Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pusty pęcherzyk - 7 tydzień ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pusty pęcherzyk - 7 tydzień ciąży

    Hej!
    Mam coś na pocieszenie. Sama szukałam informacji, więc coś wam napiszę:

    Wcześnie wykryto u mnie ciąże bo w 4 tyg. Po tygodniu zrobiłam kolejne USG by potwierdzić. (W tym okresie widać tylko pęcherzyk). Przyszedł czas na USG siódmego tygodnia. Nie mogłam się doczekać, chciałam wiedzieć ile będzie dzidziusiów i czy wszystko w porządku. Okazało się że na USG w siódmym tyg a dokł 7 tyg i dni. Nie widać było nic. Był tylko duży pusty pęcherzyk ciążowy odpowiadający rozmiarem ciąży 7 tyg i 2 dni. Załamałam się. W tym okresie powinno być już widać echo zarodka i najczęściej bicie serduszka, a tu nic . Doktor myślałam, że na pocieszenie kazała mi przyjść do instytutu za tydzień by sprawdzić czy nic tam nie ma oraz wykonać powtórne badania HCG w odstępie dwudniowym. Jeśli po tyg. wyniki badań oraz USG by się potwierdziło trzeba by było wywołać poronienie i czyszczenie. Bez wielkiego przekonania, z nastawieniem, że rzeczywiście tam nic nie ma, zrobiłam badania. wynik 1. 102 tys , wynik 2. 150 tys. Pomyślałam że wynik potwierdza USG - nie ma tam nic. 4 dni później dopadły mnie silne bóle brzucha, nie doczekałam się piątkowej wizyty w instytucie, pojechałam na izbę przyjęć z nastawieniem, że zostnę przyjęta i odrazu wykonają zabieg. Wykonano kontrolne USG. OKAZAŁO SIĘ ŻE ZARODEK TAM JEST !!! ma się dobrze ma 8tyg i 2 dni, serducho bije jak szalone i rozija się prawidłowo. Lekaż na izbie był zdziwiony. Powiedział że HCG tylko na początku rośnie jak szalone, w późniejszym okresie nie podwaja się co 2 dni (czego mi nie powiedzieli wcześniej). Nie wiem czyja to była wina , złego sprzętu, fachowca czy ułożenia płodu albo indywidualnych predyspozycji ale polecam się nie załamywać i WYKONAĆ DRUGIE USG U INNEGO LEKARZA!!! koniecznie!!!!

    pozdrawiam,
    Aga
  •    
       

    #2
    Odp: pust pęcherzyk -7 tydz.

    Gratulacje !!!
    I LoVe YoU - KrzyŚQ

    Skomentuj


      #3
      Odp: pust pęcherzyk -7 tydz.

      Organizm kobiety zawsze potrafi nas zaskoczyc!

      Skomentuj


        #4
        Odp: pust pęcherzyk -7 tydz.

        Gratuluję, że się Tobie udało

        Skomentuj


          #5
          Odp: pust pęcherzyk -7 tydz.

          nam też sie uda!

          Skomentuj


            #6
            Odp: pusty pęcherzyk - 7 tydzień ciąży

            trzeba być dobrej myśli to najważniejsze...

            Skomentuj


              #7
              Odp: pusty pęcherzyk - 7 tydzień ciąży

              Bardzo dobrze, że istnieje taki wątek, bo ja również chciałabym ostrzec dziewczyny przed szybką decyzją na usuwanie "pustego jaja". Sama przez to przeszłam, chociaż ja to do tej pory traktuję jako "martwe dziecko" - nie umiem inaczej. Czekałam do 10 tygodnia i niestety diagnoza potwierdzała się, zaczęło się krwawienie i musiałam mieć zabieg, ale na sali leżało nas 4 z tą samą diagnozą. Ja w 8/9/10 tydzień, druga dziewczyna w 7 tyg i dwie, które były w 4/5.
              Pierwsza na zabieg zdecydowała się ta w 5 tym, nie mogła wytrzymać presji... myśmy czekały na cud, a ona leżała jeszcze trzy dni po zabiegu, bo z jakiejś przyczyny ją jeszcze obserwowali i wyobraźcie sobie jej minę i reakcję ogólną na fakt, że koleżance z łóżka obok pojawiło się wszystko co trzeba: puls, zarysy płodu, itd, a ona sama własne usunęła - moim zdaniem - za wcześnie.
              Przy tej diagnozie czekajcie tyle ile się tylko da i potwierdzajcie ją u innego lekarza koniecznie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pusty pęcherzyk - 7 tydzień ciąży

                przykro tej dziewczyny, ktora żyje teraz ze świadomością, że może mogło być inaczej..............

                Skomentuj

                       
                Working...
                X