Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 ciąże czy wcale?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    2 ciąże czy wcale?

    Witam,
    mam pewien problem. Oststnią miesiączkę miałam 18.04 kilka dni temu zrobiłam test, wyszedł pozytywny. Potem zrobiłam B-HCG wyszło niskie i po 2 dniach znowu i wyszło 1404. Na USG lekarz stwierdził, że są 2 pęcherzyki ale tylko jeden jest "dobry" a drugi jest taki "rozlazły" i obumrze i wchłonie się samoistnie.
    Teraz to już jestem całkiem "zbita" bo nie wiem czy mam się cieszyć czy coś się może stać z tym drugim pęcherzykiem i mogę wcale nie być w ciąży?

    #2
    Napisane przez doda Pokaż wiadomość
    Witam,
    mam pewien problem. Oststnią miesiączkę miałam 18.04 kilka dni temu zrobiłam test, wyszedł pozytywny. Potem zrobiłam B-HCG wyszło niskie i po 2 dniach znowu i wyszło 1404. Na USG lekarz stwierdził, że są 2 pęcherzyki ale tylko jeden jest "dobry" a drugi jest taki "rozlazły" i obumrze i wchłonie się samoistnie.
    Teraz to już jestem całkiem "zbita" bo nie wiem czy mam się cieszyć czy coś się może stać z tym drugim pęcherzykiem i mogę wcale nie być w ciąży?
    Srednio co 8. kobieta oczekująca dziecka ma 2 pęcherzyki bardzo często jeden obumiera i wchłania jeszcze zanim przyszła mama dowie się, że jest w ciąży. Drugi zaś zagnieżdża się i rozwija.
    Będziesz więc mamą jednej dzidzi .

    Skomentuj


      #3
      to, że lekarz widział dwa pęcherzyki oznaczało, że mogła być to ciąża bliźniacza jednak jeden pęcherzyk okazał się pusty. Dość często tak się dzieje. Myślę, że nie masz co się martwić, drugi pęcherzyk ciążowy rozwija się prawidłowo. Ale... nie raz na forach czytałam, że w początkowym stadium lekarze widzą puste pęcherze a na następnym USG bije serce
      Nic się nie bój, nie martw. Bedzie dobrze
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        ja miałam podobnei na pierwszym usg były 2 pęcherzyki jeden nieco mniejszy, a juz po miesiącu tylko jeden drugi został wchłoniety jak to ujęła moja ginekolog. nie ma co się martwić


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj

               
        Working...
        X