Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bliźniaki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bliźniaki

    Witam wszystkie dziewczyny - starające się o dzidzię, będące w ciąży i szczęśliwe mamusie...

    Ostatnio się tak zastanawiałam...moja babcia pochodzi z bliźniąt...dodatkowo przez 3 lata zażywałam tabletki antykoncepcyjne...i tak sobie myślę - mam i uwarunkowania genetyczne i hormony za sobą...że będę miała bliźniaki pewnie...liczę się z tym ale i boje że sobie nie dam rady z 2 maluszków...powiedziałam o tym mamie a ona na to że jej lekarz ginekolog powiedział jak była z moją siostrą w ciąży że za pierwszym razem ciąża mnoga jest niemożliwa...dużo o tym myślałam i znalazłam wiele przypadków gdzie właśnie za pierwszym razem były bliźniaki...moja sąsiadka to nawet była w 3 ciążach i ma 5 dzieci ( bliźniaki, później córeczka a później znowu bliźniaki)...ale mniejsza z nią...Chciałabym zapytać jak to jest z tymi ciążami...?? Może być mnoga za pierwszym razem?? Co myślicie??




    "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
    Paulo Coelho(Alchemik)
  •    
       

    #2
    ja mysle ze moga. moja mama tez jest z blizniakow wiec ja mialam spore szanse na nie. szczerze mowiac balam sie jak sobie bym poradzila. ale mam jedna coreczke i ciesze sie z tego
    Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

    http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



    http://perlasta.blogerki.pl/

    Skomentuj


      #3
      Mogą być za pierwszym razem bliźniaki. W mojej rodzine to zdarzyło się kilka razy. Ja, przyznam że na szczęście, mam dwóch synów - pojedynczo


      Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

      Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

      Ania i Jarek:

      Skomentuj


        #4
        Witaj,

        w rodzinach gdzie są już bliźniaki prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnych jest naprawdę duża. A tabletki? niby też - może jakieś czworaczki? - żarcik
        Ja zawsze chciałam mięć bliźniaki ale w mojej rodzinie nie ma takiego przypadku wiec raczej to nie jest możliwe

        Pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          W moim przypadku było tak że miałam już córeczkę która niestety zmarła i dlatego bardzo chciałam żeby następna ciąża to były bliźniaki. I wiecie co w 11 tygodniu okazało się że moje marzenie się spełniło . Na świat w 38 tygodniu ciąży przyszły Zuzia(3150g,51cm) i Michalina(2850g,56cm).To już szósta para bliźniąt w mojej rodzinie.A 31 maja skończą już 5 lat. Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamy.

          Skomentuj


            #6
            bardzo bym chciała jednak boję się, że nie dałabym sobie rady bo to jest bardzo ciężki i męczący obowiązek.
            Last edited by akogo; 18-02-2011, 11:38.

            Skomentuj


              #7
              Prawda jest taka, że jeżeli kobieta miała w rodzinie bliźniaki to ma większe szanse, ale niekoniecznie to nie jest jedyny czynnik. U mnie bliźniaki miała moja prababcia tylko, a teraz dopiero na mnie padło. Co prawda nie jest to pierwsza ciąża ( za pierwszym razem niestety poroniłam) i mam już 30 lat co podobno też zwieksza ryzyko, ale myślę, że za wczasu nie ma sensu o tym myśleć.
              Co do Twoich obaw to powiem CI, że jeżeli tak wyjdzie, to będziesz podwójnie szczęśliwa, ja już nie mogę się doczekać kiedy chłopcy przyjdą na świat Nie ma sensu martwić się wcześniej co będzie, napewno nie będzie lekko, pierwsze miesiące będą koszmarem, ale.... kiedy dzieciaki podrosną, będzie lepiej niż z jednym, taką opinię słyszałam od kilku kobiet, które spotkało to szczęście.
              A tak w ogóle to z tego co się orientuję dzięki postępom w medycynie(wczesna diagnostyka) i specjalnemu podejściu do ciąży mnogiej coraz więcej z nas będzie się cieszyło podwójnym szczęściem. Wiecie, że podobno co 8 człowiek miał rodzeństwo bliźniacze? ale większość z tych ciąż kończyła się pojedyńczym porodem ze względu na zaniknięcie jednego z dzieci w pierwszych tygodniach, lub poronienie samoistne jednego płodu? Tylko kto mógł o tym wiedzieć kiedy nie było usg?


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                animalia1 napisała, że raczej nie ma szans na bliźniaki...
                Moja droga, masz szansę! Ani w mojej, ani w męża rodzinie nie było bliźniaków. Poza tym nigdy w życiu nie leczyłam się hormonalnie i nigdy nie braliśmy pod uwagę tego, że moja ciąża może być mnoga. A jednak W sierpniu mają przyjść na świat nasze córeczki
                Pamiętam, że na pierwszym usg nie bardzo wiedziałam co lekarz do mnie mówi. Kiedy przekazałam wiadomość mężowi, myślał że po prostu żartuję - a ja sama zastanawiałam się czy aby na pewno dobrze zrozumiałam "diagnozę" (mimo tego, że widziałam dwa serduszka na monitorze)

                Trochę się boję, to chyba naturalne - zwłaszcza, że to moja pierwsza ciąża, ale jestem niesamowicie szczęśliwa i teraz już nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej

                Skomentuj


                  #9
                  Podobno to jest jakoś uwarunkowane genetycznie i powtarza się co drugie pokolenie. Moja babci miała bliźniaki więc myślę , że ja też mogę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bliźniaki

                    U mnie nie było w rodzinie bliźniaków. Przed zajściem w ciążę przez długi czas nie brałam tabl antykoncepcyjnych, na nic przewlekłego się nie leczyłam- można by powiedzieć- książkowe uwarunkowania. i co??? Jestem mamą bliźniaków Życie jest nieprzewidywalne!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bliźniaki

                      Bo bliźniaki może mieć każden! Jeżeli chodzi o genetyczne uwarunkowania (teraz jestem już lepiej dokształcona niż na początku ciaży) to chodzi o bliźniaki dwujajowe, a dokładniej o skłonność do nadprodukcji komórek jajowych,dziedziczoną przez kobiety, która pojawia się również przy leczeniu hormonalnym. Jeżeli chodzi o jednojajowe to tak na prawdę nie wiedzą dlaczego powstają, podejrzewają różne czynniki, ale 100% pewności nie ma, po prostu tak się dzieje i tyle i spotkać to może każdego.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bliźniaki

                        No właśnie ja mam chłopców dwukosmówkowych i dwuowodniowych. U męża były w rodzinie bliźniaki, ale to nie ma nic do rzeczy w naszym przypadku, bo przecież z mojej przyczyny powstały 2 jajeczka. U z mojej strony nikt w rodzinie nie miał bliźniakó. Może to ja zapoczątkuję ten genetyczny ciąg ... choć musielibyśmy mieć jeszcze córkę, żeby tak się stało...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bliźniaki

                          Myślę że można i nie ma złotej reguły.Nawet jak w rodzinie nie było bliźniaków to i tak można je urodzić. Szczerze powiem że ja nie wiem jak bym sobie poradziła a jak w telewizji pokazują że komuś się urodziły np pięcioraczki to z wielkim szacunkiem i podziwem patrze na tych rodziców, bo przy jednym dziecku jest co robić a co dopiero jak się ma w tym samym wieku pięć dzieci

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X