Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

    Pytanie (w temacie), które mnie niesamowicie nurtuje. Jeśli tak to w jaki sposób??
    Bardzo chciałabym mieć bliźnięta, a mam takowe tylko w daleeeeeekiej rodzinie od strony mamy.
  •    
       

    #2
    Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

    Tez mi sie marzyly bliznieta Teraz mam 8-mies. córeczkę i zastanawiam się, jakby to było, gdybym miała w domu dwa takie szczęścia Pewnie wszystko w domu byloby zniszczone i popsute, a tak- tylko polowa rzeczy nie nadaje sie juz do uzytku.
    Z tego co wiem, najwieksze szanse maja ci, u ktorych w rodzinie sa bliznieta (czyli Ty tez!). dodatkowo wplywaja jeszcze jakies czynniki np. tabletki antykon., ktore kobieta kiedys tam brala.
    ale moze ktos rzeczywiscie ma "przepis na bliznieta"? tez chetnie skorzystam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

      Bliźnięta dwujajowe to sprawa genów między innymi (dziedziczona skłonność do nadprodukcji komórek jajowych) lub leczenia hormonalnego, a jednojajowe to może mieć każdy, tak na prawdę to nie wiedzą dlaczego powstają takie dzieci. Podejrzewają, że to sprawa genów, wieku, ale powiem Wam taką ciekawostkę: naukowcy szacują, że co 8 człowiek miał rodzeństwo bliźniacze, ale w większości przypadków drugi płód obumiera w pierwszych tygodniach. To tak jakby natura po prostu się zabezpieczała tworząc dwa płody z których jeden silniejszy przeżywa. Ale jak obydwa są silne to mama ma podwójne szczęście
      A ja jako mama bliźniaków życzę Wam wszystkim tego szczęścia podwójnego, bo jeżeli będę jeszcze miała dzieci to też bym chciała bliźniaki, bo to naprawdęcoś pięknego: dwa uśmiechy jednocześnie, cztery oczka wpatrzone w mamę, no i czasem wrzask podwójny, ale to się też da przeżyć ;-)
      Pozdrawiam
      Last edited by bagnes; 10-11-2009, 09:08.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

        mozna sprobowac brac przez jakis czas tabletki anty a potem nie robic przerwy po odstawieniu. tylko odrazu po ostatniej tabletce starac sie o dzieci, tylko wtedy mozna sie przejechac i urodzic np siedmioraczki.. no i nie wiem jak to wplywa na zdrowie dzieci no i beda to dwujajowe

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

          siedmioraczki to raczej po hormonalnym leczeniu bezpłodności i jeszcze jedno często bliźniaki "tworzą" się kiedy do zapłodnienia dochodzi w późnym dniu cyklu, ale na to już raczej nie mamy wpływu, czasami po prostu tak bywa, i u mnie raczej tak było, tak przynajmniej wynika z moich obliczeń.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

            bliźniaki dwujajowe to rzeczywiście wg badań sprawa genetyczna...choć u mnie w rodzinie nikt nie miał bliźniaków.. Nie raz spotkałam się ze stwierdzeniem: "Bliźniaki? Ja też bym chciała!" ja nigdy w tych kategoriach o tym nie myślałam. Gdy dowiedziałam się, że mam w brzuchu dwa bijące serduszka (poza moim ), to szok totalnie mnie ogarnął. Dziś wiem, że bliźniaki, to największy skarb, jaki w życiu dostałam!!!!!!!!!!!!!!!!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

              no wiesz zawsze ktoś musi być pierwszy a pozatym skłonność do nadprodukcji nie oznacza, że w każdym cyklu powstają dwie komórki, więc miałaś po prostu szczęście, że trafiłaś. Znam dziewczynę, której rodzice trafili tak dwa razy i to rok po roku


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                ...ja zawsze powtarzam, że mając wprawę przy dwójce, kolejne też mogłyby być bliźniaki Życie byłoby o niebo ciekawsze i takie "nietypowe A poważnie...trzeba brać życie jakim jest i czerpać z niego kwintesencję przyjemności!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                  Ja zaszłam w ciąże zaraz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych... myślę, że nieunormowany jeszcze wtedy poziom hormonów przyczynił się do tego, że mam dwóch łobuzów... ale wiąże się to też z poczęciem bliźniąt dwujajowych, która tak jak moi chłopcy nie koniecznie będą identyczne

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                    A co do zdrowia... w dniu porodu ważyłam 58kg, chłopcy mieli 2850 g i 2880 g, i dostali po 10 pkt

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                      A ja zaszłam w ciążę po odstawieniu plastrów hormonalnych i będę mieć jedną dzidzię, więc nie ma reguły. A muszę zaznaczyć, że w mojej rodzinie zarówno od strony mamy jak i taty były bliźniaki, więc jakieś tam skłonności genetyczne są

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                        Czytałam, że tabsy antykoncepcyjne zwiększają prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków po ich odstawieniu, rzecz jasna

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                          ja tez zaszla mw ciaze po odstawieniu tabletek a dodatkowo zadzialaly geny:-) i mam 2 piekne coreczki na raz hehe

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                            no właśnie ja nie brałam i mam jedno.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy można zwiększyć szanse na poczęcie bliźniąt?

                              Ja tez zastanawialam sie nad tym czy mozna zajsc w cize blizniacza nie majac w rodzinie blizniat.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X