Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spóźniający się okres

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Spóźniający się okres

    Nie wiem czy to dobry dział ale muszę się gdzieś pożalić.Okres maiłam zawsze regularnie,ostatni miałam 3-7maja i od tej pory cisza.Przyznaje,że zaszaleliśmy z mężem-czyli kochaliśmy się bez zabezpieczenia,zaraz po okresie czyli 8 maja,a może to był nawet 7,już nie pamiętam.Zrobiliśmy to ze świadomością,że to jest dzień niepłodny,zresztą już nieraz tak robiliśmy.No i teraz spóźnia mi się okres i to nie mało,bo powinien już być tydzień temu.I powiem,że jestem w niesamowitym stresie,bo mamy już dwoje dzieci i więcej nie planowaliśmy,zastanawiam się czy mój organizm mógł mi "zrobić" taką niespodziankę?Myślę,że to najwyższa pora zrobić test ciążowy,dzisiaj wieczorem wybieram się do apteki i mam nadzieję,że będzie negatywny,a z drugiej strony jak tak czytam o innych przyczynach opóźniającego się okresu,to jakoś żadna mi nie pasuje,chyba,że mam chorobę,o której nie wiem,a w stresie to cały czas jestem ale nie wiem czy na tyle silnym,by z tego powodu okres mi się spóźniał.Musiałam gdzieś to napisać,bo normalnie stresuje się jak nastolatka,która boi się wpadki
  •    
       

    #2
    Odp: Spóźniający się okres

    czarnulka, ciąża jest jak najbardziej możliwa. Jeśli nie kontrolujesz w zaden zasadny sposób swojej płodności, a tylko zakładasz że dni podczas okresu, a także zaraz po są NA PEWNO nie płodne, to niestety to mit. Życzę Ci aby ułożyło się po Twojej myśli ale nawet jeśli organizm zrobił Ci taka niespodziankę, to może tak właśnie miało byc. Często to co nas na początku przeraża, póżniej okazuje się błogosławieństwem i nie wyobrażamy sobie żeby mogło byc inaczej. Dlatego jeśli to ciąża, życzę ci żeby z nie zaplanowanej zmieniła się w chcianą


    Skomentuj


      #3
      Odp: Spóźniający się okres

      No właśnie w takiej świadomości żyłam,że te dni po okresie są bezpłodne,no i zawsze ten dzień "po" to był seks bez zabezpieczenia i zawsze to działało.Obliczyłam nawet na tym kalkulatorze płodności podanym na tej stronie jaki to mógłby być dzień i wyszedł niepłodny ale jakoś to mnie nie uspokaja.Czekam w wielkim stresie do wieczora,wtedy się okaże.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Spóźniający się okres

        Dzień dobry! Chyba będę w podobnej sytuacji- Jak wynik ? Denerwuje się - niech Pani napisze

        Skomentuj


          #5
          Odp: Spóźniający się okres

          Niestety zrobiłam test ciążowy i wyszło,że jestem w ciąży Jestem w szoku mój mąż też.Mieliśmy trochę inne plany,a tu taka niespodzianka.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Spóźniający się okres

            CZARNULKA niestety tak to jest własnie z takimi metodami antykoncepcyjnymi nigdy niewiadomo kiedy organizm nam sie zbuntuje.Ja tez nieplanowałam trzeciego dziecka przez tyle lat naturalne metody skutkowały a tu bum..w ciążę zaszlam w 31 dniu cyklu który teoretycznie jest dniem niepłodnym ale jak widac w praktyce tak nie jest.
            Ale glowa do gory tez myslałam że świat mi sie zawalil a teraz zupelnie nie wyobrazam sobie aby synka z nami niebyło.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Spóźniający się okres

              Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
              Ale glowa do gory tez myslałam że świat mi sie zawalil a teraz zupelnie nie wyobrazam sobie aby synka z nami niebyło.
              Ania, fajnie że napisałaś, bo tak to właśnie jest Czasami los nam pomiesza szyki, na chwilę przejmie kontrolę, ale potem nie wyobrażamy już sobie że mogłoby być inaczej

              Czarnulka, moje gratulacje!!!

              A jeszcze apropo niespodzianek jakie potrafi zgotować nam własny organizm, anegdota z życia mojej przyjaciółki, która za 2 miesiące rodzi swoje drugie dziecko, dokładnie rok po przyjściu na świat pierwszego. Ciąża oczywiście nieplanowana, ona nie miała nawet okresu bo nadal namiętnie karmiła swoją 3 miesięczną córeczkę piersią, teoretycznie zatem powinna być nie płodna. Strzeliła sobie numerek, jeden jedyny, mimo iz była pewna że nie jajeczkuje, to był to stosunek przerywany, tak dla wszelkiej pewności. Przeżyła szok kiedy się okazało że znowu jest w ciąży. A ginek, stateczny starszy pan który nie jedno przeżył i nie jednego był świadkiem powiedział jej krótko. Płodność kobiety to zawsze trochę niewiadoma, a każdy organizm inny i w różny sposób może nas zaskoczyć. Kobiety latami nie mogą zajść w ciąże pomimo że nie ma żadnego medycznego przeciwskazania, ani wyjaśnienia tej zagadki, potem nagle rodzą trójkę rok po roku. Inne zachodzą w ciąże i rodzą dzieci pomimo tego że lekarze twierdzą że nie ma szans zeby zostali rodzicami. A w jej przypadku, czyli kobiety która dopiero została mamą, a więc nadal całe jaj ciało plus psychika są nastawione na prokreację, może się zdarzyć tak, że organizm sam wywoła owulacje w czasie zupełnie teoretycznie bezpiecznym, wystarczy że mózg da sygnał że był numerek


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Spóźniający się okres

                Czarnulka gratuluję A w jakim wieku masz starsze dzieci??

                Oj kiedy ja zrobiłam test 8 maja 2010 roku i zobaczyłam II krechy myślałam że umieram. Moje plany w 1 sekundzie zostały zrujnowane
                Ale kiedy pytanie kiedy zaszłam w ciążę jak potem się okazało zaszłam 51 dnia cyklu. No ale przez 3 tyg brałam antybiotyk tak sobie zawaliłam gardło żę dopiero zastrzyki mnie postawiły na nogi

                Wiadomo początek jest trudny weekend przewyłam a już w pon byłam na usg i miłość macierzyńska pokonała wszystko

                Ciąża OLgi była wynagrodzeniem wcześniejszych idealna bez komplikacji; doświadczyłam co to ciążowy seks (wcześniejsze ciąże zagrożone 0 seksu itd)
                Relacje moje i męża zmieniły się bardzo bardzo się w tym okresie zbliżyliśmy (choć nie byliśmy daleko wcześniej)
                Życie się zmieniło może nie diametralnie ale jeszcze 1 członek rodziny wnosi wiele pozytywnej energii

                Tylko że my planowaliśmy 3 dzieci ale nie tak szybko to 3 miało się pojawić
                Pojawiło się w idealnym czasie jet kochana cudowna nasze oczko

                dziewczyny właśnie się pokłóciły która ma bawić się z Olgą jak ja będę robić jedzenie Jula :Ty masz ją na co dzień jak ja jestem w szkole"; Maja: Ale to moja żona (Maja bawi się z Olga w rodzinę i OLga jest żoną Maja mężem)

                dziś nie wyobrażam sobie żeby nie było naszego zadartego nochala


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Spóźniający się okres

                  Teraz to mam nauczkę,żeby nie wierzyć własnemu organizmowi i jednak się zabezpieczać jeśli dzieci się nie planuje.Moje dzieci mają 7 i 4 lat.Ta ciąża mnie przeraża pod tym względem,że przyzwyczaiłam się już do innego trybu życia,że mam trochę wolności,że starsze dzieci już są w miarę samodzielne i jakoś nie mogę sobie wyobrazić,że znowu będą nie przespane noce,znowu pieluchy,trochę mnie to przeraża,bo jeszcze nie zdążyłam zatęsknić za tym etapem macierzyństwa.I przyznaje,że jak się dowiedziałam,że to jednak ciąża to różne myśli przychodziły mi do głowy.Ale nagle przyszło opamiętanie.Co nie znaczy,że do końca zaakceptowałam tą moją ciążę.Ale myślę,że z czasem to się zmieni

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X