mu zadałam wzbudziło zainteresowanie.
                      - No tak jakoś czarodziejsko. Jakbyś mógł zamienić się w którąś z bajkowych postaci, jakie znasz... to w kogo chciałbyś się przemienić? Ja jak byłam mała to zawsze chciałam być Calineczką...
                      - Eee... Ja nie chcę być Calineczką....Ja bym chciał zmienić się w Boba Budowniczego: miałbym koparkę taką superowską, narzędzia, stracha na wróble...
                      - Stracha na wróble? Po co budowniczemu strach na wróble?
                      - No wiesz, to ten strach co zawsze coś zbroi i wciąż przeszkadza koparkom i Bobowi.
                      - O! To może ty powinieneś zmienić się w stracha na wróble? - zapytałam a Filip zrobił zagniewaną minkę - No, już dobrze. Nie obrażaj się na mnie.
                      - Wiesz, jednak nie - wolałbym zmienić się w Supermena albo w Ben Dziesiątkę! Bym miał taki ekstra zegarek i wciąż bym się zmieniał...
                      - Ale ty się boisz bajki o Ben Tenie. Tam są przecież potwory ...
                      - O wiem! Chcę być takim dobrym potworem jak Elmo albo Ciasteczkowy Potwór. Ale czy musiałbym mieć takie futro i je wciąż czesać tak jak czeszemy naszego psa? A nie krzyczałabyś na mnie, że wszędzie pełno jest okruszków od ciastek? Eee... nie, wiesz mamo chyba nie chcę być potworem...
                      - No to kim chciałbyś być? Może Listonoszem Patem? Guciem, co lata z Mają? Smerfem?
                      - Mamo ... - Filip wlazł mi na kolana - a czy nie mogę być tylko Filipkiem?

                      Skomentuj


                        #12
                        Gdybym na jeden dzień mógła wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłaby to Lala z Tetetubisiów dlaczego? ponieważ skacze tak jak ja, ślicznie macha pa pa, świetnie się bawimy np. w a ku ku, dużo się cieszy i śmieje, kocha i tuli swoich przyjaciół i wiele mnie już nauczyła...

                        Skomentuj


                          #13
                          Luluś

                          Gdyby moja córeczka umiała mówić to napewno powiedziałaby mi że chciałaby być LULUSIEM. Bardzo lubi oglądać jego zdolności plastyczne, jest tak wpatrzona ze az bużka się jej otwiera

                          Skomentuj


                            #14
                            "Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to CLIFORD.
                            Jest bardzo fajnym psem

                            Skomentuj


                              #15
                              Gdybym na jeden dzień mógła wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to Tomek z bajki Tomek i przyjaciele, wiem że to chłopiec ale go uwielbiam. Lubie patrzeć jak jeżdzi po torach, jak pomaga innym, jest na prawdę użyteczną lokomotywąśpiewałabym ciągle piosenke " kto przyjaciół takich ma...". gdy tylko na ekranie rozpoczyna się ta bajka siedzę w bezruchu do samego końca.




                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X